Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego – Intencje i Ogłoszenia

Dziś Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Kościół pragnie w tą ostatnią niedzielę października przypomnieć nam wszystkim jak ważna jest świątynia do której co tydzień chodzimy.

Pragniemy w tym dniu modlić się za wszystkich fundatorów naszej świątyni, a także za tych, którzy swoimi ofiarami dziś wspierają jej utrzymanie i rozwój. Świątynia materialna ma nam, jak pisze Św. Paweł, przypomnieć, że my sami jesteśmy Świątynią Ducha Świętego w której mieszka Bóg.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W środę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych
  • W czwartek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
  • W sobotę 4 listopada – Wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa

• Dzisiejsza niedziela w Kościele jest obchodzona jako Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła własnego.
  • Codziennie nabożeństwo różańcowe w naszym sanktuarium o godzinie 16.30 (zmiana czasu). Po nim Msza Święta wieczorna. Zachęcamy do licznego uczestnictwa dzieci, młodzież i osoby starsze. W tym tygodniu w sposób szczególny w naszych modlitwach pamiętajmy o osobach zmarłych. W listopadzie w modlitwie różańcowej będziemy wspominać zmarłych za których zostały złożone wypominki.
  • W poniedziałek Msza święta i nabożeństwo różańcowe w Rycerce Dolnej o godzinie 16.00.
  • We wtorek Msza święta i nabożeństwo różańcowe w Rajczy Dolnej o godzinie 16.00.
  • W środę Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze święte w Sanktuarium i w kaplicach w porządku niedzielnym. Po południu dodatkowo o godzinie 14.00 w kaplicy na cmentarzu Nieszpory za zmarłych, Msza święta i procesja z modlitwami za zmarłych i wypominkami – zachęcamy do licznego udziału.
  • O godzinie 16.30 w kościele Różaniec z wypominkami i Msza święta wieczorna. Po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek 2 listopada Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Od godziny 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta z racji pierwszego czwartku miesiąca i możliwość spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca. O godzinie 16.30 Różaniec z wypominkami i Msza święta wieczorna.
  • W czwartek tak w Rajczy Dolnej jak i Rycerce Dolnej od godziny 15.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca, a o godzinie 16.00 Msza święta.
  • W piątek – pierwszy piątek miesiąca rano spowiedź podczas Mszy świętej. Po południu spowiedź od godziny 16.00. O 16.30 różaniec z wypominkami, a o godzinie 17.00 Msza święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę – pierwsza sobota miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP.
  • Przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych w domach z Komunią świętą. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii parafialnej lub zakrystii do piątku.
  • W sobotę o 10:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej.
  • W kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania, przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Anna i Edward Zbylut
7:00 Rajcza † Antonina Kąkol
17:00 Rajcza † Andrzej i Katarzyna Smykal w rocznicę śmierci, Maria i Aleksander Komorowscy
16:00 Rycerka D. † Stanisław i Julia Płoskonka w 21 rocz. śmierci