Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej – Ogłoszenia i Intencje

Kolejna Niedziela Zwykła gromadzi nas przy Ołtarzu Pańskim. Dziś Liturgia Słowa jest niezwykle bogata. Księga Mądrości tłumaczy nam, że śmierci Bóg nie uczynił i nie cieszy się ze zguby żyjących.

Bóg pragnie szczęścia człowieka i także śmierć wykorzystuje jako bramę wiodącą do życia wiecznego, do krainy wiecznej szczęśliwości. Także choroba może być drogą do szczęścia, jeśli w pełni zaufamy Panu. Powtarzajmy więc za św. Pawłem – i w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. We wszystkim co robimy należymy do Pana.

• We wtorek, 3 lipca – Święto Świętego Tomasza Apostoła
  • W czwartek, 5 lipca – I czwartek miesiąca
  • W piątek, 6 lipca – Wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; I piątek miesiąca
  • W sobotę, 7 lipca – I sobota miesiąca

• Obchodzimy dzisiaj uroczystość 349. rocznicy darowania obrazu Matki Bożej do Rajczy przez króla Jana Kazimierza, 21. rocznice Ustanowienia Sanktuarium Maryjnego w Rajczy, odsłonięcie i poświęcenie pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II, inaugurację szlaków papieskich na ziemi Rajczńskiej oraz 1. rocznicę Koronacji obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • Dziś Nieszpory o godz. 17:45 i Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu porządek Mszy Świętych wakacyjny – rano Msza Święta o 7:00 a wieczorem o 18:00.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę trzecie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją wokół kościoła.
    Program nabożeństwa:

• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,
    • Litania Loretańska,
    • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    • Różaniec (18:30),
    • Msza święta (19:30),
    • Procesja po ulicach Rajczy z figurą Matki Bożej Fatimskiej
    • Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej,
      .
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta – wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00. Spowiedź przed I piątkiem miesiąca.
  • Po wieczornej Mszy Świętej w salce parafialnej przygotowanie przedchrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych.
  • W piątek, I piątek miesiąca, rano spowiedź od godz. 6:30, po południu od godz. 17:00. O godz. 18:00 Msza święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę, I sobota miesiąca, o godz. 17:15 Różaniec i zmianka różańcowa. Przed południem istnieje możliwość odwiedzenia chorych z Komunią Św. po domach. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • W sobotę na Mszy świętej o godz. 18:00 i w niedzielę o godz. 11:45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu świętego dzieciom, które zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę składka do kopert na potrzeby naszej parafii na prace wykonane przy naszej Świątyni. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na inwestycje – serdeczne Bóg zapłać.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium.
  • Intencje Mszalne:
Poniedziałek 7:00 Rajcza † Józef Rybarski, syn Piotr, rodzice Anna i Stanisław Rybarscy
18:00 Rajcza † Paweł Najzer
17:00 Rycerka D. † Władysław Bednarz
Wtorek 7:00 Rajcza † Gniewko Bułka w 6 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Władysław Sołtysik w rocz. śmierci, rodzice, ciocia Marianna
17:00 Rajcza D. W 1 rocz. koronacji obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej-Miłosierdzia z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę dla Mieszkańców Rajczy Dolnej – od Róży Kobiet zelatorki Wiercigroch
Środa 7:00 Rajcza † Józef i Wiktoria Dziasek, wnuk Sebastian
19:30 Rajcza I – Za księży pracujących w naszej parafii, kleryków i siostry zakonne – od Róży Kobiet od Janotów
II – † Ksiądz Władysław Wolny
III – † Marek Urbaś, siostra Teresa, Czesław Urbaś
IV – † Paweł Najzer