Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – Ogłoszenia i Intencje

W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów i wstąpił do chwały niebieskiej. Jednak nie odszedł, nie stał się nieobecny, ale w inny sposób pozostaje z nami.

Posyła nam Ducha Świętego, spotyka się z nami w swoim słowie i w czasie sprawowania Eucharystii. Niech nasze serca wpatrują się w niebo i stamtąd oczekując powtórnego przyjścia Syna Bożego w chwale.

Prosimy w tym tygodniu w intencji diakonów, którzy przygotowują się poprzez rekolekcje do przyjęcia święceń kapłańskich. Trwamy także w nowennie do Ducha Świętego.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • We wtorek, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana.
 • W piątek, 29 maja – wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • W sobotę, 30 maja – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji
 • W niedzielę, 31 maja – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zakończenie nabożeństw majowych.

Ogłoszenia:

 • Zachęcamy do zapoznania się ze wskazaniami Księdza Biskupa do wiernych naszej diecezji z dnia 20 kwietnia. Znajdują się one na stronie naszej diecezji.
 • W związku z epidemią koronawirusa przypominamy, że do odwołania obowiązuje dyspensa naszego biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie mamy grzechu jeśli we Mszy Świętej nie uczestniczymy.
 • Możemy uczestniczyć w Eucharystii w domu, łącząc się przez telewizor lub radio. Można też skorzystać z transmisji online z naszego Kościoła (transmisje można znaleźć na naszej stronie internetowej).
 • Powierzchnia dostępna dla wiernych w naszym kościele to 710 m2. Dlatego zgodnie z nowymi decyzjami władz (1 osoba na 10m2) w naszym kościele może jednocześnie przebywać 71 osób. Dotyczy to wszystkich Mszy Świętych, nabożeństw, pogrzebów, ślubów i chrztów.
 • W związku z tym na niedzielnych Mszach Świętych serdecznie prosimy, aby wchodząc do Kościoła przełożyć kolorową kartkę z jednego pojemnika do drugiego. Gdy w pierwszym koszyku zabraknie kartek będzie to oznaczać, że w Kościele jest już limit 71 osób. Prosimy wtedy o uczestnictwo w Mszy Świętej wokół Kościoła przy nagłośnieniu. Dla tych osób będzie udzielana Komunia Święta po Eucharystii.
 • Nie wolno robić dużych skupisk ludzi, dlatego zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej także w tygodniu. Okażmy solidarność z tymi, którzy ze względu na pracę mogą uczestniczyć we Mszy Świętej jedynie w niedzielę.
 • Osoby w podeszłym wieku należą do grupy największego ryzyka. Gdyby osoby starsze, samotne potrzebowały jakiejkolwiek pomocy, prosimy o kontakt telefoniczny.
 • Pragniemy zrobić wszystko, aby nie narażać nikogo z naszych Parafian na zakażenie koronawirusem w kościele. Musimy być wzajemnie za siebie odpowiedzialni (osoby na kwarantannie, osoby, które miały kontakt z zarażonymi, osoby, które czują się źle, które niepokoją się o swoje zdrowie – prosimy, aby bezwzględnie nie wychodziły ze swojego domu). Musimy przestrzegać wszystkich obostrzeń i zakazów wprowadzonych przez władze państwowe i zaleceń naszego Biskupa.
 • W razie niebezpieczeństwa śmierci jest możliwość telefonicznego zgłoszenia, aby ksiądz udzielił w domu sakramentu Namaszczenia Chorych i Komunii Świętej. Telefon kontaktowy: 502 993 555
 • Wszyscy wierni, wchodząc do Kościoła, mają obowiązek zakrycia ust i nosa maską, którą zdejmujemy wyłącznie podczas przyjęcia Komunii Świętej. Prosimy, aby mieć także rękawiczki.
 • Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
 • Spowiedź Święta ze przed każdą Mszą Świętą w konfesjonale. Prosimy, aby używać maseczek i rękawiczek. Można także skorzystać ze Spowiedzi Świętej poza Kościołem (należy poprosić kapłana) zachowując wszelkie normy bezpieczeństwa.
 • Przypominamy, że kończy się okres wielkanocny w czasie którego należy przystąpić do Komunii Świętej (3 przykazanie Kościelne). Zachęcamy zatem gorąco do przystępowania do Spowiedzi. Można to uczynić przed każdą Mszą Świętą.
 • Zachęcamy, aby w czasie kwarantanny twórczo spędzać czas w domu. Więcej czasu poświęcić na modlitwę (także wspólną, rodzinną), czytać książki, obejrzeć dobry film, uczestniczyć w różnych formach rekolekcji przez Internet. Nie spędzajmy zbyt dużo czasu przed telewizorem karmiąc się złymi informacjami. Panika i strach niszą naszą wiarę i relacje z innymi.
 • Prosimy także aby w tym czasie okazać solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Nie zamykajmy serca na drugiego człowieka.
 • Zgodnie z nowym zarządzeniem naszego Biskupa od poniedziałku (25 maja) do służenia przy ołtarzu mogą wrócić WSZYSCY ministranci i lektorzy (oczywiście za zgodą rodziców). W czasie służby mają mieć ubrane maseczki. W zakrystii będą mieć także dezynfekowane ręce.
