Uroczystość Objawienia Pańskiego – Ogłoszenia i Intencje

Mędrcy ze Wschodu przybywają jako reprezentanci ludów pogańskich, aby złożyć pokłon Jezusowi – Królowi królów. Pismo Święte zwraca uwagę, że przez chrzest wszyscy otrzymaliśmy godność królewską: Jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym.

Mając świadomość naszej tożsamości dzieci Bożych przyłączamy się do wędrówki trzech mędrców zdążających do Betlejem, aby oddać cześć narodzonemu Synowi Bożemu.

Modlitwą dziś otaczamy misjonarzy i wszystkich tych, którzy wspierają dzieła misyjne na całym świecie.

Liturgiczne obchody tygodnia:.

• W niedzielę, 13 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego, zakończenie okresu Bożego Narodzenia.

• Dziś o godz. 16:45 Nieszpory, a po nich Msza Święta wieczorna.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę o 15:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.
  • W piątek spotkane Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej
  • W sobotę o 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Grupa AA ma spotkanie o godz. 18:00
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 17:00 i w niedzielę o godz. 11:45 udzielać będziemy sakramentu Chrztu Świętego dzieciom, które zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę składka do kopert na inwestycje.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Władysław Ślusarski
7:00 Rajcza † Józef Juraszek w 17 rocz. śmierci
17:00 Rajcza O zdrowie i Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla księdza Artura
16:00 Rycerka D. † Stefania Tyc, rodzice, teściowie