Ogłoszenia parafialne 01.05.2022r III Niedziela Wielkanocna

Zdaniem niektórych psychologów zbytnia pobłażliwość wychowawców bywa przyczyną egoistycznych postaw i chorobliwej koncentracji na własnej osobie. Uniemożliwia osiąganie sukcesów w pracy i w relacjach z innymi ludźmi.

Dla Piotra ta rozmowa nie była przyjemna; napełniła go głębokim smutkiem. A jednak Jezus, chcąc oczyścić i umocnić swego ucznia, trzy razy powtarza pytanie o miłość, mimo że za każdym razem uzyskuje twierdzącą odpowiedź.

Rady Pausch wspomina, jak jeden z asystentów skomentował ostry trening: „Kiedy chrzanisz wszystko i nikt ci już nic nie mówi, to znaczy to, że dali sobie z tobą spokój”. Często krytycy to ci, którzy najbardziej kochają i zależy im na tobie.

Kalendarz Liturgiczny:

W tym miesiącu zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież na nabożeństwa majowe.

W naszej parafii nabożeństwa majowe będą po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 17:30

 • W poniedziałek, 2 maja – wspomnienie Św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła, na godzinę 18:00 zapraszamy wszystkich strażaków z Rajczy, ich rodziny i bliskich, a także wszystkich, którzy pragną modlić się w ich intencji z racji przypadającego w środę wspomnienia Św. Floriana i męczennika, patrona Strażaków i Hutników .
 • We wtorek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Msze Św. tak jak w każdą Niedzielę. Na godz. 11:45 zapraszamy wszystkich, którzy pragną się modlić w intencji Naszej Ojczyzny zwłaszcza poczty sztandarowe, Władze samorządowe oraz inne organizacje działające na terenie Naszej parafii (zespoły i kapele góralskie), podczas tej Mszy Świętej będziemy modlić się za Strażaków z Dolnej Rycerki. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.15 na cmentarzu, modlitwą przy grobach legionistów oraz odśpiewaniem hymnu narodowego, zapraszamy tam również poczty sztandarowe, stamtąd nastąpi przemarsz na Mszę Świętą do kościoła. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakup węgla (ekogroszku) na opał.
 • W środę, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana męczennika, próba dla bierzmowanych z klasy 8 odbędzie się w środę o godz. 15.30 w kościele. Spotkanie dla rodziców bierzmowanych z klasy 8 o godz. 18.20 przed Nabożeństwem Fatimskim, zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy o godz. 19:00 modlitwą różańcową (w tym czasie możliwość Spowiedzi Świętej). O godz. 19:30 uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył ks. Adam Bieniek – Kanclerz Kurii Diecezji Bielsko Żywieckiej. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i zawierzenia się opiece Matki Bożej. Podczas Nabożeństwa Fatimskiego zostanie poświęcony nowy różaniec dla członków Żywego Różańca oraz nowo ufundowany różaniec przez Panią Marię Oleksy, który znajduje się na dłoniach Matki Bożej Fatimskiej.
 • I czwartek, 5 maja – od godziny 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi świętej, modlimy się za kapłanów i osoby życia konsekrowanego, a także prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej w Kościele, zapraszamy na Mszę Św. na godz. 18:00 rodziny kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii oraz Apostolat ,,Margertka”.
 • I piątek, 6 maja – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba, od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi świętej. Przypominam, że Nabożeństwo Pierwszego Piątku zakłada nie tylko Spowiedź, ale także udział we Mszy Świętej w pierwszy Piątek i przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 • I sobota miesiąca – po Mszy Świętej rannej o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i zmianka tajemnic różańcowych. Od godz. 8.30 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych, prosimy by zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii Parafialnej. W tym dniu od godz. 11:00 spowiedź dzieci I komunijnych, rodziców, chrzestnych oraz krewnych.
 • W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii przeżywać uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klasy III. Msza Święta Komunijna o godz. 10:30.
 • W przyszła Niedzielę składka kopertowa na cele inwestycyjne Naszego Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane ofiary na rzecz naszej parafii. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • Zachęcamy do wywieszenia Flagi Narodowej, która podkreśla Naszą tożsamość i Polskość. Nie wstydźmy się tego, że jesteśmy Polakami, Synami tej Ziemi, która jest przesiąknięta Krwią Naszych Przedmów walczących o Jej wolność i niepodległość.
 • Pragnę podziękować wszystkim uczestnikom pogrzebu mojego taty Jana, oraz tym, którzy zamówili Msze Święte. Zawłaszcza księżą wikariuszom za obecność, chórowi parafialnemu wraz z panem organista oraz pozostałym uczestnikom.

