Zesłanie Ducha Świętego – Ogłoszenia i Intencje

Pięćdziesiątnica to owoc Wielkanocy i potwierdzenie wywyższenia Jezusa oraz Jego ciągłej obecności we wspólnocie Kościoła. Boża obietnica stale wypełnia się.

Boży Ducha trwa w Kościele poprzez sakramenty, pobożne i gorliwe życie wiernych, wzajemną pomoc i życzliwość. Niech i w naszym życiu nie brakuje życia sakramentalnego i modlitewnego. Każdego dnia przyzywajmy obecności Ducha Świętego, aby wypełniał całe nasze życie. Niech nas umacnia i prowadzi po ścieżkach naszego życia.

• W poniedziałek, 21 maja – Święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła,
  • W czwartek, 24 maja – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  • W sobotę, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana.
    W tym dniu w bielskiej Katedrze Jego Ekscelencja Biskup Roman Pindel udzieli 6 diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich. Polecamy ich modlitewnej pamięci.

• Dzisiaj Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu Nabożeństwa Majowe po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i wieczorem o 18:00, a po niej Nabożeństwo Majowe. W kaplicach Msza Święta wraz z Nabożeństwem Majowym o godz. 17:00. Ofiarą do puszki pod chórem wspomagamy Diecezjalny Dom Matki i Dziecka.
  • W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
  • We wtorek przypada 23. rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w naszej diecezji. Sprawował wtedy Eucharystię w Skoczowie na wzgórzu „Kaplicówka” następnie udał się do Bielska Białej oraz Żywca. Otoczmy w tym szczególnym dniu modlitwą naszą diecezję.
  • We wtorek Msza Święta wraz z Nabożeństwem Majowym w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • Spotkanie lektorów we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
  • W środę o 16:45 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w salce parafialnej.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek o godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18:00 Msza święta i Nabożeństwo Majowe.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:30. Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres Spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Maria Chowaniec
9:00 Rajcza † Józef Czaniecki w rocz. śmierci