Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego – Ogłoszenia i Intencje

Dziś obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Kościół pragnie w tą ostatnią niedzielę października przypomnieć nam wszystkim, jak ważna jest świątynia, do której uczęszczamy.

Pragniemy w tym dniu modlić się za wszystkich fundatorów naszej świątyni, a także za tych, którzy swoimi ofiarami dziś wspierają jej utrzymanie i rozwój. Świątynia materialna ma nam – jak pisze Św. Paweł – przypomnieć, że my sami jesteśmy Świątynią Ducha Świętego, w której mieszka Bóg. Niech wyrazem naszej wiary będzie okazywanie czci, przywiązania i szacunku do symboli religijnych i wszelkich oznak przynależności do Chrystusa.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W środę, 28 października – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest do dzień imienin biskupa seniora Tadeusz Rakoczego, pamiętajmy o Nim w modlitwie.
 • W niedzielę, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych

Ogłoszenia:

 • W naszym Sanktuarium nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30, a po nim Msza Święta. Zapraszamy wszystkich do udziału, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
 • Dziś obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. W sposób szczególny modlimy się za wszystkich fundatorów i dobrodziejów naszej świątyni, polecając ich opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej – zmarłym wypraszamy życie wieczne, a żyjącym błogosławieństwo Boże.
 • Pod chórem do puszek można składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. W ostatnim czasie do puszek zebraliśmy 1724 zł. Do spłacenia zostało jeszcze 23594. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Informujemy także, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę, mogą to uczynić także dokonując przelewu na nasze konto parafialne (BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka 02814010190012701320000010).
 • Pod chórem są skrzynki do których można wrzucać koperty z imionami i nazwiskami zmarłych oraz ofiary na wypominki. Bardzo prosimy, aby CZYTELNIE (najlepiej na komputerze) zapisywać jaki rodzaj wypominek chcemy (roczne, półroczne czy jednorazowe), dokładnie imiona i nazwiska zmarłych oraz przeznaczoną ofiarę. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary i prosimy o modlitwę za naszych bliskich zmarłych.
 • Od 17 października w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 130 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu. W tych trudnych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej. Ludzi młodych, zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie, prosimy o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać pociechę i nadzieję. Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.
 • Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu pomieszczeń plebanii przed dalszą częścią remontu (utworzenie sali muzealnej) panom: Władysławowi Wróblowi, Władysławowi Lipowskiemu, Arturowi Wrężel, Piotrowi Wolnemu, Kazimierzowi Małyszowi oraz panu Organiście i Kościelnemu. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc.
 • W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników w cenie 25 zł.
 • W poniedziałek Msza Święta i nabożeństwo różańcowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00. Pół godziny przed Mszą Świętą możliwość Spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
 • We wtorek Msza Święta i nabożeństwo różańcowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. Pół godziny przed Mszą Świętą możliwość Spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
 • W środę o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy, następnie różaniec o godz. 17:30 i Msza Święta.
 • Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu w porządku niedzielnym. Dodatkowo o godz. 14:00 w Kościele (zamiast na cmentarzu) Msza Święta połączona z modlitwami za zmarłych wypominanych. O godz. 17:30 różaniec połączony z modlitwą wypominkową.
 • Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Spowiadamy przed każdą Mszą Świętą w tygodniu i w niedzielę.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).
 • Informujemy, że od tego roku nie będziemy zmieniać godzin Mszy Świętych wieczornych na zimowy. Przez cały rok w Rajczy Msza Święta wieczorna o godz. 18:00, a w kaplicach o 17:00.
 • Zachęcamy do zapoznania się z wskazaniami duszpasterskimi Kurii Bielsko-Żywieckiej na Uroczystość Wszystkich Świętych.

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Władysław Pawlus z żoną Stefanią
7:00 Rajcza † Stanisław Wolny w 16 rocz. śmierci z rodzicami: Antonim i Marianną
18:00 Rajcza † Anna Worek w 2 rocz. śmierci z mężem Wawrzyńcem
17:00 Rycerka D. † Helena Paciorek z rodzicami i teściami
Wtorek 6:30 Rajcza † Anna Bednarz z mężem i synem
7:00 Rajcza † Wanda Kręcichwost w 1 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Stefania Ryłko z mężem Franciszkiem
17:00 Rajcza D. O bł. Boże i potrzebne łaski dla wszystkich fundatorów, budowniczych i pracujących dobrodziejów kaplicy w Rajczy Dolnej – od Róż Różańcowych
Środa 6:30 Rajcza † Stefania Ryłko, Franciszek oraz Stanisław Bogdał i Józef Wojtyła z rodzicami
7:00 Rajcza † Tadeusz i Helena Paciorek, zmarli z rodziny
18:00 Rajcza I – † Tadeusz Krzepina z żoną Marią, rodzice i teściowie
II – † Tadeusz Szczepanek i zmarli członkowie Chóru
Czwartek 6:30 Rajcza † Wiesław Sporek
7:00 Rajcza † Marianna Juraszek w 19 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Wiesław Sałamun, Emilia Paciorek i zmarli z rodziny
Piątek 6:30 Rajcza † Paweł Haręża
7:00 Rajcza I – † Edward i Stanisława Kuś z synem Tadeuszem w rocz. śmierci
II – † Czesława Gaweł
18:00 Rajcza † Antonina Szatanik z mężem Henrykiem i synem Zdzisławem
Sobota 6:30 Rajcza O bł. Boże dla dzieci i wnuków
7:00 Rajcza I – † Anna Nowak z rodzicami
II – † Anna i Edward Zbylut
18:00 Rajcza O bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Grupy AA Quo vadis
Niedziela 7:00 Rajcza † Anna i Wawrzyniec Machała z synami: Stanisławem, Wojciechem, Janem i Czesławem
9:00 Rajcza † Za zmarłe siostry z Różańca i za dusze w czyśćcu cierpiące – od Róży Kobiet od Hulboi
10:30 Rajcza † Tadeusz Grygny w rocz. śmierci z rodzicami i teściami
11:45 Rajcza † Emilia i Stanisław Lach
14:00 Rajcza I – † Za zmarłe siostry z Róży Kobiet zel. Celiny i zmarłych z ich rodzin.
II – † Franciszek Lach, Rozalia, Anna, Józef, Franciszek, Elżbieta i sąsiad Bednarz
III – † Maria Ciapka z mężem Adamem w 3 rocz. śmierci
IV – † Michał Hutyra z żoną Franciszką
18:00 Rajcza † Jan Piątek w 11 rocz. śmierci z żoną Marią, rodzicami oraz Karoliną
8:00 Rajcza D. † Bronisława i Władysław Hulbój, córka Emilia, zięć Sylwester, wnuk Dariusz
9:30 Rycerka D. † Józef Bogdał w 25 rocz. śmierci z rodzicami: Ludwikiem i Ludwiką i brat Jan
11:00 Nickulina