V Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 5. Niedziela Zwykła. Tak jak Jezus potrzebujemy od czasu do czasu, zdystansować się od problemów codzienności. Odejścia w samotność od natłoku spraw, aby w klimacie modlitwy zastanowić się nad swoim życiem oraz nawiązać ściślejszą relację z Bogiem.

Udział w Eucharystii daje nam szansę do wyciszenia i modlitewnego skupienia. Uwielbiajmy obecnego wśród nas Jezusa, który dzieli trudy ludzkiej egzystencji. Módlmy się o ducha modlitwy, skupienia i wyciszenia.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • We środę, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
 • W czwartek, 11 lutego – wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Lourdes. Jest to także Światowy Dzień Chorego – modlimy się w intencji chorych, cierpiących a także tych, którzy posługują wśród nich.

Ogłoszenia:

 • Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na cele naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej. Składka dziś przeznaczona na potrzeby diecezji.
 • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
 • 30 stycznia została powołana przy naszej parafii – Parafialna Rada ds. Ekonomicznych. W skład Rady weszły: p. Barbara Ciepły, p. Mirosława Kocoń oraz p. Iwona Wróbel. Gratulujemy nominacji i życzymy światła Ducha Świętego w pracy na rzecz naszej parafii.
 • Dziś także Nieszpory o godz. 17:45
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w ciszy przed Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
 • Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie przedchrzcielne.
 • W sobotę o godz. 18:00 oraz w niedzielę o godz. 11:45 będziemy udzielać Chrztu Świętego dzieciom, które odpowiednio wcześniej zgłaszamy w kancelarii parafialnej
 • W przyszłą niedzielę składkę do kopert przeznaczymy na potrzeby naszej parafii. Rozpoczynamy także czas nabożeństwa czterdziestogodzinnego, które ma nas przygotować bezpośrednio na czas Wielkiego Postu.
 • W miesiącu lutym zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży z naszej parafii przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

W nadchodzącym tygodniu wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkiego błogosławieństwa oraz  opieki Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej

 

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza W int. Bogusi Witos o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski oraz wstawiennictwo Matki Bożej Kazimierzowskiej (od chrześniaka)
7:00 Rajcza † Kazimierz Tomiczek
18:00 Rajcza † Jan Migus w 20 rocz. śmierci, żona Bronisława, rodzice i teściowie
17:00 Rycerka D. † Maria Sury w rocz. śmierci z mężem Janem
Wtorek 6:30 Rajcza † Kazimierz Worek
7:00 Rajcza † Józef Franek
18:00 Rajcza † Franciszek Bodzek z żoną Anielą, dziećmi i wnukami
17:00 Rajcza D. † Jan Zając w 3 rocz. śmierci
Środa 6:30 Rajcza † Genowefa Duda
7:00 Rajcza † Piotr Pawlus (od kolegi Bogdana Lach i siostry Małgorzaty Magiera)
18:00 Rajcza O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla rodziny Wilkosz i Oleś
Czwartek 6:30 Rajcza † Wiktoria i Ludwik Dziergas z rodzicami
7:00 Rajcza † Adam Juraszek
18:00 Rajcza † Józef i Anna Czanieccy z synami i wnukami
Piątek 6:30 Rajcza † Za dusze w czyśćcu cierpiące
7:00 Rajcza Za kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej – od Róży Kobiet zel. Anny z Rynku
18:00 Rajcza † Jan Jończy w 2 rocz. śmierci
Sobota 6:30 Rajcza † Maria Ciepły
7:00 Rajcza I – † Ludwik Miesiączek, córka Maria
II – W int. Małgorzaty w 25 rocz. urodzin o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
18:00 Rajcza † Za rodziców Danielę i Jana Domoń w rocz. śmierci
Niedziela 7:00 Rajcza † Józef Bobek z żoną Marią i córką Agnieszką
9:00 Rajcza † Anna Trzopek, syn Józef
10:30 Rajcza † W 10 rocz. śmierci Marty Ciurla
11:45 Rajcza † Jadwiga i Władysław Bednarz w rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Antoni Hulbój w 1 rocz. śmierci
8:00 Rajcza D. † Małgorzata Szewczyk mąż Władysław, szwagier Franciszek, syn Stanisław w 20 rocz. śmierci
9:30 Rycerka D. † Kazimiera i Antoni Przerwa
11:00 Nickulina † Krystyna i Marcin Chowaniec