Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Ogłoszenia i Intencje

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Syn Boży zstąpił na ziemię, by założyć królestwo Boże mające charakter powszechny, obejmujące wszystkie ludy i narody.

Konając na drzewie krzyża objął ramionami każdego człowieka. Wszyscy – bez wyjątku – otrzymaliśmy zadatek życia w Jego królestwie. Niech uczestnictwo w Eucharystii jeszcze bardziej umocni nas w drodze wiary prowadzącej do uznania, że Jezus Chrystus jest jedynym Królem Wszechświata.

Dziś za pobożne odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi oraz spełniając zwykłe warunki – można uzyskać odpust zupełny.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • We wtorek, 24 listopada – wspomnienie Świętych męczenników wietnamskich – Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

Ogłoszenia:

 • Za dusze w czyśćcu możemy ofiarować odpusty. Przez cały listopad (zgodnie z decyzją papieża Franciszka) nawiedzając cmentarz i modląc się choćby w duchu za zmarłych oraz spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu (odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi (może być wcześniej) i Komunii świętej, zachowania wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).
 • Pod chórem do puszek można składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Informujemy także, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę, mogą to uczynić także dokonując przelewu na nasze konto parafialne (BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka 02814010190012701320000010). Niestety parafia ma wiele zobowiązań finansowych, które musi regularnie spłacać. Pamiętajmy, że parafia utrzymuje się tylko dzięki ofiarom wiernych i jest wspólnym dobrem nas wszystkich. Rozumiemy trudną sytuację finansową wielu z was, ale prosimy o okazanie wsparcia. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na te cele, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej. W tym trudnym czasie okażmy szczególną wzajemną solidarność.
 • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
 • W tych trudnych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej. Ludzi młodych, zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie, prosimy o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać pociechę i nadzieję. Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.
 • W zeszłotygodniowej zbiórce przy naszym Kościele strażacy z OSP Rycerka Górna zebrali dla swojego chorego kolegi Wojciecha Puto kwotę 7234,20 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie, które okazaliście. W dalszym ciągu prosimy o modlitwę w jego intencji i wszystkich chorych.
 • Biskup Bielsko Żywiecki zdecydował, że wizyta duszpasterska (kolęda) w tym roku nie odbędzie się w tradycyjnym terminie. Nowy termin będzie podany, kiedy warunki epidemiologiczne na to pozwolą.
 • Dziś w Rycerce Dolnej z racji Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Msza Święta odpustowa o godz. 9:30. Zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich mieszańców Rycerki Dolnej.
 • Dziś przypada dzień wspomnienia świętej Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Polecamy Panu Bogu przez wstawiennictwo świętej patronki nasz chór parafialny „Laurentius” im. Tadeusza Szczepanka oraz naszych organistów Pana Stanisława Korzeniowskiego oraz Kamila Kąkola.
 • Dziś Nieszpory o godz. 17:45.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim w czasie której będziemy się modlić w sposób szczególny za kolejarzy z racji wspomnienia ich patronki – św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
 • Z racji panującej epidemii w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu zostaje skrócona. Będzie ona od godz. 17:30. Jedynie w I czwartek Adoracja będzie trwać całą godzinę od godz. 17:00.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. Na Mszy Świętej o godz. 11:45 błogosławieństwo dzieci rocznych.
 • Są jeszcze wolne intencje na miesiąc grudzień – zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych.
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Józef Paciorek
7:00 Rajcza † Anna Maślanka w rocz. śmierci, rodzice, rodzeństwo i zmarli z rodziny
18:00 Rajcza † Renata Pieczarka
17:00 Rycerka D. † Leon i Antonina Grygny
Wtorek 6:30 Rajcza † Tadeusz Madziar
7:00 Rajcza † Eugenia Sury
18:00 Rajcza Za członków Chóru Parafialnego, o zdrowie, potrzebne łaski i o nowych kandydatów do Chóru
17:00 Rajcza D. † Zbigniew Wierzbicki
Środa 6:30 Rajcza † Danuta Szatanik
7:00 Rajcza † Teresa Górecka w rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Maryla i Stanisław Zoń
Czwartek 6:30 Rajcza † Franciszek Włoch
7:00 Rajcza † Anna Stawarz
18:00 Rajcza † Antoni Gryglak z żoną Anną z rodzicami i teściami
Piątek 6:30 Rajcza † Maria Gaweł
7:00 Rajcza † Eugenia Sury
18:00 Rajcza † Genowefa Wiercigroch, mąż Piotr, brat Bolesław, rodzice: Anna i Bartłomiej
Sobota 6:30 Rajcza † Franciszek Włoch
7:00 Rajcza † Wiktoria i Stanisław Bułka z synami, córkami i zięciami
18:00 Rajcza † Stanisław Kąkol, rodzice, teściowie
Niedziela 7:00 Rajcza † Elżbieta i Władysław Wiercigroch
9:00 Rajcza † Maria i Józef Grygny
10:30 Rajcza † Olimpia i Władysław Oleś
11:45 Rajcza † Antonina Kąkol w 9 rocz. śmierci, mąż Antoni
18:00 Rajcza † Rozalii i Karola Lach w rocz. śmierci
8:00 Rajcza D. Za dusze w czyśćcu cierpiące ze wszystkich Róż od Róży Kobiet zel. Zającowej
9:30 Rycerka D. † Karol Kocoń z żoną Stefanią i synem Eugeniuszem
11:00 Nickulina Za kapłanów pracujących w naszej parafii prosząc o łaskę zdrowia i wszelkie łaski – od Róży Kobiet z Nickuliny zel. Anny