ZAPROSZENIE DO LSO

Liturgiczna Służba Ołtarza naszej Parafii liczy 39 uczestników, z czego 22 chłopców jest uczniami szkół średnich, studentami lub osobami pracującymi zawodowo. Pozostali chodzą do szkoły podstawowej w Rajczy (7 osób) oraz w Rycerce Dolnej (10 osób). Ponieważ chłopcy uczący się w szkołach średnich i na studniach nie mogą służyć w tygodniu, posługa w dni powszednie należy przede wszystkim do chłopców ze szkoły podstawowej. 7 osób z Rajczy, w tym 3 lektorów oraz 4 ministrantów nie jest w stanie obsłużyć całego tygodnia, dlatego serdecznie zapraszamy chętnych chłopaków do dołączenia do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej Parafii. Zbiórki odbywają się w czwartki poza sporadycznymi wyjątkami po Mszy św. wieczornej. Chłopców, którzy by chcieli zostać ministrantami lub lektorami zapraszamy na zbiórkę 2 marca 2023 roku na godzinę 19.00 do salki katechetycznej. Będziemy ustalali służbę na dzień Odpustu ku czci św. Kazimierza.

Służba liturgiczna to nie tylko posługa przy ołtarzu i zbiórki. To także czas na wzajemną integrację. W styczniu w pierwszym tygodniu ferii byliśmy nad morzem, a w Tłusty Czwartek 16 lutego 2023 po zbiórce, z racji zakończenia karnawału udaliśmy się do Ski Parku na burgera lub zapiekankę. Pamiętajmy o modlitwie w intencji LSO. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy chętnych chłopaków do salki 2 marca na godz. 19.00.

Ks. PIOTR SUSFAŁ