OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Ojciec Joachim Badeni wyznaje, że jako uczeń był do niczego, jako student – do niczego, jako żołnierz – do niczego. W zakonie uczył się fatalnie; każdego roku miał poprawki z różnych przedmiotów. Twierdzi, że podobnie jak wielu innych zakonników, działa wyłącznie dzięki opiece Bożej: „Ja nie mam zdolności, ja mam dary”.

Rozdzielaniem darów zajmuje się Duch Święty. Katechizm wymienia siedem darów: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności, bojaźni Bożej. Liczba siedem była dla Izraelitów symbolem doskonałości. W tym znaczeniu Duch Święty udziela człowiekowi wszelkich potrzebnych łask.

„Różnica między darem a prezentem jest taka, że prezent można spokojnie odłożyć na półkę i wrócić do niego w dowolnej chwili, gdy tymczasem dar traktowany w podobny sposób wystawia nam w końcu rachunek prawdziwych strat związanych z zaprzepaszczeniem wpisanej w niego duchowej szansy” – pisze ojciec Michał Zioło.

W Kościele rozpoczynamy Okres Zwykły. W czerwcu zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych, po wieczornych Mszach Świętych Litania do Najświętszego Serca pana Jezusa a w Niedzielę o godzinie 17.30.

• Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00 a w Kaplicach o 17.00.
  • W środę, 8 czerwca – wspomnienie Świętej Jadwigi, Królowej.
  • W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W sobotę, 11 czerwca – wspomnienie Świętego Barnaby, apostoła.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godzinie 18.00 i w przyszłą Niedzielę o godzinie 11.45 będziemy udzielać Chrztu Świętego dzieciom, które prosimy wcześniej zgłosić w Kancelarii Parafialnej. Pouczenie przed Chrztem w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
  • W przyszłą Niedzielę 12 czerwca Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu składka kopertowa na remont Organów oraz cele inwestycyjne naszej Parafii. Za wszystkie ofiary dziękujemy, wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie w naszym Sanktuarium przed obliczem Matki Bożej Kazimierzowskiej wypraszając zdrowie, Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski u Boga dla Was i Waszych Rodzin.

6.06.22 – 12.06.22r.

6.06 – Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła

700 – † Jan Krzepina z żoną i dziećmi;

900 – † Wiktoria i Franciszek Hutyra;

1100 – Dziękczynna za dar sakramentu Małżeństwa w 30 rocznicę Beaty i Mirosława i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny;

1800 – † Maria i Jan Wróbel z rodzicami z obu stron w rocznicę śmierci;

1700 – †

Rycerka Dolna:

1700 – † Stanisław Ciurla

Nickulina:

7.06 – Wtorek – Dzień powszedni

630 – † Kazimierz Mika;

700 – † Antoni  i Janina Śpiewak;

1800 – † Rozalia Kuśnierz;

Rajcza Dolna:

1700 † Kazimierz i Matylda Ciapała, Franciszek i Maria Jonak.

8.06 – Środa – Świętej Jadwigi Królowej

630 – w intencji pokoju na Ukrainie;

700 – † Józef Hutyra, brat Mieczysław, rodzice Rudolf i Anna;

1800 – † Antoni i Antonina Kąkol z rodzicami i rodzeństwem.

9.06 – Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

630 – o duchowe umocnienie dla Dawida i wytrwanie w dobrym przez wstawiennictwo MB Kazimierzowskiej;

700 – w intencji Anieli w 60 rocznicę urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Kazimierzowskiej;

1800 – †† Anna Dziergas w 6 rocznicę śmierci z mężem Franciszkiem, córkami Elżbietą i Krystyną i rodzicami.

10.06 – Piątek – Dzień powszedni

630 – † Dominik i Maria Paciorek;

700 – 1) † Krystyna Madrała;

2) o błogosławieństwo Boże i opiekę MB Kazimierzowskiej dla Marii z rodziną;

1800 – Dziękczynno – błagalna w intencji Władysława z okazji 70 rocznicy urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę MB Kazimierzowskiej.

11.06 – Sobota – Świętego Barnaby apostoła

630 – † Zofia Paciorek;

700 – 1) † Bronisława Stasik z mężem Leonem i córką Barbarą, Helena Walus z mężem Stanisławem i synem Janem;

2) † Maria i Józef Bysko z rodzicami

1800 – w rocznicę śmierci Kazimiery i Władysława Pawlus.

12.06 – NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

700 – † Rudolf Ormaniec w 3 rocznicę śmierci i za zmarłych z rodziny;

900 – Dziękczynna za dar Kapłaństwa z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę MB Kazimierzowskiej w 20 rocznicę święceń kapłańskich dla Ks. Sławomira Szczotki;

1030 – 1) † Halina i Mieczysław Liszka z rodzicami

2) Antonina Szczotka;

1145 – w intencji Parafian o potrzebne łaski, opiekę MB Kazimierzowskiej a dla zmarłych o życie wieczne;

1800 – † Anna, Franciszek i Andrzej Lach.

800 † Leon Krzepina 11 rocznica śmierci z rodzicami i teściami;

Rycerka Dolna:

930 – † Antoni Matuszewski w 38 rocznicę śmierci z żoną Heleną w 34 rocznicę śmierci i synem Stanisławem oraz Helena i Władysław Biernat;

Nickulina:

1100 – † Wiktoria Gruszka w 13 rocznicę śmierci