Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to zarazem ostatnia niedziela roku liturgicznego. Pragniemy wspólnie wychwalać Jezusa, który jest Królem Wszechświata. On przyszedł na ziemię, aby objawić Królestwo Boże i poprzez swoją śmierć na krzyżu dać zbawienie wszystkim ludziom.

Bądźmy wdzięczni za ten dar odkupienia, który został nam wysłużony Bożą miłością na krzyżu. Dziś można także zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W piątek, 30 listopada – Święto Św. Andrzeja, Apostoła
  • W sobotę, 1 grudnia – I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce NMP.

• Dziś o godz. 16:45 Nieszpory, a po nich Msza Święta wieczorna.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • Próba ministrantów i lektorów przed Mszą z biskupem we wtorek o godz. 15:30.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków. Po Mszy Świętej próba liturgiczna młodzieży wraz ze świadkami.
  • W piątek rozpoczynamy czas wizytacji duszpasterskiej księdza biskupa Romana Pindla. Będzie on gościł w naszej parafii w piątek a także w niedzielę. Otoczmy go w tych dniach szczególną modlitwą. Plan wizytacji w osobnym artykule.
  • W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wieczorem o 16:15 zmianka różańcowa. W tym dniu nawiedzimy chorych z Komunią Świętą i posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
  • W sobotę o 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Grupa AA ma spotkanie o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent czas radosnego pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  • Próby liturgiczne młodzieży klas III Gim. przygotowującej się do bierzmowania:
    • Wtorek – po wieczornej Mszy Świętej
    • Czwartek – Spowiedź+Msza Święta+ Próba ze świadkami
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Irmina Ferdzyn
7:00 Rajcza † Anna Ryłko
17:00 Rajcza † Anna i Michał Ryłko, rodzice
16:00 Rycerka D. † Julia Nawaryńska