Uroczystość Poświęcenia Kościoła Parafialnego w Rajczy

Fragment Historii do dzisiejszej Uroczystości

“Kościół został wybudowany według projektu Karola Pietschki z 1885 roku przez Edwarda Stachurskiego  na miejscu drewnianego w latach 1886–1889, staraniem proboszcza ks. Andrzeja Kuliga i parafian. Budulec ze starego kościoła posłużył do postawienia kaplicy cmentarnej. 15 października 1889 dokonano poświęcenia kościoła. Wyposażeniem świątyni zajął się następny proboszcz, ks. Michał Paleczny. Dzięki jego staraniom powstały dwa ołtarze boczne oraz wykonane zostało umeblowanie w postaci ławek, czy szaf liturgicznych. W 1894 roku wzniesiono plebanię, jej koszt budowy wyniósł 10 500 złotych reńskich. W 1917 roku wojsko zarekwirowało kościelne dzwony. W latach 1921–1922 świątynia została pomalowana, a w 1925 roku zostały zakupione i poświęcone nowe dzwony…”

Serdecznie zapraszamy w niedzielę na Mszę Św. o godzinie 10.30, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za konsekrację naszej świątyni, i modlić się w intencji Fundatorów i Budowniczych Sanktuarium dla zmarłych o pokój wieczny, a dla żyjących wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej na dalsze lata życia.