Uroczystość Trójcy Świętej – Ogłoszenia i Intencje

Obchód dzisiejszej uroczystości Najświętszej Trójcy wzywa nas do odnowienia w sobie tej wiary, która dziś narażona jest na coraz poważniejsze trudności. Wierząc w Trójjedynego Boga: Ojca, Syna i Ducha Świętego odcinamy się od wszelkich współczesnych tendencji, które mają na celu poniżenie czy ośmieszenie wartości chrześcijańskich.

Świadomi odmienności i specyfiki naszej religii objawionej, winniśmy wołać z głębi swojego serca: „Taka jest nasza wiara. Taka jest wiara Kościoła, której wyznawanie jest naszą chlubą w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W poniedziałek, 31 maja – Święto Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny
 • We wtorek, 1 czerwca – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z racji ich święta. Rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Jezusowego.
 • W czwartek, 3 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jest to święto obowiązujące w naszym Kościele. I czwartek miesiąca
 • W piątek, 4 czerwca – I piątek miesiąca. Modlimy się do Serca Jezusowego i przepraszamy je za wszystkie grzechy i zniewagi
 • W sobotę, 5 czerwca – I sobota miesiąca. Modlimy się przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny.

Ogłoszenia:

 • Od 4 maja w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
 • Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone w ostatnim czasie ofiary na rzecz naszej parafii. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • Przez cały tydzień zachęcamy do przystępowania do Spowiedzi Świętej przed Uroczystością Bożego Ciała, zwłaszcza te osoby, które zaniedbały lub nie mogły przystąpić do Spowiedzi wielkanocnej. Spowiedź rano w czasie Mszy Świętych a wieczorem od godz. 17:30.
 • W poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy Świętej. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. W naszej parafii będą one po wieczornej Mszy Świętej, a w niedzielę o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.
 • W poniedziałek Msza Święta i nabożeństwo majowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00
 • We wtorek Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę zapraszamy na drugie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Homilię wygłosi ks. Mateusz Dudkiewicz, wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku Białej. Rozpoczęcie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, następnie Litania do Serca Jezusowego. O godz. 19:30 Msza Święta, następnie procesja z figurą Matki Bożej i zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 • W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 11:45 oraz 18:00 (w kaplicach w Rajczy Dolnej, Rycerce Dolnej i Nickulinie w o godz. 17:00. Od godz. 16:30 możliwość Spowiedzi Świętej przed I piątkiem miesiąca.). Po Mszy Świętej o godz. 9:00 wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy ulicami naszej miejscowości. Trasa przejścia będzie przebiegać ulicami: Ujsolską, Polną i Górską.
  Prosimy, aby rodziny, które tradycyjnie przygotowywały ołtarze nadal pomagały przy ich ustrojeniu, a ponadto prosimy o zaangażowanie:

  • I ołtarz – na ul. Ujsolskiej – rodzice dzieci pierwszokomunijnych
  • II ołtarz – na ul. Polnej – rodzice dzieci przeżywających I rocznicę Komunii Świętej
  • III ołtarz – na ul. Górskiej (naprzeciwko Państwa Wróbel) – rodzice i młodzież bierzmowana
  • IV ołtarz – na ul. Górskiej (naprzeciwko banku) – Róże Różańcowe

Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy Świętej i procesji władze samorządowe, poczty sztandarowe, wszystkich posiadających stroje regionalne, chór parafialny, dzieci w strojach komunijnych, ministrantów, lektorów, dzieci do sypania kwiatów – rodziców prosimy o ich przygotowanie. Prosimy także o tradycyjne podjęcie figur w czasie procesji. W czasie procesji jesteśmy do zachowania wszelkich norm sanitarnych. Musimy zachować bezpieczną odległość oraz mieć na sobie maseczkę (mimo iż jesteśmy na zewnątrz). Prosimy strażaków z naszej parafii o zabezpieczenie trasy przejścia i zadbanie o bezpieczeństwo. Już teraz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, przygotowanie i bezpieczne przeprowadzenie tego wydarzenia. Niech udział w tej procesji będzie dla nas wielką manifestacją naszej wiary.