 • W naszym Kościele Nabożeństwa Majowe będą się odbywać po wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy do kultywowania tradycyjnego śpiewania majówek także przy kapliczkach domowych.
 • Trwamy w Nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • W poniedziałek Msza Święta i Nabożeństwo Majowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek modlimy się w szczególny sposób za nasze mamy z okazji Dnia Matki. Dla żywych prośmy o błogosławieństwo Boże a dla zmarłych o dar życia wiecznego.
 • We wtorek Msza Święta i Nabożeństwo Majowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę podczas Nabożeństwa Majowego Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej Obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania prób i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki, która znajduje się z tyłu po lewej stronie.
 • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę 30 maja, dwóch naszych diakonów Piotr Bułka i Damian Dadak przyjmą z rąk biskupa Romana Pindla święcenia kapłańskie. Bardzo cieszymy się i dziękujemy Matce Bożej Kazimierzowskiej za ten kolejny wielki dar jubileuszowy.
 • Uroczystość Święceń odbędzie się w sobotę o godz. 10:00 w Kościele Św. Maksymiliana w Bielsku Białej Aleksandrowicach (ul. Św. Maksymiliana Kolbego 1, 43-300 Bielsko-Biała). (nie w Katedrze!). Ze względu na stan epidemiologiczny nie organizujemy wspólnego wyjazdu na święcenia. Każdy może jechać we własnym zakresie. Będzie można także obejrzeć transmisje z tej uroczystości, o czym będziemy informować na naszej stronie internetowej.
 • W niedzielę o godz. 11:45 ks. Damian odprawi swoją Mszę Świętą Prymicyjną. Jest to wielkie święto całej parafii.
 • Prosimy, aby wierni, którzy wejdą do Kościoła zajmowali miejsca od połowy świątyni (przód zostawmy dla rodziny i zaproszonych gości przez ks. Damiana). Pozostali wierni, którzy nie będą mogli wejść do świątyni mogą uczestniczyć we Mszy Świętej na zewnątrz (tutaj nie ma limitu, wystarczy zachować odległość 1,5 metra). Dla osób na zewnątrz po Mszy Świętej udzielimy Komunii Świętej oraz ks. Damian udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Bardzo prosimy zastosować się do powyższych wskazań.
 • Piotr swoje prymicje będzie przeżywał 14 czerwca o czym będziemy jeszcze informować.
 • Otoczmy naszych diakonów serdeczną modlitwą w tym tygodniu, kiedy będą przeżywać rekolekcje oraz cieszmy się i dziękujmy Bogu za dar dwóch nowych kapłanów z naszej parafii.
 • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni. Informujemy, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę na potrzeby naszej parafii, mogą to uczynić dokonując przelewu na nasze konto parafialne. Numer konta: 02814010190012701320000010 BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka. Z serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Wiktoria Klimas
7:00 Rajcza † Józef Janota
18:00 Rajcza † Joasia Martyniak, dziadkowie
17:00 Rycerka D. † Zofia Wrężel
Wtorek 6:30 Rajcza † Jan Kurek, zmarli z rodzin Lach, Kurek
7:00 Rajcza † Antoni Kuś
18:00 Rajcza † Genowefa Wolny
17:00 Rajcza D. Za Parafian
Środa 6:30 Rajcza † Jan Harmata w 15 rocz. śmierci
7:00 Rajcza † Maria Gardas
18:00 Rajcza O bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i wstawiennictwo św. Jana Pawła II dla kapłanów obchodzących 3 rocz. święceń kapłańskich
Czwartek 6:30 Rajcza † Anna Zawada
7:00 Rajcza † Wiktoria Klimas
18:00 Rajcza † Genowefa i Henryk Dębscy, rodzice
Piątek 6:30 Rajcza † Józef Zawada
7:00 Rajcza I – † Antoni Kuś
II – † Maria Gardas
18:00 Rajcza O Dary Ducha Świętego i uzdrowienie z choroby autyzmu dla Szymonka
Sobota 6:30 Rajcza † Maria i Józef Bysko, rodzice
7:00 Rajcza I † Maria Habiciak w 15 rocz. śmierci, rodzice, teściowie.
II – W intencji kapłanów pracujących i  pochodzących z naszej parafii o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierowskiej z Róży Kobiet zel. Anny
18:00 Rajcza † Władysław i Rozalia Bryś, córki
Niedziela 7:00 Rajcza † Franciszek i Anna Hulbój w rocznicę śmierci,

córka Bogusława, syn Józef i Tadeusz

9:00 Rajcza † Aniela i Franciszek Maślanka, córki Kazimiera, Michalina, syn Mieczysław
10:30 Rajcza I – † Antoni i Wiktoria Bogdał, córka Helena, wnuk Paweł
II – † Aniela Boczek, teściowie Franciszka i Michał
11:45 Rajcza MSZA ŚWIĘTA PRYMICYJNA KS. DAMIANA DADAKA
18:00 Rajcza † Emilia i Józef Wolny
8:00 Rajcza D. † Wojciech i Antonina Janota, syn Mieczysław
9:30 Rycerka D. † Władysława i Jan Czaniecki, syn Wiesław
11:00 Nickulina † Józef i Bronisława Kręcichwost, zięć Bronisław