VI Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 6. Niedziela Zwykła. Jezus w Ewangelii dotyka się trędowatego. Trąd to choroba skóry, która w tamtych czasach była nieuleczalna i można się nią było zarazić przez kontakt z osobą chorą.

Dlatego trędowaci, po stwierdzeniu choroby, byli wydalani z miast i żyli poza miastami, w odosobnieniu, aby nie zarazili innych. Nie wolno im było wchodzić do miast, ani nawet zbliżać się do zdrowych. Jezus dotyka trędowatego, pokazuje mu swoją bliskość, ale przede wszystkim Go uzdrawia.

Trądem duchowym jest nasz grzech, który zmazuje Pan w sakramencie pokuty i pojednania. Prośmy Chrystusa o odwagę do nawrócenia i wyznania swoich grzechów.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:                                                                               

 • We środę, 17 lutego – Środa Popielcowa
 • W piątek, 19 lutego – III piątek miesiąca. Oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.

Ogłoszenia:                                   

 • Dziś składka do kopert na potrzeby naszej parafii. W styczniu zebraliśmy 6040 zł na potrzeby naszej parafii, natomiast na węgiel w ostatnim czasie zebraliśmy 5750 zł. Do spłacenia zostało jeszcze 8250 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na cele naszej parafii i za wszelką pomoc. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
 • Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Przepraszamy Boga za grzechy pijaństwa w naszym narodzie oraz modlimy się za wszystkich uzależnionych od alkoholu i polecamy Bogu także ich rodziny.
 • Rozpoczynamy dziś czas nabożeństwa czterdziestogodzinnego – Adoracji Najświętszego Sakramentu, która ma nas przygotować do czasu Wielkiego Postu. Dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12:30 do 17:45. W poniedziałek i wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od godz. 7:30 do 12:00 i po południu od 15:00 do godz. 18:00. Zachęcamy do zapoznania się z rozpiską czuwania w poszczególne dni i do trwania przy eucharystycznym Chrystusie.
 • Dziś także Nieszpory o godz. 17:45.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00. O godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. O godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego.
 • W środę przypada Środa Popielcowa – rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, a zarazem Rekolekcje Wielkopostne (zachęcamy do zapoznania się z planem rekolekcyjnym). Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8:00, 9:00, 11:00, 18:00 oraz 19:30. W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem oraz nauką rekolekcyjną w kaplicach w Rajczy Dolnej o godz. 15:45, w Rycerce Dolnej o godz. 16:30 oraz w Nickulinie o godz. 17:15.
 • Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Od środy do soboty przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty – zachęcamy do postu i innych uczynków miłosierdzia oraz ograniczenia spożywania napojów alkoholowych.
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim wyjątkowo przed Mszą Świętą o godz. 17:45. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
 • Od czwartku do soboty Msze Święte w kaplicach z nauką rekolekcyjną w Rajczy Dolnej o godz. 15:45, w Rycerce Dolnej o godz. 16:30 oraz w Nickulinie o godz. 17:15.
 • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w ciszy przed Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
 • W piątek z racji III piątku miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.
 • W Wielkim Poście zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. W naszej parafii Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 17:30 oraz o 19:30 dla osób pracujących do późna. W kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej o 16:30 (w tym tygodniu wyjątkowo po Mszy Świętej z racji na rekolekcje parafialne). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ks. Adama będą w niedzielę o godz. 17:30. W czasie Gorzkich Żali składka przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 • W przyszłą niedzielę składkę przeznaczymy na cele duszpasterstwa.
 • W Wielkim Poście zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Nie będzie specjalnego dnia Spowiedzi wielkopostnej.
 • W miesiącu lutym zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży z naszej parafii przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

W nadchodzącym tygodniu wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkiego błogosławieństwa oraz  opieki Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Maria Ciepły
7:00 Rajcza † Józef Wolny z rodzicami i teściami
18:00 Rajcza † Jan Liszka w 23 rocz. śmierci z żoną Walerią, synami: Mieczysławem i Henrykiem i rodzicami
17:00 Rycerka D. † Piotr Pawlus (od koleżanki Marzeny Bystrzyckiej z rodziną)
Wtorek 6:30 Rajcza † Maria Wizner
7:00 Rajcza † Maria Ciepły
18:00 Rajcza † Stanisław Dziasek w rocz. śmierci
17:00 Rajcza D. † Józef Lach
Środa 8:00 Rajcza † Stanisław Zawada z synem Zdzisławem i rodzicami
9:00 Rajcza † Maria Wizner
11:00 Rajcza † Tadeusz i Józefa Małysz, rodzice i rodzeństwo
18:00 Rajcza † Anna Dziergas z córkami: Krystyną i Elżbietą
19:30 Rajcza † Józef Lach
15:45 Rajcza D. O łaskę zdrowia dla Marii
16:30 Rycerka D. † Michał Płoskonka 3 rocz. śmierci z rodzicami i teściami
17:15 Nickulina † Tadeusz Zając w 9 rocz. śmierci z rodzicami i teściami
Czwartek 8:00 Rajcza † Maria Wizner
10:00 Rajcza † Maria Brandys
18:00 Rajcza Dziękczynna z prośbą o zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Natalii i szczęśliwe rozwiązanie
19:30 Rajcza † Józef Lach
15:45 Rajcza D. † Józef Lach
16:30 Rycerka D. † Piotr Pawlus (od sąsiadów Gosi i Edka Bułka)
17:15 Nickulina † Maria Lach
Piątek 8:00 Rajcza † Maria Brandys
10:00 Rajcza † Michalina Bartosik
18:00 Rajcza I – † Stefania Pawlus z mężem Władysławem
II – † Za dusze w czyśćcu cierpiące
15:45 Rajcza D. † Maria Lach
16:30 Rycerka D. † Zofia Wrężel w rocz. śmierci
17:15 Nickulina † Zbigniew Mitura
Sobota 8:00 Rajcza † Anna Nowak w rocz. śmierci z rodzicami
9:00 Rajcza † Józef Paciorek (do KWG z Ujsół)
11:00 Rajcza † Maria Lach
18:00 Rajcza I – o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz Dary Ducha Świętego dla Pawła i jego rodziców w 1 rocz. urodzin
II – † Franciszka i Bolesław Szumlas
19:30 Rajcza † Zbigniew Mitura
15:45 Rajcza D. † Zbigniew Mitura
16:30 Rycerka D. † Maria Lach
17:15 Nickulina † Józef Lach
Niedziela 7:00 Rajcza † Marcin Natanek
9:00 Rajcza † Alojzy Klimosz, żona Wanda w rocz. śmierci
10:30 Rajcza † Maria i Władysław Bednarz, Anna, Michał, Tadeusz Grygny
11:45 Rajcza I – † Stanisław Dziasek w rocz. śmierci
II – o bł. Boże, wszelkie łaski, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Laury w 1 rocz. urodzin oraz całej rodziny
18:00 Rajcza † Jan Tyc, żona Antonina, syn Jerzy, wnuk Ireneusz
8:00 Rajcza D. † Czesław Płoskonka z ojcem Stanisławem
9:30 Rycerka D. † Anna Nowak w 3 rocz. śmierci
11:00 Nickulina † Maria i Franciszek Liszka