 • W czwartek od godz. 17:00 – Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu – modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich z naszej parafii. Na wieczorną Mszę Świętą w sposób szczególny zapraszamy osoby modlące się za kapłanów – „Margaretki” – a także rodziny księży pochodzących z naszej parafii do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów.
 • Od piątku rozpoczynamy czas Oktawy Bożego Ciała. Po wieczornych Mszach Świętych będą procesje eucharystyczne wokół Kościoła wraz z nabożeństwem czerwcowym na które zapraszamy w sposób szczególny:
  • w piątek mieszkańców Ujsół,
  • w sobotę mieszkańców Rycerki Dolnej.
  • w poniedziałek mieszkańców Rajczy Dolnej, Stacji i osiedla Hulboje,
  • we wtorek mieszkańców Graberek, Pichutów, Białego Potoka, Butorów, Liszków, Nickuliny,
  • w środę mieszkańców Kuchejdów, Ryłków, Osiedla Kazimierzowskiego, Janotów i Centrum Rajczy.
 • W piątek przypada I piątek miesiąca. Rano spowiedź podczas Mszy Świętych, a po południu od godz. 17:00. O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo czerwcowe. Zachęcamy do zadośćuczynienia Sercu Jezusowemu za wszystkie grzechy oraz do odprawiania 9. pierwszych piątków miesiąca, zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
 • W sobotę przypada I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Marii Panny. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie wszystkie Róże Różańcowe. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pierwszosobotnie i modlitwa różańcowa.
 • W sobotę przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią Świętą (przy zachowaniu wszystkich norm sanitarnych). Chorych prosimy zgłaszać do piątku – telefonicznie, w kancelarii lub w zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na potrzeby diecezji. Po Mszy Świętej o godz. 11:45 będzie procesja eucharystyczna w ramach Oktawy Bożego Ciała.
 • W czerwcu zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy za młodych przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Bierzmowania
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

Niech Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie umacnia naszą wiarę

 

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Adam Banaś
7:00 Rajcza † Maria Szumlas w rocz. śmierci, mąż Bronisław, zięć Krzysztof
18:00 Rajcza Dziękczynna za Julię w 17 rocz. urodzin z prośbą o bł.Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz w intencji całej rodziny
17:00 Rycerka D. † Stanisław Pustelnik
Wtorek 6:30 Rajcza † Adam Banaś
7:00 Rajcza † Zofia i Bronisław Zaręba z synem Tadeuszem i rodzicami
18:00 Rajcza † Stanisław Salachna w rocz. śmierci, rodzice i siostra Jadwiga
17:00 Rajcza D. † Elżbieta Wiercigroch od Róży Kobiet zel. Langer
Środa 6:30 Rajcza † Władysław Kostka
7:00 Rajcza † Henryk Walz
19:30 Rajcza 1) o zdrowie i bł. Boże dla pracowników „Apteki pod Jesionem”
2) † Jakub i Maria Hula
3) † Józef i Rozalia Dziasek, zmarli z rodziny
4) † Janina Zawada, mąż Jan
5) † za dusze w czyśćcu cierpiące od Róży Kobiet od Liszków
Czwartek 7:00 Rajcza † Rozalia Bryś z mężem Władysławem i rodzicami
9:00 Rajcza 1) † Franciszek Hulbój 24 rocznica śmierci, żona Anna, córka Bogusława, synowie: Józef i Tadeusz
2) † Anna, Franciszek i Andrzej Lach
3) † Leon Krzepina 10 rocz. śmierci, rodzice i teściowie
4) w intencji Ks. Proboszcza, Kapłanów pracujących na naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie – od Róży od Janotów
11:45 Rajcza † Tekla Lis w rocz. śmierci, mąż Antoni, córka Bronisława
18:00 Rajcza za Kapłanów oraz o nowe powołania Kapłańskie
17:00 Rajcza D. o zdrowie dla całej rodziny
17:00 Rycerka D. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze dla Danuty i Adama w 40 rocz. ślubu oraz 60 rocz. urodzin Danuty – od córki z mężem
17:00 Nickulina † Janina Boretti
Piątek 6:30 Rajcza † Henryk Walz
7:00 Rajcza 1) † Władysław Kostka
2) za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 Rajcza † Jan Kocoń z rodzicami Heleną i Kazimierzem
Sobota 6:30 Rajcza † Władysław Kostka
7:00 Rajcza 1) † Zbigniew Przybyszewski z rodzicami
2) † Franciszka Paździorko, mąż Franciszek
18:00 Rajcza † Józef Wolny, rodzice i teściowie, bracia: Michałem i Stanisławem
Niedziela 7:00 Rajcza † Krystyna Machała
9:00 Rajcza † Wojciech Gogler, córka Wiktoria 14 rocz. śmierci, rodzice, teściowie
10:30 Rajcza † Dominik Szczotka z żoną Antoniną
11:45 Rajcza 1) w int. Karola, Julii i Anny o bł. Boże, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla nich oraz w intencji Anny i Pawła w 1 rocz. ślubu i dla całej rodziny
2) Maria i Roman Jurasz, syn Henryk. zięć Józef, córka Joanna
3) W int. Jana Capandy z okazji 70 rocz. urodzin o bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej
18:00 Rajcza † Krystyna Hulbój w rocz. śmierci z mężem Antonim
8:00 Rajcza D. † Kazimierz Ciapała w 20 rocz. śmierci
9:30 Rycerka D. † Ludwika Zgoda
11:00 Nickulina † Paulina Szczotka 11 rocz. śmierci