Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny – Ogłoszenia i Intencje

W dniu dzisiejszym (pomimo niedzieli adwentowej) obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Kościół stawia dziś przed nami Maryję, którą Bóg w cudowny sposób zachował od grzechu pierworodnego i przeznaczył do głównej misji jej życia – bycia Matką Syna Bożego.

Tę tajemnicę Bożego Macierzyństwa w sposób szczególny będziemy przeżywać już w czasie nadchodzących Świąt.  Teraz zaś wpatrujemy się w Maryję czuwającą i pełną zaufania co do woli Bożej w jej życiu.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W piątek, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczenncy
  • W sobotę, 14 grudnia – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

• W dniu dzisiejszym modlitwą i ofiarą wspomagamy Kościół na Wschodzie.
  • Dziś o godz. 16:45 Nieszpory, a po nich Msza Święta wieczorna.
  • Roraty od poniedziałku codziennie o godz. 7:00 – serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, w szczególności dzieci, dla których przygotowaliśmy wyklejankę adwentową i nagrody które można zdobyć w konkursach.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • O godz. 18:15 spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę o 15:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek spotkane Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej
  • W sobotę o 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Grupa AA ma spotkanie o godz. 18:00.
  • W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w Święto św. Szczepana na Mszy Świętej
  • o godz. 11:45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu dzieciom, które zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej.
  • Nasza Oaza Młodzieżowa rozprowadza ozdoby świąteczne. Zachęcamy do zakupów i wsparcia działalności naszej Oazy.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Ludwika i Wojciech Krawiec, syn Józef
7:00 Rajcza † Halina Strączek
17:00 Rajcza Za dusze w czyśćcu cierpiące
16:00 Rycerka D. † Marian Bułka