Święto Świętej Rodziny – Ogłoszenia i Intencje

Przypadające dziś święto Świętej Rodziny uzmysławia nam, że Syn Boży również narodził się i wzrastał w gronie rodzinnym. Doświadczył życia rodzinnego z jego jasnymi, ale także ciemnymi stronami, pełnymi trudności i problemów.

Gromadząc się na liturgii eucharystycznej mamy świadomość, że Jezus Chrystus jednoczy nas wokół ołtarza, który jest rodzinnym i wspólnotowym stołem. Niech siła płynąca z udziałem w Eucharystii umacnia nasze rodziny w rzeczywistości dnia powszedniego.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W poniedziałek, 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków, męczenników
 • W piątek, 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. I piątek miesiąca
 • W sobotę, 2 stycznia – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. I sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Marii Panny.

Ogłoszenia:

 • Pod chórem do puszek można także składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na te cele, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
 • Biskup Bielsko Żywiecki zdecydował, że wizyta duszpasterska (kolęda) w tym roku nie odbędzie się w tradycyjnym terminie. Nowy termin będzie podany, kiedy warunki epidemiologiczne na to pozwolą.
 • W gazetce parafialnej znajduje się pierwsza część statutu Parafialnej Rady do spraw Ekonomicznych. Zachęcamy do zapoznania się. W najbliższym czasie ten nowy organ zostanie powołany do życia przy naszej parafii.
 • Trwamy w Oktawie Bożego Narodzenia. Dziś także Nieszpory o godz. 17:45
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek przypada ostatni dzień starego roku. Na godz. 16:00 (ze względu na panujące obostrzenia) zapraszamy do Sanktuarium na Mszę Świętą na zakończenie roku, a po Mszy Świętej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za mijający czas. Z tej racji nie będzie Mszy Świętych w kaplicach. Można w tym dniu zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu oraz pobożnie i publicznie odmówić hymn Ciebie Boga wysławiamy.
 • W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w porządku niedzielnym. O godz. 17:45 zapraszamy na Nieszpory. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także I piątek miesiąca – czcimy Najświętsze Serce Jezusa.
 • W sobotę przypada I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny. O godz. 17:15 zapraszamy na różaniec i zmiankę różańcową.
 • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy gościć u nas w parafii zespół muzyczny „Retrospekcja”. Zadbają o oprawę muzyczną w trakcie Mszy Świętej a po Eucharystii zagrają krótki koncert kolęd.
 • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do przygotowania naszej Świątyni na czas świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy osobom, które przygotowały tradycyjną szkopkę; dziękujemy za przygotowanie i przystrojenie choinek, ozdób świątecznych przy ołtarzu oraz wysprzątanie Kościoła. Niech nowonarodzony Jezus wynagrodzi wam wasz trud, poświęcenie i zaangażowanie.
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

W nadchodzącym Nowym Roku wszystkim parafianom i gościom życzymy opieki Bożej i Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej, obfitości darów Bożych, wszelkich łask, zdrowia, nadziei w sercach na dobry rok – Szczęść Boże.

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Jadwiga Ciurla w rocz. śmierci
7:00 Rajcza † Antoni Gogler w rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Weronika, Michał, Franciszek Bułka
17:00 Rycerka D.
Wtorek 6:30 Rajcza † Dariusz Bulik
7:00 Rajcza † Ignacy i Aniela Hulbój, synowa Stanisława, wnuk Leszek
18:00 Rajcza † Józef Janota; Andrzej Janota z Heleną
17:00 Rajcza D.
Środa 6:30 Rajcza † Aleksandra Sury
7:00 Rajcza † Jan Waliczek
18:00 Rajcza † Bolesław Gaweł 15 rocz. śmierci, rodzice: Anna i Bartłomiej
Czwartek 6:30 Rajcza Józef Lach 1 rocz. śmierci, z rodzicami, teściami i zmarli z rodziny
7:00 Rajcza O bł. Boże, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla kapłanów pracujących i pochodzących z Rajczy – od Róży Kobiet zel. Anny z Rynku
16:00 Rajcza I – † Jan Krutak w rocz. śmierci
II – † Joanna Pankiewicz w 10 rocz. śmierci
III – Dziękczynna za otrzymane łaski w mijającym roku z prośbą o opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i dalsze łaski w Nowym Roku dla Róży Kobiet zel. Krystyny i ich rodzin.
IV – Dziękczynna z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Wiesława z okazji urodzin i jego rodziny.
Piątek 7:00 Rajcza † Kazimierz Sury w 3 rocz. śmierci
9:00 Rajcza † Wiktoria Ćmiel, mąż Józef, rodzice
10:30 Rajcza † Dominik i Maria Wolny w rocz. śmierci
11:45 Rajcza W intencji Parafian o bł. Boże i zdrowie w Nowym Roku oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.
18:00 Rajcza † Franciszek Włoch
8:00 Rajcza D. Dziękczynna za otrzymane łaski w mijającym roku z prośbą o opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i dalsze łaski w Nowym Roku dla Róży Kobiet zel. Zającowej i ich rodzin.
9:30 Rycerka D. † Leon i Antonina Grygny
11:00 Nickulina † Józef i Maria Zając, synowie: Jan i Tadeusz, synowe: Danuta i Helena
Sobota 6:30 Rajcza † Antoni Kobiałka w 13 rocz. śmierci
7:00 Rajcza I – † Andrzej Stachulak
II – † Zofia i Józef Kordyla
18:00 Rajcza † Anna Wicik w 1 rocz. śmierci, mąż Henryk
Niedziela 7:00 Rajcza † Anna Hulbój 10 rocz. śmierci, mąż Franciszek, synowie: Józef i Tadeusz oraz córka Bogusława
9:00 Rajcza † Jan i Rozalia Kręcichwost, syn Marian oraz Andrzej Kubiesa
10:30 Rajcza † Maria i Eugeniusz Łabaj z rodzicami, bratem Michałem oraz Maria Waligóra
11:45 Rajcza † Ludwika Butor, mąż Karol
18:00 Rajcza † Jan Zawada
8:00 Rajcza D. Dziękczynna za otrzymane łaski w mijającym roku z prośbą o opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i dalsze łaski w Nowym Roku dla Róży Kobiet zel. Langer i ich rodzin.
9:30 Rycerka D. † Adolf, Bronisława, Karol Wolny
11:00 Nickulina † Kazimierz i Zofia Pietraszko