Pielgrzymka pociągiem do Wiednia 16-17 lipca 2022

W połowie lipca b. r. planujemy pielgrzymkę pociągiem do stolicy Austrii – Wiednia. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Kahlenberg, gdzie 12 września 1683 roku król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy świętej, a po niej zaatakował Turków zatrzymując inwazję muzułman na całą Europę. Na  pamiątkę tego wydarzenia Kościół wprowadził do kalendarza wspomnienia Najświętszego Imienia Maryi, które wypada 12 września. Po urodzinach obchodzi się imieniny. Urodziny Matki Bożej obchodzimy 8 września, a imieniny 4 dni później. Będziemy podziwiali tablicę przed wejściem do kościoła w języku niemieckim i polskim upamiętniającą wizytę św. Jana Pawła II w tym miejscu na pamiątkę 300. Rocznicy wydarzeń Odsieczy Wiedeńskiej.

Na prośbę wielu osób, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Pragi w czerwcu b. r., wyjazd do Wiednia  będzie z noclegiem. W sobotę nawiedzimy Kahlenberg, a po obiedzie po centrum Wiednia oprowadzi nas Pani Magdalena. W czasie spaceru miniemy najważniejsze budowle miasta: ratusz , parlament, operę, teatr dworski , Belweder czyli galerii narodową (jak czas pozwoli, odbędziemy spacer po tamtejszych ogrodach). Po powrocie do centrum spacer po starówce: cesarska rezydencja Hofburg, eleganckie ulice Kohlmarkt i Graben, ogród różany, katedra św. Szczepana, dom Mozarta , zakon krzyżacki. Wierzymy, że uda nam się także pojechać na najwyższy punkt widokowy we Wiedniu – wieżę telewizyjną (warunkiem jest dobra pogoda i przejrzystość powietrza).

Na pielgrzymkę pojedziemy w sobotę 16 lipca 2022 roku ze Zwardonia o wczesnych godzinach porannych (ok. 4.00) tak, aby do Wiednia przybyć ok. 10.00. Pojedziemy przez Cadcę, Żyliną, Bratysławę. Następnie udamy się do hotelu w celu zostawienia bagażu tak, aby nie chodzić po mieście z wszystkimi rzeczami. Po zwiedzeniu wzgórza Kahlenberg, udamy się na obiad, a po nim zwiedzimy centrum z przewodniczką. Całość dopełni wyjazd na wieżę telewizyjną. Wieczorem czas wolny będzie okazją do odpoczynku. W niedzielę po Mszy świętej i śniadaniu podjedziemy do dawnej letniej rezydencji Habsburgów – Pałacu Schönbrunn, gdzie mieszkali kiedyś Maria Teresa, cesarz Franciszek Józef, cesarzowa Elżbieta i inne osobistości. Będziemy spacerowali po pięknych ogrodach. Po obiedzie udamy się na pociąg (wyjazd z Wiednia ok. 15.00) i wrócimy do Rajczy centrum ok. 20.00.

Koszt pielgrzymki wynosi 150 euro lub 720 zł. W cenie mamy bilety na pociągi, bilet 24-godzinny na komunikację we Wiedniu, 2 obiady, śniadanie, bilet na wieżę tv, polskiego przewodnika, nocleg w trzygwiazdkowym hotelu bardzo blisko dworca głównego.

Zapisy na pielgrzymkę tylko telefonicznie u ks. Grzegorza od piątku 24 czerwca do niedzieli 3 lipca pod numerem telefonu: 536 610 454. Spotkanie dla wyjeżdzających będzie we wtorek 5 lipca po Mszy wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszam na kolejną pielgrzymkę.