Życzenia Biskupa: Jezus bardzo chce nas przekonać, że zmartwychwstał i dlaczego zmartwychwstał

Czytając teksty o Zmartwychwstaniu Jezusa jestem urzeczony tym, jak Jezus bardzo się stara o to, żeby przekonać swoich uczniów, że zmartwychwstał. Robi to za każdym razem inaczej. Inaczej Marię Magdalenę, inaczej dwóch uczniów idących do Emaus, a zupełnie inaczej przekonuje Tomasza.

W tym roku składam życzenia z kościoła św. Elżbiety w Cieszynie. Obok tego kościoła mieszkają i pracują ofiarnie z chorymi siostry elżbietanki. W samym kościele znajduje się obraz Adolfa Hyły. Tego samego autora, którego obraz jest w Łagiewnikach.

Kościół, naśladując Jezusa, stara się także, żeby każde pokolenie, także i nasze, mocno się przejęło tym, że Jezus zmartwychwstał. Zastanawia mnie, dlaczego Święto Zmartwychwstania trwa cały tydzień, do Niedzieli Miłosierdzia. Po to, żebyśmy się przekonali, dlaczego zmartwychwstał, z jakiego powodu.

Żeby pokazać nam swoje miłosierdzie. Żeby przekonać, że z miłości oddał życie i ukazuje się jako zmartwychwstały. Żebyśmy usłyszeli tak, jak Apostołowie w Wieczerniku: Weźmijcie Ducha Świętego. Komu grzechy odpuścicie, będą mu odpuszczone. Żebyśmy usłyszeli zachętę wypowiedzianą do Tomasza: Popatrz, ale nie musisz dotykać, uwierz, bo błogosławiony jest ten, który nie widział, a uwierzył.

Moi drodzy, zapraszam serdecznie na Niedzielę Miłosierdzia do Łagiewnik. Zapraszam na godzinę 15:00, kiedy zaczyna się Godzina Miłosierdzia. Zapraszam, żebyśmy w tym naszym spotkaniu przeżyli, że rzeczywiście Pan Jezus zmartwychwstał z miłości do nas, dla okazania nam miłosierdzia. Życzę, żebyśmy nie tylko wtedy, ale zawsze byli gotowi dawać świadectwo naszego przekonania.

Zapraszam także na godzinę 16:00, kiedy będę sprawował Eucharystię. Serdecznie zapraszam diecezję bielsko-żywiecką, która również pielgrzymuje pieszo do Łagiewnik. Zapraszam wszystkich, abyśmy uwierzyli i dzielili się tą radością, że Pan Zmartwychwstał, i jeszcze jest Miłosierny.

Niech błogosławi nam Pan każdego dnia. Życzę wszystkim pięknego i radosnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego i spotkania w Łagiewnikach.

† Roman PINDEL

Biskup Bielsko-Żywiecki