W drodze do Krakowa 2016

Podobnie jak miesiąc temu udaliśmy się na kolejne spotkanie, które ma nam pomóc w przygotowaniuSpotkanie młodych w Milówce 008 się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W dniu 21 listopada pielgrzymowaliśmy do Kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce. Na spotkanie przybyła młodzież z całego dekanatu milowskiego. Głównie byli to gimnazjaliści, licealiści, nie zabrakło też studentów i osób starszych wiekiem ale wciąż młodych duchem. Nie możemy zapomnieć o naszych opiekunach duchowych – kapłanach, na czele których stanął Ksiądz Dziekan Franciszek Warzecha. Pochyleni przed Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy koronkę, a następnie wspólnie uczestniczyliśmy w Eucharystii. Ks. Przemysław Gawlas duszpasterz parafii w Milówce przybliżył nam, uroczystość Chrystusa Króla dlatego mówił, że :

– Chrystus jest królem naszego życia,

– Jezus nas kocha, i w momencie kiedy my kogoś kochamy to powinniśmy mu pozwolić odejść od siebie jeśli ta osoba tego pragnie, gdy ona nas kocha naprawdę to wróci do nas tak jak Jezus pozwala nam odejść i czeka zniecierpliwiony aż znów powrócimy nie przyciąga nas do siebie na siłę, On po prostu czeka,

– Jezus kocha nas tak bardzo, że daje nam wolność wyboru,

– Jezus pozornie przegrał, przynajmniej mogłoby sie tak wydawać i dlatego nam ludziom też może się wydawać, że Jezus czasami przegrywa w naszym życiu z szatanem jednak wystarczy jedno Jego słowo na Golgocie PRAGNĘ, aby tak naprawdę wszystko się zmieniło.

Na koniec udaliśmy się do salki parafialnej (w której się ledwo mieściliśmy ) na spotkanie o misjach w Afryce o których opowiedział nam Proboszcz parafii Ks. Piotr Koszyk.

Dziękujemy wszystkim którzy z nami byli i razem budowali tę wspólnotę, a tych których nie było zachęcamy i jednocześnie zapraszamy już na następne spotkanie, które odbędzie się w parafii

Nieledwia – Kiczora 19 grudnia o godz. 17.00.

Marana Tha….. Przybądź Panie…PRZYBĄDŹ I TY!!!