Wniebowstąpienie Pańskie – Ogłoszenia i Intencje

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego gromadzimy się w naszej wspólnocie parafialnej, aby poprzez widzialne znaki sakramentalne celebrować Wielką Tajemnicę naszej wiary jaką jest nasze Odkupienia, które dokonuje się poprzez śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana.

Dzisiejsza uroczystość uzmysławia nam, że Jezus jest obecny wśród nas, ale w innej postaci. Nie jest już dostępny ludzkim oczom w sposób widzialny, fizyczny. Jest jednak z nami w sposób niewidzialny – poprzez swoje Słowo, poprzez wymiar sakramentalny czy poprzez wspólnotę, którą tworzymy gromadząc się w Kościele. Niech Jego obecność przepełnia nasze życie.

• W poniedziałek, 14 maja – Święto Świętego Macieja, Apostoła
  • We środę, 16 maja – Święto Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.
  • W piątek, 18 maja – III piątek miesiąca – oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu.

• Dzisiaj w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej. Nabożeństwo majowe o godzinie 15:30 z udziałem dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej. Zapraszamy także rodziców i krewnych do wspólnej modlitwy – dzieci oddadzą się w opiekę Matce Bożej.
  • W tygodniu Nabożeństwa Majowe po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.
  • Wraz z dziećmi, które przystąpiły do I Komunii Świętej od poniedziałku do soboty przeżywać będziemy „Biały Tydzień”, kiedy to dzieci codziennie uczestniczą we Mszy świętej i nabożeństwie majowym i przyjmują Pana Jezusa do swojego serca.
  • Przez cały tydzień w ramach „Białego Tygodnia” w kaplicach w Rycerce Dolnej i Rajczy Dolnej Msze Święte wraz z nabożeństwami majowymi o godz. 17:00.
  • W poniedziałek przypada dzień imienin księdza prałata Zbigniewa Głuszkiewicza – polecamy Go Miłosierdziu Bożemu.
  • W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
  • Spotkanie lektorów we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
  • W środę o 16:45 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w salce parafialnej.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek o godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18:00 Msza święta i Nabożeństwo Majowe.
  • W piątek – III piątek miesiąca – Dzień Modlitw do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa na Compel i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 18:00 Msza święta i nabożeństwo majowe.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:30. Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • W niedzielę na Mszy świętej o godz. 9:00 rocznica I Komunii Świętej klas IV. Dzieci klas IV skorzystają ze spowiedzi podczas wieczornych nabożeństw majowych.
  • W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do tej Uroczystości poprzez Nowennę do Ducha Świętego, którą odmawiamy w czasie nabożeństwa majowego.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Janina Szewczyk
7:00 Rajcza † Ks. prałat Zbigniew Guszkiewicz, ks. prałat Stanisław Żądło i o powołania kapłańskie z Rajczy
18:00 Rajcza † Wiktoria i Józef Capanda w rocz. śmierci
17:00 Rycerka D. † Zofia Wrężel