Święto Świętej Rodziny – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada Święto Świętej Rodziny: Maryi, Józefa i Jezusa. Mamy naszą, polską tradycję świętowania Narodzenia Pańskiego w gronie swoich bliskich. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że współczesna rodzina często musi stawiać czoła potężnym zagrożeniom.

Dobrze zatem, abyśmy jeszcze raz spojrzeli na wspólnotę Jezusa Maryi i Józefa, która przeżywała trudne sytuacje. Święta Rodzina z Nazaretu niech będzie dla nas przykładem pokonywania przeciwności losu siłą wiary i zaufania Bogu. Ufając, że Bóg wspiera swoją miłością i towarzyszy również naszym rodzinom uwielbiajmy Pana Jezusa Chrystusa obecnego pośród nas w znakach świętej liturgii.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• We wtorek, 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dzień modlitw o pokój na świecie.
  • W środę, 2 stycznia – Wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  • W czwartek, 3 stycznia – I czwartek miesiąca
  • W piątek, 4 stycznia – I piątek miesiąca
  • W sobotę, 5 stycznia – I sobota miesiąca
  • W niedzielę, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Dzień modlitw w intencji misji. 5. Rocznica Święceń Biskupich naszego Ordynariusza bpa Romana Pindla.

• Nieszpory tradycyjnie o godz. 16:45.
  • W poniedziałek ostatni dzień roku kalendarzowego – o godz. 16:00 uroczyste Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Będziemy dziękować za miniony rok, przepraszać za wszystkie popełnione grzechy oraz prosić o wszelkie dobro i błogosławieństwo Boże w nowym – 2019 roku. W czasie Nieszporów podsumowanie minionego roku – serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
  • Po Nieszporach Msza Święta dziękczynna w intencji całej parafii, dobrodziejów, ofiarodawców.
  • Nie ma w tym dniu Mszy Świętej w Rycerce Dolnej.
  • We wtorek w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze Święte w porządku niedzielnym. Nieszpory o godz. 16:45. Przypominamy, że jest to święto obowiązujące w naszym Kościele.
  • W środę o godz. 15:30 zbiórka ministrantów.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek – I czwartek miesiąca. Od godz. 16:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (Godzina Święta) i możliwość Spowiedzi Świętej przed I piątkiem miesiąca.
  • W piątek – I piątek miesiąca – rano spowiedź podczas Mszy Świętych. Po południu od godz. 16:00. O godz. 17:00 Msza święta i Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę – I sobota miesiąca – czcimy Niepokalana Serce NMP. Przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach ze Spowiedzią i Komunią Świętą. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej lub telefonicznie do piątku.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10:00.
  • O godz. 16:15 – Różaniec i zmianka różańcowa.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na Mszy Świętej o godzinie 9:00 poświecenie wody, kredy i kadzidła.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza Za kapłanów pracujących w Rajczy o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
7:00 Rajcza † Franciszek Piela, rodzice; Rudolf Ratkowski Anna, Michał, Maria Piątek
17:00 Rajcza I – Dziękczynna z prośbą o bł. Boże w Nowym Roku dla Marii i rodziny
II – Dziękczynna za łaski otrzymane w Starym Roku z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej w Nowym Roku –  od Róży Kobiet zel. Krystyny