W drodze do Krakowa 2016 – Nieledwia

Już po raz kolejny spotkaliśmy się w Dekanacie naszym z młodzieżą ze wszystkich sąsiednich parafii aby razem przygotować się do ŚDM w Krakowie. Tym razem pielgrzymowaliśmy do Nieledwi do KOLYMPUS DIGITAL CAMERAościółka pod wezwaniem św. Floriana. Zostaliśmy tam przyjęci bardzo gorąco przez ks. Proboszcza Krzysztofa Żaka. 19 grudzień był ostatnim dniem w szkole dla młodych przed przerwą świąteczną dlatego trochę obawialiśmy się, że nie będzie nas zbyt wiele ale problem okazał się inny: Kościółek do którego przybyliśmy  “pękał w szwach”. Młodzież z tamtejszej parafii przygotowała dla nas krótkie przedstawienie pt:” Gość Oczekiwany” które miało nas wprowadzić w czas oczekiwania na Narodzenie Pana, a dalej to rozważanie kontynuował Ks. Marek który wygłosił do nas kazanie podczas wspólnej Eucharystii. Podstawowe pytanie które należy sobie zadać to czy jestem gotowy/gotowa na to aby Jezus narodził się w moim sercu?

Dziękujemy wszystkim którzy  byli tam z nami, a m.in. naszemu Ks. oraz Ks. Proboszczowi, a wszystkich zapraszamy już na kolejne spotkanie w troszkę innej formie – Orszak Trzech Króli w Rajczy – a to już 6.01.2015r – Przyjdź oddać z nami pokłon dopiero co narodzonemu Dzieciątku.