Uroczystość Wszystkich Świętych – Ogłoszenia i Intencje

W dzisiejszą niedzielę przypada liturgiczna uroczystość Wszystkich Świętych. Gromadzimy się na sprawowanie liturgii, aby oddawać cześć Bogu za Kościół zbawionych.

Ci, którzy przebywają w niebie, to znani z imienia i nazwiska (beatyfikowani i kanonizowani przez Kościół) np. Jan Paweł II, Faustyna Kowalska czy Stanisław ze Szczepanowa, ale także nieznani, których Kościół nie wyniósł do chwały Ołtarzy – są nimi może nasi bliscy zmarli, może nasi przodkowie albo nasi księża, którzy  tutaj pracowali.

Dziś dziękujemy Bogu za tą wielką rzesze ludzi zbawionych. To ich przykład życia i modlitwy pomagają nam w podążaniu drogą do zbawienia.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W poniedziałek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
 • W środę, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu przypada 40. rocznica sakry biskupiej bpa Janusza Zimniaka. Polecamy Go modlitewnej pamięci
 • W czwartek, 5 listopada – I czwartek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich
 • W piątek, 6 listopada – I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
 • W sobotę, 7 listopada – I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej

Ogłoszenia:

 • Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 14:00 Msza Święta połączona z modlitwami za zmarłych. Także o 17:30 Różaniec z modlitwą wypominkową.
 • Za dusze w czyśćcu możemy ofiarować odpusty:
  • Odpust zupełny możemy uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi (może być wcześniej) i Komunii świętej, zachowania wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  • Przez 8 dowolnych dni przez cały listopad (zgodnie z decyzją papieża Franciszka) nawiedzając cmentarz i modląc się choćby w duchu za zmarłych oraz spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu (odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi (może być wcześniej) i Komunii świętej, zachowania wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).
 • Dziękujemy także za wszelkie ofiary złożone na wypominki. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały tydzień odmawiając różaniec z wypominkami o godz. 17:30, a także w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 9:00 i 10:30.
 • Pod chórem do puszek można składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na te cele, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Informujemy także, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę, mogą to uczynić także dokonując przelewu na nasze konto parafialne (BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka 02814010190012701320000010). Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • Od 17 października w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 130 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu. Pamiętajmy także o obowiązującym zakazie odwiedzania cmentarzy – dziś i jutro. Nie dotyczy to pogrzebów. Przełóżmy wizytę na inne dni. W tym trudnym czasie okażmy sobie wzajemną pomoc i życzliwość. Niech to trudne doświadczenie nas umacnia i jeszcze bardziej przybliża do Boga.
 • W tych trudnych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej. Ludzi młodych, zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie, prosimy o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać pociechę i nadzieję. Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.
 • Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu otoczenia Kościoła p. Władysławowi Wróblowi oraz p. Irenie Sporek, a także za podarowanie kwiatów do Kościoła p. Teresie Pękali.
 • W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników w cenie 25 zł.
 • W poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę o godz. 17:30 różaniec za zmarłych i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek przypada I czwartek – od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta. Na wieczorną Mszę Świętą w sposób szczególny zapraszamy osoby modlące się za kapłanów – „Margaretki” – a także rodziny księży pochodzących z naszej parafii do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów oraz o dar nowych powołań do kapłaństwa z naszej parafii.
