Zesłanie Ducha Świętego – Ogłoszenia i Intencje

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy okres  wielkanocny. Wspominamy wydarzenie, kiedy na wylęknionych Apostołów w Wieczerniku zstąpił Duch Święty. Zmieniło to kompletnie ich życie.

Wyszli do ludzi, wyszli do świata głosić Chrystusa Zmartwychwstałego. Nie bali się, nawet za cenę cierpienia i prześladowania. Jest to wielka lekcja dla nas. Duch Święty ma moc przemienić nasze bojaźliwe życie w życie pełne odwagi. Duch Święty ma moc przemienić nasz grzech w łaskę i świętość. Prośmy dziś o Ducha Świętego dla nas, dla naszych rodzin, dla naszej parafii i całej Ojczyzny oraz Kościoła.

• W poniedziałek, 10 czerwca – Święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła. Misyjny Dzień Chorych,
  • We wtorek, 11 czerwca – wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła,
  • W czwartek, 13 czerwca – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  • W piątek, 14 czerwca – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • W niedzielę, 16 czerwca – Uroczystość Trójcy Świętej

• Dziś nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17:30, a po nim Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Misyjny Dzień Chorych. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i wieczorna o godzinie 18:00, a po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W kaplicach Msze Św. wraz z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej zbiórka lektorów.
  • W środę o 16:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim i nabożeństwo czerwcowe.
  • W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się zwłaszcza za kapłanów z racji Święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy Świętej.
  • W piątek spotkanie Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy.
  • Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • W niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10:30 będziemy świętować jubileusz 30-lecia kapłaństwa naszego księdza proboszcza Ryszarda. Serdecznie zapraszamy.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Krystyna Ciapała
9:00 Rajcza † Zbigniew Koczerski
11:00 Rajcza Za parafian
18:00 Rajcza † Jan Kocoń, rodzice Helena i Kazimierz