Święto Chrztu Pańskiego – Ogłoszenia i Intencje

W niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego świętujemy fakt Jezusowego chrztu w wodach Jordanu. Oba wydarzenia są ze sobą związane, gdyż chrzest był także objawieniem Chrystusa: Syna Boży objawił się publicznie i rozpoczął swoją działalność po okresie ukrytego życia w Nazarecie.

Podczas chrztu udzielanego przez Jana Chrzciciela, Bóg przedstawił Jezusa jako swojego syna umiłowanego i napełnił Go Duchem Świętym. Również my zostaliśmy ochrzczeni i staliśmy się członkami Kościoła Chrystusowego, córkami i synami Boga Ojca, powołanymi do składania świadectwa o Nim we współczesnym świecie. Z wdzięcznością wspomnijmy swój własny chrzest i uwielbijmy naszego Pana.

Liturgiczne obchody tygodnia:.

• W czwartek, 17 stycznia – wspomnienie Św. Antoniego, opata. W Polsce obchodzimy dzień Judaizmu.
  • W sobotę, 19 stycznia – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

• Dziś o godz. 16:45 Nieszpory, a po nich Msza Święta wieczorna.
  • Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły w roku liturgicznym i trwać będzie aż do Środy Popielcowej.
  • W poniedziałek obchodzimy w Kościele – Dzień Migranta i Uchodźcy.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę o 15:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.
  • W piątek dzień Modlitw do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16:30 Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • W piątek spotkane Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • W sobotę o 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Grupa AA ma spotkanie o godz. 18:00
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Teresa Górecka
7:00 Rajcza † Jan i Stanisława Ziętek; Maria i Michał Jędrzkiewicz; Anna Ziętek, zięć Stanisław; Barbara i Stanisław Ziętek
17:00 Rajcza † Mieczysław i Michalina Pawełek
16:00 Rycerka D. O zdrowie i błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Emilii i Szymona w 20 rocz. ślubu