Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego – Ogłoszenia i Intencje

Dziś w naszej parafii obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Kościół pragnie w tą ostatnią niedzielę października przypomnieć nam wszystkim jak ważna jest świątynia do której co tydzień chodzimy.

Pragniemy w tym dniu modlić się za wszystkich fundatorów naszej świątyni, a także za tych, którzy swoimi ofiarami dziś wspierają jej utrzymanie i rozwój. Świątynia materialna ma nam, jak pisze Św. Paweł, przypomnieć, że my sami jesteśmy Świątynią Ducha Świętego w której mieszka Bóg. Niech wyrazem naszej wiary będzie okazywanie czci, przywiązania i szacunku do symboli religijnych i wszelkich oznak przynależności do Chrystusa.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W czwartek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych
  • W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
  • W sobotę, 3 listopada – I sobota miesiąca

• Dzisiejsza niedziela w Kościele jest obchodzona jako Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.
  • Codziennie nabożeństwo różańcowe w naszym sanktuarium o godzinie 16.30 (zmiana czasu). Po nim Msza Święta wieczorna. W tym tygodniu w sposób szczególny w naszych modlitwach pamiętajmy o osobach zmarłych. W listopadzie w modlitwie różańcowej będziemy wspominać zmarłych za których zostały złożone wypominki.
  • W poniedziałek Msza święta i nabożeństwo różańcowe w Rycerce Dolnej o godzinie 16.00. Od godz. 15:00 Spowiedź przed I piątkiem miesiąca.
  • Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • We wtorek Msza święta i nabożeństwo różańcowe w Rajczy Dolnej o godzinie 16.00. Od godz. 15:00 Spowiedź przed I piątkiem miesiąca.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę podczas nabożeństwa różańcowego Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę o godz. 15:30.
  • W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze święte w Sanktuarium i w kaplicach w porządku niedzielnym. Po południu dodatkowo o godz. 14.00 w kaplicy na cmentarzu: Nieszpory za zmarłych, Msza święta i procesja z modlitwami za zmarłych i wypominkami – zachęcamy do licznego udziału. O godz.16:30 w Kościele Różaniec z wypominkami i Msza święta wieczorna.
  • W piątek Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to także I piątek miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00. Od godz. 16.00 możliwość Spowiedzi. O godzinie 16.30 Różaniec z wypominkami i Msza święta wieczorna wraz z modlitwą do Serca Pana Jezusa.
  • Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Oazy Młodzieżowej.
  • W sobotę – I sobota miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP. Wieczorem zmianka różańcowa.
  • Przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych w domach z Komunią świętą. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii parafialnej lub zakrystii do piątku.
  • W sobotę o godz. 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. O godz. 18:00 spotkanie grupy AA.
  • W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będą wystawione skarbonki na ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego cmentarza. Wszystkim którzy złożą ofiarę na ten cel z głębi serca składamy serdeczne podziękowanie.
  • W kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania, przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Teresa Wolny
7:00 Rajcza † Asia Wylęgała, rodzice
17:00 Rajcza † Wiesław Sałamun w 4 rocz. śmierci
16:00 Rycerka D. † Zmarłe siostry i zmarli z rodzin i za dusze w czyśćcu cierpiące z Róży Kobiet zel. Byrskiej