W drodze do Krakowa – Zwardoń

Po raz już kolejny młodzież naszego dekanatu przyjechała na cykliczne spotkOLYMPUS DIGITAL CAMERAanie która ma nas przygotować do godnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży. Tym razem spotkaliśmy się wyjątkowo w sobotę do południa, a nie w piątek wieczorem ale tylko dlatego, że zaplanowane spotkanie było nieco dłuższe i bogatsze w atrakcje. Wspomniane atrakcje nie dotyczyły tylko przeżyć duchowych ale gospodarze Parafii w Zwardoniu zapewnili nam kilka bonusów które towarzyszyły temu spotkaniu tj ognisko, a co się z tym wiąże to oczywiście pieczenie kiełbasy, dla tych co potrafią jeździć na nartach czynny był wyciąg, a reszta mogła pozjeżdżać na sankach, pobawić się, potańczyć i pośpiewać oraz udać się na krótki spacer pod opieką Ks. Zygmunta. Niech żałują Ci wszyscy którzy nie dołączyli do wspólnej zabawy .Jednak zanim to wszystko to o godz. 10 uczestniczyliśmy wspólnie w Eucharystii której przewodniczył gospodarz miejsca spotkania Ks. Kurdas Jan, a swoje słowo skierował do nas Ks. Zygmunt Mizia, który mówił o tym, że w zasadzie każdy jest celnikiem który powinien walczyć ze swoimi słabościami, grzechami i porzucić swoje stare “ja” i iść za Jezusem. Oczywiście nie mogło również zabraknąć z nami Ks. Dziekana, a po skończonej Eucharystii mieliśmy spotkanie ze świadkiem wiary Panem Stanisławem Bury, który przekonywał nas o tym, że warto żyć aktywnie nie tyle wirtualnie co w świecie realnym. Spotkanie to miało również charakter oficjalny, podczas którego zostało przekazane zaproszenie do wszystkich młodych na wspólną Eucharystię i wspólne czuwanie, które będzie wyjątkowe i za pewne wpisze się w historię naszej Parafii. Już 5 marca do Rajczy przyjadą znaki ŚDM, którym będzie towarzyszył Ks. biskup podczas wspólnej Eucharystii.