Pielgrzymka Żywiecka na Jasną Górę

Wczoraj nasza młodzież wraz z księdzem Zygmuntem wróciła z Żywieckiej pielgrzymki na Jasną Górę która trwała 7 dni, od 23 do 29 sierpnia.jg
Dla większości z nich to była pierwsza piesza pielgrzymka do Częstochowy. Pogoda nie była najgorsza, ponieważ nie było upałów, a jedynie w dwa dni troszkę im dolało. Młodzież idąc do Matki Bożej polecała swoje własne intencje błagalne i dziękczynne, swoje rodziny, bliskich, ale także całą naszą parafię. Wszystkie osoby wyraziły chęć, aby za rok również iść do Pani Jasnogórskiej.
Pielgrzymka jest wspaniałym czasem rekolekcji, gdzie człowiek pokonując codziennie od 20 do 35 km, modli się, śpiewa i bawi poznaje przy tym wielu wspaniałych ludzi, a dzięki temu może lepiej poznać siebie i przede wszystkim Pana Boga. Jest to jedyne takie miejsce gdzie tak naprawdę każdy dla każdego jest bratem i siostrą. Wspólne przeżycia, wspólny trud, wspólna modlitwa, ale także zabawa łączą ludzi. Człowiek tam przestaje być egoistą, aby móc dojść do celu musi trwać przy wspólnocie. Pielgrzymka tak naprawdę pokazuje nam jak bardzo jesteśmy potrzebni innym ludziom i jak inni ludzie są nam bardzo potrzebni. “Nikt z nas w życiu nie może być samotną wyspą”

 

Zdjęcia można obejrzeć w galerii, lub klikając na zdjęcie.