Wniebowstąpienie Pańskie – Ogłoszenia i Intencje

Przed czterdziestoma dniami obchodziliśmy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, a dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Podczas Liturgii usłyszymy o tym jak Jezus ukazywał się uczniom, spożywał z nimi posiłek a ostatecznie powołał ich na świadków swojego zmartwychwstania.

Uczniowie mają iść na cały świat i głosić to co widzieli. Jezus znika z ich oczu, ale nie przestaje być obecny. Jest obecny, ale w inny sposób. Zesłanie Ducha Świętego, które za tydzień będziemy obchodzić utwierdza nas właśnie w tym – Bóg jest z nami i chce nas nieustannie otwierać na swoją obecność. Niech udział w Eucharystii utwierdza nas, że Bóg jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.

Módlmy się o owocne przyjęcie sakramentu bierzmowania przez młodzież naszej parafii

• W piątek, 21 maja – wspomnienie Św. Jana Nepomucena, prezbitera. Jest to także III piątek miesiąca – modlimy się do Miłosierdzia Bożego.

• Od 4 maja w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
  • W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe. W naszej parafii nabożeństwa majowe będą po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy także do kultywowania tradycyjnego śpiewania majówek przy kapliczkach domowych i dbania o nie.
  • Dziś składka przeznaczona na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w kwocie 1000 zł. Za te pieniądze zostanie odnowiony kolejny kielich mszalny. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • W poniedziałek Msza Święta i nabożeństwo majowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta i nabożeństwo majowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę od godz. 17:00 Spowiedź dla młodzieży klas VIII przygotowującej się do bierzmowania.
  • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim po wieczornej Mszy Świętej. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W czwartek wieczorem młodzież naszej parafii z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Romana Pindla, Ordynariusza Naszej Diecezji, otrzyma Sakrament Bierzmowania. Ze względu na panujące obostrzenia młodzież przystąpi do bierzmowania w dwóch grupach. Pierwsza o godz. 16:30 i druga o godz. 18:00. W tych uroczystościach będą mogli uczestniczyć jedynie kandydaci wraz ze świadkami oraz delegacja rodziców. Otoczmy modlitwą młodzież oraz ich rodziny
  • W piątek z racji III piątku miesiąca zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:00.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu na Mszy Świętej o godz. 9:00 będziemy dziękować za 22 lata służby jako Kościelnego w naszej parafii p. Mariana Szczotki oraz 27 lat pracy przy parafii Jego żony p. Stanisławy. Za ich wieloletnią pracę, trud i poświęcenie składamy im serdeczne podziękowanie.
  • Składamy serdeczne podziękowania za wrzucie do piwnicy pierwszej tury węgla. Dziękujemy Panom: Władysławowi Wróblowi, Piotrowi Wolnemu, Arturowi Wrężel, Kazimierzowi Małyszowi, Marcinowi Wróblowi, Stanisławowi Korzeniowskiemu oraz Władysławowi Lipowskiemu. W tym tygodniu prosimy także o pomoc w zrzuceniu kolejnej tury. Chętnych prosimy o kontakt w zakrystii.
  • W maju zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy o nowe powołania do służby Bożej, zwłaszcza z naszej parafii.
  • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
  • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

Niech Duch Święty, który przychodzi do naszych serc –
otwiera je i czyni nasze życie pięknym i owocnym

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Aleksandra Juraszek
7:00 Rajcza † Stanisław Lejawka z rodzicami i teściami