Chór parafialny

Chór parafialny “Laurentius” im. Tadeusza Szczepanka

Próby chóru odbywają się w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej.

Rys historyczny chóru parafialnego w Rajczy 

W 1919 roku 70-letni wówczas Tadeusz Szczepanek po śmierci ojca Stanisława, przejmuje po nim posadę organisty w kościele parafialnym w Rajczy. 
W roku 1929 T. Szczepanek organizuje 4- osobowy chórek w skład którego oprócz Tadeusza wchodzą rodzeństwo: brat Walenty i siostry Kazimiera i Karolina.
Z upływem czasu, do chóru zgłaszają się kolejni mieszkańcy Rajczy, których w 1939 roku liczebność wynosiła ok 19-22 osób.
Tadeusz Szczepanek z okazji 70-lecia pracy organistowskiej, otrzymał od papieża Pawła IV złoty medal “Z-er ecclesia et pontyfice Paulus IV P.P”
Od 1 grudnia 1986 roku stanowisko organisty w kościele parafialnym w Rajczy obejmuje Stanisław Korzeniowski, przejmując również dyrygenturę chóru.
Chór pierwotnie nosił nazwę “Laurentius” na cześć patrona naszego kościoła. Po śmierci założyciela i wieloletniego dyrygenta tegoż chóru dopisano “im. Tadeusza Szczepanka”
W roku bieżącym obchodzimy jubileusz 85-lecia istnienia naszego chóru liczącego obecnie od 25-35 aktywnych członków.

IMG_20140920_132919

Na zdjęciu: chórzyści i osoby towarzyszące przed pomnikiem Adama Mickiewicza na Krakowskim rynku. Bowiem 07.10.2009r. chór śpiewał podczas mszy świętej transmitowanej przed TVP1 w Sanktuarium w Łagiewnikach.