W Kaplicach:

 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • W wtorek z racji Uroczystości Najświętszej Marii Panny Królowej Polski Msze Święte w kaplicach w porządku niedzielnym – Rajcza Dolna godz. 8:00; Rycerka Dolna 9:30; Nickulina 11:00.
 • W czwartek w Rajczy Dolnej i w Rycerce Dolnej od godz. 16:00 możliwość Spowiedzi Świętej przed I piątkiem miesiąca. Następnie Msza Święta o godz. 17:00.

PRZEGLĄD PRASY:

 1. W „Gościu Niedzielnym” zachęcam do przeczytania artykułu pt: „ Dlaczego chwalimy łąki” oraz artykułów o Biblii.
 2. W „ Niedzieli” zachęcam do przeczytania artykułu o Królowej Świata i Polski Królowej – Matce Bożej.
 3. W naszej Gazecie Parafialnej rekomenduje artykuł przygotowaniu do I Komunii Świętej oraz kolejny artykuł z Dziejów Parafii… a także o schronisku na Hali Boraczej w czasie okupacji.

  INTENCJE MSZALNE

2.05.22 – 8.05.22r.

2.05 – Poniedziałek – Św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła

630 – † Maxim Tevelev;

700 – † Radosław Doniszewski;

1800 – 1)† za dusze Krzysztofa Golonek;

2) w intencji Strażaków o potrzebne łaski a dla zmarłych o życie wieczne;

Rycerka Dolna:

1700 – o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Kazimierzowskiej w 30 rocznicę ślubu Ewy i Krzysztofa.

3.05 – Wtorek – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI

  700 – † Krystyna Wolna;

900 – † Marek Wilkosz w 1 rocznicę śmierci;

1030 – Rezerwacja (Strażacy)

1145 – Msza za Ojczyznę

1800 – † Mieczysław Maślanka w 10 rocznicę śmierci.

Rajcza Dolna:

  800 † Aniela i Jan Tomiczek z dziećmi oraz Ludwik i Rozalia Pawlus z dziećmi;

Rycerka Dolna:

  930 – † Maria i Kazimierz Gardas z rodzicami;

Nickulina:

1100 – † Tadeusz Szczotka w 17 rocznicę śmierci.

4.05 – Środa – Św. Floriana męczennika

 

630 – † Urszula Lach;

700 – † Jadwiga Kotela w 20 rocznicę śmierci z rodzicami Franciszkiem i Marią

Nabożeństwo Fatimskie

1930 – 1) o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii od Róży zelatorki Krystyny;

2) † Zofia i Franciszek Wiercigroch, syn Adam z żoną;

3) † Maria, Czesław, Stanisław, Andrzej Wróbel;

4) † Tomasz, Aniela Józef, Jan Cul;

5) † Zofia Zaręba z mężem Bronisławem i synem Tadeuszem.

5.05 – Czwartek – Dzień powszedni

 

630 – † Tadeusz Hutyra;

700 – † Urszula Lach;

1800 – za Kapłanów pracujących w naszej parafii i o nowe powołania;

Rajcza Dolna:

1700 – † za zmarłych z rodziny Pytlarz, Gaweł, Zając, Wiercigroch i Jaszczurowskich;

Rycerka Dolna:

1700 – † Karolina i Karol Bogdał z córką Anną i synem Józefem i zięciem Franciszkiem.

6.05 – Piątek – Dzień powszedni – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

 

630 – † Urszula Lach;

700 – 1) † Tadeusz Hutyra;

2) † Lucyna i Piotr Mikos;

1800 – † Stanisław  kąkol z rodzicami i teściami oraz Józefę w 88 rocznicę urodzin.

7.05 – Sobota – Dzień powszedni

630 – † Stanisław Pszczółka;

700 – 1) za chorych i cierpiących z naszej parafii;

2) † Stanisław Juraszek z żoną Janiną i zięciem Adamem, i synem Kazimierzem

1800 – † Stanisław Oleksy.

8.05 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  700 – † Stanisława Hutyra z mężem Michałem z rodzicami i teściami;

900 – w intencji Natalii z okazji 18 rocznicy urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej;

1030 – UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ;

1145 – o potrzebne łaski dla Parafian a dla zmarłych o życie wieczne;

1800 – † Feliks Janik z rodzicami;

Rajcza Dolna:

  800 † Zofia Zając;

Rycerka Dolna:

  930 – w intencji Jakuba i Mii z okazji urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej;

Nickulina:

1100 – † Aniela i Stanisław Bury z synami z synami Józefem i Zygmuntem.

Wszystkim ofiarodawcą i gościom przebywającym na naszej parafii życzymy wspaniałego wypoczynku oraz dobrego tygodnia  zapewniamy o modlitwie. Szczęść Boże!