OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 29.05.2022 r.

• W poniedziałek, 30 maja – wspomnienie Świętego Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji.
  • We wtorek, 31 maja – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu jest zakończenie Nabożeństw Majowych.
  • W środę, 1 czerwca – wspomnienie Świętego Justyna, męczennika. W środę zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Rozpoczęcie o godz. 19:00 modlitwą różańcową. O godz. 19:30 Msza Święta, następnie procesja z figurą Matki Bożej wokół Kościoła i zakończenie Apelem Jasnogórskim, przed Nabożeństwem Fatimskim będzie można nabyć sobie świece, z którymi pójdziemy w procesji z Figurą Matki Bożej – cena świecy z osłonką to 3 zł. To również Dzień Dziecka – pamiętajmy o wszystkich dzieciach w naszych modlitwach.
  • Rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, będą one po Mszach Świętych wieczornych.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.
  • W czwartek zapraszam na Mszę Świętą wieczorną w intencji wszystkich Kapłanów, Sióstr Zakonnych pochodzących z naszej Parafii, kapłanów pracujących w niej a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii. Zapraszam zwłaszcza rodziny Księży i Sióstr pochodzących z naszej Parafii. Pamiętajcie o swoich krewnych, którzy potrzebują dużo modlitwy w tych niełatwych czasach dla Kościoła. Od godziny 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość Spowiedzi Świętej.
  • W I piątek, 3 czerwca – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Jego Towarzyszy. Od godziny 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość Spowiedzi Świętej. Po Mszy Świętej wieczornej posiedzenie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
  • W I sobotę na Mszę Świętą na godzinę 7.00 zapraszamy wszystkich członków i członkinie Żywego Różańca. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec, rozważanie i zmianka Tajemnic Różańcowych.
  • Od godziny 9.00 kapłani pojadą do chorych i samotnych (prosimy rodzinę chorego lub chorej o to, żeby zadbała o życie sakramentalne tej osoby. Niestety coraz częściej zdarzają się pogrzeby osób, które chorowały dłuższy czas a odchodzą z tego świata bez pojednania z Bogiem, to bardzo poważny grzech zaniedbania ze strony najbliższych), chorych zgłaszamy w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. 7 będzie w poniedziałek 30 maja po wieczornej Mszy św. w kościele. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.00.
  • Spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Pragi będzie we wtorek 31 maja po Mszy wieczornej w kościele.
  • Wyjazd w sobotę 4 czerwca o 2.00 spod kaplicy w Rycerce Dolnej, a o 2.05 z zatoki przed Sanktuarium w Rajczy.
  • W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszej diecezji.
  • Dziękujemy Firmie Państwa Krzysztofa i Mirosławy Kocoń za pomoc w zmieleniu gałęzi za Cmentarzem.
1. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy dzisiaj o Wniebowstąpieniu Pana Jezusa, zachęcam również, aby przeczytać wywiad z Pauliną Guzik, która staje w obronie Jana Pawła II.
2. W „Niedzieli” przeczytajmy o cudach, które dzieją się dzięki odmawianiu Różańca a także o Zwiastowaniu.
3. W naszej Gazecie Parafialnej zachęcam by przeczytać o Mamie i trzecim Przykazaniu Bożym oraz z dziejów Parafii i miejscowości.

30.05.22 – 5.06.22r.

30.05 – Poniedziałek – Św. Jana Sarkandra

630 – † Marian Kliś;

700 – † Władysław Bryś z żoną Rozalią i córkami;

1800 – † Maria Habiciak w 17 rocznicę śmierci;

Rycerka Dolna:

1700 – † Zbigniew Zgoda w 1 rocznicę śmierci.

31.05 – Wtorek – Święto Nawiedzenia NMP

630 – † Wiktoria Szatanik;

700 – † Aniela i Wawrzyniec Zoń

1800 – † Franciszka Boczek, Michał Boczek, Aniela i Józef Boczek;

1700 – † Kazimierz Mika.

1.06 – Środa – Św. Justyna, męczennika

630 – † Tadeusz Chowaniec;

700 – † Michał i Anna Brandys z rodzicami oraz Zofia Hulbój z mężem i synem;

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

1930 – 1) † Stanisław Salachna w rocznicę śmierci z rodzicami i siostrą Jadwigą;

2) † Antonia Rybarska;

3) w intencji Teresy z okazji 70 urodzin;

4) † Stanisław Słowiak z rodzicami i teściami.

2.06 – Czwartek – Św. Scholastyki, dziewicy

630 – † Wojciech Matuła;

700 – † Kazimierz Mika;

1800 – za Kapłanów i Siostry zakonne pochodzące z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;

1700 – † Kazimierz Mika;

Rycerka Dolna:

1700 – † Jan i Maria Sadłek.

3.06 – Piątek – Dzień powszedni – Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

630 – † Kazimierz Mika;

700 – 1) † Wojciech Matuła;

2) † Teresa Lewandowska;

1800 – † Krystyna Hulbój w rocznicę śmierci z mężem Antonim.

4.06 – Sobota – Dzień powszedni

630 – † Józef Kuś w 31 rocznicę śmierci z żoną Adolfiną i synem Adamem;

700 – 1) o potrzebne łaski dla chorych z naszej parafii i opiekę MB Kazimierzowskiej;

2) † Sebastian Wełniak i Tadeusz Wolny i zmarli z rodziny;

1800 – † Józef Wolny z rodzicami i teściami, braćmi Michałem i Stanisławem.

5.06 – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

700 – o błogosławieństwo Boże, zdrowie, światło Ducha Świętego dla córek na dalsze lata życia oraz wstawiennictwa MB Kazimierzowskiej w wiadomej sprawie;

900 – w intencji Julii z okazji 18 rocznicy urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę MB Kazimierzowskiej;

1030 – † Maria Brandys z mężem, rodzeństwem i rodzicami;

1145 – Dziękczynna z prośbą o opiekę MB Kazimierzowskiej dla Doroty i Marka w 15 rocznicę ślubu i całej rodziny a także w intencji zmarłego taty Adama Banaś;

1800 – † Dominik Szczotka z żoną Antoniną z rodzicami i teściami;

Rajcza Dolna:

800 – o zdrowie i siły w dźwiganiu krzyża, trudów dnia codziennego. O dobre urodzaje od zelatorki Zającowej;

930 – † Aleksander Ratowski w rocznicę śmierci z żoną Rozalią z rodziną;

Nickulina:

1100 – † Genowefa i Henryk Dobrogowscy z synem Edwardem i wnukiem Markiem.