Wyjazd autokarem na film „Prorok” o bł. Kardynale Wyszyńskim

„Prorok” to superprodukcja o Prymasie Wyszyńskim, realizowana z rozmachem w Polsce i we Włoszech. To także debiut fabularny Michała Kondrata, którego dotychczasowe filmy zdobyły uznanie widzów na całym świecie. Producentem wykonawczym filmu we Włoszech jest Riccardo Neri, odpowiedzialny za wybitne produkcje jak serial HBO Nowy Papież z Jude Low i John Makovich, a także Gangi Nowego Jorku czy Krucjata Bourne’a. Prorok opowiada historię Prymasa Tysiąclecia, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka. Rząd wszelkimi metodami próbuje zniszczyć Prymasa wraz z jego wiernymi, dążąc do całkowitej ateizacji kraju. W tym celu rozpoczyna akcję o kryptonimie „Prorok” zrzeszającą setki agentów, którzy będą śledzić każdy krok Prymasa. Niezachwiana wiara i konsekwentna postawa duchownego-społecznika – stratega, a także propagowanie przez niego miłości, wolności i godności jednostki stają się prologiem do upadku komunizmu. Film ukaże szerszej publiczności nieznane wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń historycznych, takich jak obchody milenijne czy wydarzenia z Trójmiasta z grudnia 1970 roku. Pokaże nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z dążącymi do zniszczenia Kościoła komunistami, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy. Słowa Prymasa „Zło pokonamy tylko dobrem i prawdą” mogą stać się kamieniem węgielnym w budowaniu nowego ładu i porządku moralnego.
Na film jedziemy autokarem w niedzielne popołudnie 4 grudnia 2022 roku. Koszt 45 zł obejmuje przejazd autokarem oraz bilet do kina. Wyjazd autokarem z pod kapicy w Rycerce Dolnej o godz. 14.00, z zatoki przed sanktuarium o 14.10 i z przystanku w Rajczy Dolnej o 14.15. Emisja filmu będzie o 16.00. Po przyjeździe do Bielska będzie czas wolny na kawę. Przed wejściem na sale kinowe gromadzimy się o 15.55. Po filmie udamy się do autokaru.
Zapisy wraz z wpłatą trwają do środy 30 listopada 2022 w zakrystii kościoła w Rajczy, w kaplicy w Rycerce Dolnej oraz pod numerem telefonu 536 610 454 bezpośrednio u ks. Grzegorza. Uprzejmie prosimy o podjęcie decyzji wcześniej w celu potwierdzenia rezerwacji autokaru.