Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – Ogłoszenia i Intencje

Chrześcijanie wyznają wiarę w Boga, który jest jeden, ale w trzech osobach. Bóg jest wspólnotą osób – Ojca Syna i Ducha Świętego. Tą wielką tajemnicę wiary świętujemy dziś w liturgii.

Nie jesteśmy jej w stanie pojąć rozumowo, ale poprzez praktykę życia jesteśmy w stanie, dzięki łasce, wejść w środek miłości Trójcy. Niech udział w sakramentach, które zawsze są sprawowane w imię Trójcy Świętej będzie wejściem w świat miłości Boga i zachętą do wiernego naśladowania tej miłości w życiu codziennym.

Także zbliżająca się Uroczystość Bożego Ciała uwrażliwi nas na obecność Boga pod postacią chleba i wina.

• W poniedziałek, 17 czerwca – wspomnienie Św. Brata Alberta, zakonnika
  • W czwartek, 20 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • W piątek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. III piątek miesiąca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu

• Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00. Dziś także kończymy czas spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
  • W tygodniu Nabożeństwa Czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek Msza Święta wraz z Nabożeństwem Czerwcowym w Rycerce Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:00 Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego.
  • W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej na plebanii spotkanie rodziców dzieci, które w lipcu wyjeżdżają do Karpacza.
  • We wtorek od godz. 17:00 spowiedź dla dzieci ze Szkoły Podstawowej, młodzieży z Gimnazjum i szkół średnich na zakończenie roku szkolnego, dla ich rodziców i nauczycieli.
  • Po wieczornej Mszy Świętej próba ministrantów przed Bożym Ciałem.
  • We wtorek Msza Święta wraz z Nabożeństwem Czerwcowym w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:00 Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego.
  • W środę zakończenie roku szkolnego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum – Msza Święta o godz. 8:15. Dla szkoły w Rycerce Dolnej Msza Święta w kaplicy o godz. 8:00. Zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców, wychowawców i wszystkich pracowników szkoły. Dziękujemy również za całoroczną współpracę, życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:45 i 18:00. Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30. W kaplicach Msza Święta o godz. 17:00.
  • Suma o godz. 9:00, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy – prosimy o ich przygotowanie w tradycyjnych miejscach. Procesja pójdzie od kościoła ulicą Ujsolską, Polną, Górską, przez Rynek do Kościoła. Przez udział w procesji składamy publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.
  • Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy Świętej i procesji władze samorządowe, poczty sztandarowe, kombatantów, strażaków których prosimy o utrzymanie porządku w czasie procesji, wszystkich posiadających stroje regionalne, chór parafialny, dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych, ministrantów, lektorów, dzieci do sypania kwiatów – rodziców prosimy o ich przygotowanie.
  • Prosimy o niesienie figur i feretronów:
    • Matki Bożej Kazimierzowskiej – strażaków z Rajczy,
    • Matki Bożej Fatimskiej – strażaków z Rycerki Dolnej,
    • Matki Bożej Częstochowskiej – mieszkańców Ujsół,
    • Figury Serce Jezusowego – mieszkańców z Rycerki Dolnej,
    • Figury Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – mieszkańców Rajczy Dolnej.
  • Przez całą oktawę, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:00 i nabożeństwie do Serca Pana Jezusa, procesja eucharystyczna wokół Kościoła – serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych nabożeństwach. W szczególności:
    • w piątek mieszkańców Ujsół,
    • w sobotę mieszkańców Rycerki Dolnej.
  • W następnym tygodniu:
    • w poniedziałek mieszkańców Rajczy Dolnej, Stacji i osiedla Hulboje,
    • we wtorek mieszkańców Graberek, Pichutów, Białego Potoka, Butorów, Liszków, Nickuliny,
    • w środę mieszkańców Kuchejdów, Ryłków, Osiedla Kazimierzowskiego, Janotów i Centrum Rajczy.
  • W niedzielę procesja w ramach oktawy Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz. 9:00.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Ludwik Wiercigroch, rodzice, teściowie
7:00 Rajcza † Antoni Gogler, rodzice
18:00 Rajcza † Anna Dziergas w 3 rocz. śmierci, mąż Franciszek, rodzina
17:00 Rycerka D. † Agnieszka i Mariusz Zawiślak w 25 rocz. ślubu o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej