W drodze do Krakowa 2016 – Orszak

6 stycznia odbyło sSONY DSCię kolejne spotkanie. Zaprosiliśmy wszystkich uczestników, którzy pragną się przygotować do ŚDM w Krakowie, aby dołączyli do naszego Orszaku Trzech Król,i który w tym roku był organizowany w naszej Parafii po raz trzeci i trochę różnił się od dwóch poprzednich. Już o 13.00 spotkaliśmy się w trzech różnych miejscach naszej parafii w miejscach wyznaczonych tj. pod szkołą w Rajczy Dolnej, przy krzyżu w Rycerce Dolnej i przy kaplicy św. Marka w Ujsołach-Hutyrach,  po to aby na 14.00 przejść pieszo w rytmie śpiewanych kolęd pod scenę przed Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Rajczy.  Tam została przedstawiona scena spotkania Mędrców z Herodem.  Potem wszyscy wspólnie z kolędą powędrowaliśmy do sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej, gdzie swój pokłon Bożej Dziecinie w żywej szopce oddali nie tylko Kacper, Melchior i Baltazar, ale i wszystkie trzy orszaki, złoty, czerwony i niebieski.

 

Jak w każdym naszym cyklicznym spotkaniu nie mogło zabraknąć znaków ŚDM, które zostały przywiezione do nas przez młodzież z Kiczory –  Nieledwi. Następnie wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy Św. której przewodniczył gospodarz naszej parafii tj. ks. Franciszek Warzecha wraz z Ks.Krzysztof Gworek z Kamesznicy. Swoje słowo skierował do nas Ks. Dziekan, który wyraził swój zachwyt nad uczestnikami orszaku i dziękował m za obecność i świadectwo wiary.

Całej uroczystości towarzyszyły piękne śpiewy kolęd, bo prócz młodzieży z pobliskich parafii tj z Kamesznicy, Nieledwi, Kiczory i Rycerki Górnej, w orszaku uczestniczyły zespoły regionalne i kapele: Ziemia Rajczańska, Sarna, Ochodzita. Wielu ludzi przybyło w strojach regionalnych, albo w trzech przydzielonych kolorach: żółtym, niebieskim i czerwonym.Każdy z uczestników orszaku na swojej głowie miał koronę.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, jesteśmy mile zaskoczeni, że chciało się Wam mimo śniegu, mrozu i tego, że trzeba było iść pieszo, tych kilka kilometrów i do tego śpiewać kolędy! Swoją obecnością pokazaliście wraz z nami mieszkańcom naszej Parafii, że w nas młodych jest jeszcze zapał i chęć do dawania świadectwa. Myślę, że swoją obecnością zdołaliście zawstydzić nie jedną osobę. Jeszcze raz dziękujemy i już dziś zapraszamy Was do Zwardonia w lutym – dokładną datę jeszcze podamy. Mamy nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej niech, każdy weźmie ze sobą koleżankę i kolegę.
P.S. Długa była lista grup, osób i instytucji, które włączyły się w organizację tegorocznego orszaku i kolejnego spotkania pt. ” W drodze do Krakowa 2016″ wszystkim z serca dziękujemy. Postanowiliśmy nie wymieniać każdego z osobna aby kogoś przez przypadek nie pominąć.