Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – Ogłoszenia i Intencje

Kościół w Polsce obchodzi dziś liturgiczną uroczystość ku czci Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej. Matka Chrystusa uczy nas modlitwy polegającej przede wszystkim na tym, że trzeba podporządkować się Duchowi Świętemu i wypowiedzieć Bogu swoje pełne zawierzenie.

Matka Chrystusa jest dla nas wzorem modlitwy natchnionej, przepełnionej mocą Bożego Ducha, czyli takiej, w której to, że człowiek daje się Bogu prowadzić jest ważniejsze do tego, że podczas modlitwy składa deklaracje czy zapewnienia. Modlitwa Maryi jest pokorną służbą wobec tchnienia Ducha Świętego. Gdy cały świat się chwieje Maryja trwa, modli się, bezgranicznie ufa, uważnie słucha i posłuszna Bogu pozwala się Jemu prowadzić.

• W poniedziałek, 27 sierpnia – wspomnienie Św. Moniki
  • We wtorek, 28 sierpnia – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • W środę, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela
  • W sobotę, 1 września – I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce NMP

• Dziś Nieszpory o godz. 17:45 i Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu porządek Mszy Świętych wakacyjny – rano Msza Święta o 7:00 a wieczorem o 18:00.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 16:00. Okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
  • W czwartek w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej o godz. 16:00 spowiedź na rozpoczęcie
  • roku szkolnego, a o godz. 17:00 Msza Święta.
  • W sobotę – I sobota miesiąca – różaniec i zmianka różańcowa o godz. 17:15.
  • W przyszłą niedzielę coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci świętego Melchiora Grodzieckiego. Początek o godz. 15:00 w kościele Św. Marii Magdaleny.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Anna Rosseger
18:00 Rajcza † Bolesław Ficoń w 10 rocz. śmierci, rodzice, teściowie
17:00 Rycerka D. † Władysław i Stanisława Bułka, rodzice, teściowie
Wtorek 7:00 Rajcza † Anna Paciorek