Peregrynacja symboli ŚDM w Rajczy

WSONY DSC drodze do Krakowa 2016 – Peregrynacja znaków ŚDM w Rajczy

Myślę, że ten dzień wpisze się w pamięć wielu wiernych naszego dekanatu milowskiego. W dniu 5 marca do naszego Rajczańskiego Sanktuarium zostały przywiezione znaki Światowych Dni Młodzieży, po ich przywitaniu wokół kościoła odbyła się procesja, gdzie Krzyż i Ikona była przekazywana kolejnym grupą ludzi. Jako pierwsi znaki wzięli Księża, następnie przekazane one zostały rodziną, a na końcu młodzieży. To młodzież naszego dekanatu podjęła trud wniesienie znaków do środka Świątyni, która była wypełniona wiernymi. Następnie wspólnie uczestniczyliśmy w Eucharystii której przewodniczył  ks. biskup Tadeusz, podczas kazania ks. Biskup przypomniał nam jakie miejsce  w naszym życiu powinien zajmować Jezusowy krzyż. Po Eucharystii rozpoczęła się indywidualna adoracja symboli i trwała do 23.00. W godzinie Apelu Jasnogórskiego przypomnieliśmy sobie słowa  św. Jana Pawła II co to znaczy JESTEM – PAMIĘTAM-CZUWAM.
Od  godziny 22.00 przy krzyżu czuwały nasze rodziny z Domowego Kościoła z Ks. Andrzejem rozważając  różaniec ze świętymi.  Już o świcie  na Mszę św. o godz.7.00  do świątyni przybyła młodzież  Rycerki Górnej z Ks. Markiem,  aby czuwać wraz z Maryją pod krzyżem. Następnie  o godz. 9.00 przybyli gimnazjaliści Milówki, Kamesznicy, Szarego  z Ks. Krzysztofem, ks. Grzegorzem ks. Zygmuntem uczestniczyli w Eucharystii i Drodze Krzyżowej .Młodzieży ze szkół średnich, która przyjechała do nas z Ks. Przemkiem i indywidualnie oraz  gimnazjaliści z Ujsół  z ks. Adamem, uczestniczyli wszyscy w Eucharystii, której przewodniczył ich katecheta oraz w  Drodze Krzyżowej , którą poprowadziła część naszej oazy. Od godz. 13 był czas na indywidualne czuwanie, na którym gromadziło się coraz więcej wiernych. O godz. 15.00 o w godzinie miłosierdzia za wstawiennictwem św.  Faustyny i św. Jana Pawła II młodzież oazowa wzywała miłosierdzia Bożego dla świata i nas rozważając – koronę do Bożego Miłosierdzia. Następnie wspólnie rozważać Mękę i Śmierć Pana Jezusa na drodze krzyżowej.  Podczas tych ostatnich nabożeństw, które poprzedzały pożegnalną Eucharystię, do krzyża i ikony tworzyła się niekończąca się kolejka bo, każdy chciał podejść, przyklęknąć i na chwilkę w bliskości adorować te cudowne znaki zostawione nam przez Św. Jana Pawła II.  O 16.00 spotkaliśmy się przy stole Eucharystycznym, aby wspólnie przedstawić nasze intencje. Dziś znaki zostały wyniesione z kościoła przez młodzież z naszej Parafii i zostały przewiezione do Żywca.