 • Po Mszy Świętej spotkanie przedchrzcielne
 • W czwartek w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej od godz. 16:00 Spowiedź Święta przed I piątkiem miesiąca, a o 17:00 Msza Święta.
 • W piątek – I piątek miesiąca. Rano spowiedź podczas Mszy Świętych, a po południu od godz. 17:00. O godz. 17:30 Różaniec za zmarłych, a o 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Serca Jezusowego. Zachęcamy do zadośćuczynienie Sercu Jezusowemu za wszystkie grzechy oraz do odprawiania 9. pierwszych piątków miesiąca, zwłaszcza dzieci po I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
 • W sobotę z racji I soboty miesiąca czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie wszystkie Róże Różańcowe. Różaniec i zmianka o godz. 17:30.
 • W sobotę, z racji panujących obostrzeń sanitarnych, nie będziemy jeździć do chorych z posługą sakramentalną. Do chorych udajemy się tylko w przypadku zagrożenia życia po indywidualnym umówieniu się z kapłanem
 • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 i w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu Świętego dzieciom, które zgłaszamy wcześniej w kancelarii parafialnej.
 • W przyszłą niedzielę składka do kopert przeznaczona na potrzeby parafii i prowadzone inwestycje. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Wszyscy księża z naszej parafii powrócili już do swoich obowiązków. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie, za modlitwę i pomoc. Dziękujemy panom, którzy zastępowali p. Kościelnego, dziękujemy p. Asi Holeksa za dostarczanie posiłków i wszystkim za wszelką życzliwość.
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 7:00 Rajcza † Maria i Wojciech Sury z rodzicami.
9:00 Rajcza † Stefania i Stefan Omyła
11:00 Rajcza W intencji zmarłych dziadków: Marianny i Franciszka Szwarców, Wojciech i Rozalia Liszka, Franciszka i Michał Łysiak
18:00 Rajcza † Franciszka i Władysław Pomietło
17:00 Rycerka D. W intencji dzieci i młodzieży z Rajczy i Rycerki Dolnej o dary Ducha Świętego dla nich
Wtorek 6:30 Rajcza † Czesława Gaweł
7:00 Rajcza † Zmarły mąż Jan Jędrzkiewicz
18:00 Rajcza † Elżbieta Kocoń 3 rocz. śmierci, z rodzicami i siostrą Krystyną
17:00 Rajcza D. † Za dusze zmarłych członkiń oraz za dusze czyśćcu cierpiące – od Róży Kobiet zel. Marii
Środa 6:30 Rajcza † Jadwiga Szczotka w 5 rocz. śmierci z mężem Janem i rodzicami Franciszką i Wojciechem, brat Stanisław
7:00 Rajcza † Józef Bryja, żona Józefa
18:00 Rajcza O uzdrowienie na duszy i na ciele dla syna Dariusza
Czwartek 6:30 Rajcza † Wiesław Sporek
7:00 Rajcza † Franciszek Płoskonka, rodzice Ludwik i Jadwiga, siostry Wiktoria, Helena, Krystyna; szwagrowie
18:00 Rajcza O uzdrowienie na duszy i na ciele dla syna Dariusza
17:00 Rajcza D. † Anna i Ludwik Gaweł
17:00 Rycerka D. † Jan Szczotka w rocz. śmierci
Piątek 6:30 Rajcza † Józefa Hulbój
7:00 Rajcza I – † Wincenty i Karolina Grygny
II – † Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 Rajcza O zdrowie i bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Dominika w 18 rocz. urodzin
Sobota 6:30 Rajcza † Paweł Haręża
7:00 Rajcza † Dominik i Maria Paciorek
18:00 Rajcza † Michał Ryłko w 18 rocz. śmierci z żoną Anną i rodzicami
Niedziela 7:00 Rajcza † Helena Gogler w 12 rocz. śmierci, mąż Stanisław
9:00 Rajcza † Józefa Lach, brat, rodzice
10:30 Rajcza † Kurowski Dominik, Stefania, Stefan, Antonina, Anna; zmarły Stanisław Juraszek
11:45 Rajcza † Michalina Arczyńska w 9 rocz. śmierci, mąż Zbigniew, syn Andrzej
18:00 Rajcza Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i bł. dla Dominiki w 25 rocz. urodzin
8:00 Rajcza D. † Za zmarłych od Róży Kobiet zel. Langer
9:30 Rycerka D. O bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla księży pracujących w parafii Rajcza
11:00 Nickulina † Maria Wiercigroch z mężem Janem