Wniebowstąpienie Pańskie – Ogłoszenia i Intencje

Przed czterdziestu dniami obchodziliśmy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, a dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Podczas Liturgii usłyszymy o tym jak Jezus ukazywał się uczniom, spożywał z nimi posiłek a ostatecznie powołał ich na świadków swojego zmartwychwstania.

Uczniowie mają iść na cały świat i głosić to co widzieli. Jezus znika z ich oczu, ale nie przestaje być obecny. Jest obecny, ale w inny sposób. Zesłanie Ducha Świętego, które za tydzień będziemy obchodzić utwierdza nas właśnie w tym – Bóg jest z nami i chce nas nieustannie otwierać na swoją obecność. Niech udział w Eucharystii utwierdza nas, że Bóg jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.

• W poniedziałek, 3 czerwca – Wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • W czwartek, 6 czerwca – I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby Bożej
  • W piątek, 7 czerwca – I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
  • W sobotę, 8 czerwca – Wspomnienie Św. Jadwigi Królowej

• W dniu dzisiejszym odbędzie się pielgrzymka diecezjalna ku czci Świętego Jan Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.
  • Dziś nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17:30, a po nim Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • Trwamy w modlitewnym przygotowaniu do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego odmawiając każdego dnia nowennę do Ducha Świętego.
  • W tygodniu nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę drugie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Cykl kazań w tym roku z racji przypadającej rocznicy 350-lecia podarowania obrazu Matki Bożej do Rajczy głosi ks. Tomasz Chrzan – historyk. Czerwcowe nabożeństwo będziemy przeżywać jako pielgrzymkę Służby Liturgicznej Dekanatu Milowskiego do Matki Bożej Kazimierzowskiej. Zapraszamy zwłaszcza Liturgiczną Służbę Ołtarza, także byłych ministrantów i lektorów oraz rodziców i krewnych. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją wokół kościoła.
    Program nabożeństwa:

• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,
    • Litania Loretańska,
    • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    • Różaniec (18:30),
    • Msza święta (19:30),
    • Procesja po ulicach Rajczy z figurą Matki Bożej Fatimskiej
    • Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej,
  • W czwartek – I czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 „Godzina Święta” i możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca. W kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej Msze Święte o godz. 17:00. Wcześniej od godz. 16:00 Spowiedź z racji I czwartku miesiąca.
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy Świętej. Także po Mszy Świętej przygotowanie chrzcielne w salce parafialnej.
  • W piątek – pierwszy piątek miesiąca rano spowiedź podczas Mszy Świętych, po południu od godz. 17:00, a o godz. 18:00 Msza Święta i nabożeństwo do Serca Bożego.
  • W piątek spotkanie Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • W sobotę przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią Świętą. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie do piątku.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 i w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:45 udzielać będziemy sakramentu chrztu dzieciom, które zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej przynosząc odpowiednie dokumenty.
  • W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy.
  • Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. W niedzielę zbiórka do kopert na pokrycie inwestycji związanych z remontem plebanii.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Tadeusz Janowicz
7:00 Rajcza † Jan Tabacarz w rocz. śmierci, żona Eugenia
18:00 Rajcza O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Róży Kobiet i ich rodzin z Róży Kobiet od Liszków
17:00 Rycerka D. Za parafian