Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada liturgiczna Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Głoszone przez niego orędzie, także dzisiaj, ma to samo zadanie: przygotować ludzi na przyjście Chrystusa.

Wezwanie Jana jest proste, oczywiste i nawiązuje do motywu drogi. Wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę, że nie chodzi o dosłowne drogi czy ścieżki, lecz o to co jest wyrazem duchowej wędrówki przez życie. Przygotować drogę dla Pana i prostować ścieżki dla Niego – w praktyce oznacza pozwolić prowadzić się Chrystusowi, uznać Go za Pana swojego życia.

• W czwartek, 28 czerwca – Wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  • W piątek, 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

• Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu Nabożeństwa Czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy. Rano Msza Święta o godz. 7:00. Porządek wakacyjny.
  • W poniedziałek Msza Święta wraz z Nabożeństwem Czerwcowym w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
  • We wtorek Msza Święta wraz z Nabożeństwem Czerwcowym w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 16:00. Próba przed Mszą na rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo czerwcowe a następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim – zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00.
  • W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i o 18:00. W kaplicach w Nickulinie i Rycerce Dolnej Msze Święte o 16:00, natomiast w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. W tym dniu odpust w kaplicy w Rycerce Dolnej. Z racji uroczystości nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka przeznaczona jest na świętopietrze.
  • W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych do Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 18:00. Od godz. 17:00 spowiedź przed uroczystością darowania obrazu Matki Bożej do Rajczy.
  • W przyszłą niedziele 1 lipca uroczystości związane z:
    • 349 rocznicą darowania obrazu przez króla Jana Kazimierza do Rajczy,
    • 21 rocznicą ogłoszenia naszej świątyni Sanktuarium Maryjnym,
    • odsłonięciem i poświeceniem pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II,
    • inauguracją szlaków papieskich na terenie Gminy Rajcza,
    • oraz I rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej.
  • Uroczysta Msza św. odprawiona zostanie przez Księdza Biskupa Piotra Gregera o godz. 11:45 – serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości w kościele.
  • Po południu przy Centrum Kultury zapraszamy na Królewski Piknik Rodzinny – szczegóły podane są na plakacie.
  • Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na inwestycje – serdeczne Bóg zapłać.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium.
  • Intencje Mszalne:
Poniedziałek 7:00 Rajcza I – † Kazimierz Hutyra
II – † Jadwiga i Jan Strączek
18:00 Rajcza † Zmarli z rodzin Bułka, Brandys i Włoch
17:00 Rycerka D. † Władysław Bednarz
Wtorek 7:00 Rajcza I – † Jan Kostka
II – † Anna Rosseger
18:00 Rajcza † Franciszek i Rozalia Wiercigroch, rodzice, syn Antoni
17:00 Rajcza D. Za Parafian
Środa 7:00 Rajcza I – † Władysław i Elżbieta Wiercigroch
II – † Józef Trzopek
18:00 Rajcza O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Bernardy i Ryszarda w 20 rocz. ślubu