Zbiórka Krwi w Rajczy

W niedzielę 17 stycznia odbędzie się pierwsza w tym roku zbiórka krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego w naszej gminie. Ambulans do poboru krwi będzie zaparkowany na parkingu za kościołem parafialnym w Rajczy w godz.  9:00 – 13:00.

Aby oddać krew należy:

  • zjeść lekkostrawny posiłek i wypić 1,5 litra płynów
  • mieć przy sobie dokument tożsamości
  • nie mieć żadnych objawów infekcji w ciągu ostatnich 10 dni a także posiadać ujemny wywiad epidemiologiczny (być 10 dni po pobycie za granicą, bez kontaktu z osobą chorą na Covid19 i osobami w kwarantannie)

Z uwagi na zimową porę Krwiodawcy oczekujący na swoją kolej będą mogli skorzystać z poczekalni zorganizowanej w salce katechetycznej obok plebanii.

Serdecznie zachęcamy do tego wielkiego uczynku miłosierdzia.