Ogłoszenia – Niedziela Słowa Bożego 23.01.2022r.

3 NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

Do niektórych publikacji czy programów telewizyjnych śmiało można odnieść słowa Pfeifera mówiącego do Lejzorka: „Rojtszwaniec, pan tak łżesz, jakbyś nie był żywym człowiekiem, tylko całą gazetą”.

Ewangelista Łukasz nie opierał się na wcześniejszych tekstach, ale wszystko dokładnie zbadał sam. Zadał sobie trud sięgnięcia do relacji naocznych świadków. Nazwano go „Bożym dziejopisarzem”.

Ksiądz profesor Michał Heller uważa, że eksponując wątek sensacji i spektaklu, media zniekształcają obraz nauki. Ludzie zatracają zdolność odróżniania nauki od pseudonauk, podejrzanych doktryn i ideologii.

• Dziś po Mszy Świętej możemy pomóc dziecku potrzebującemu pomocy; Olafowi Hałasowi, który potrzebuje jeszcze 120 tys. zł na leczenie. Zachęcamy do hojności.
  • W poniedziałek, 24 stycznia – wspomnienie Świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  • We wtorek, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Świętego Pawła, apostoła.
  • W środę, 26 stycznia – wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek, 27 stycznia – pół godziny przed Mszą Świętą wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek, 28 stycznia – wspomnienie Świętego Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  • W przyszłą niedzielę, 30 stycznia – składka będzie przeznaczona na potrzeby naszego Sanktuarium.
  1. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” są bardzo dobre artykuły dotyczące młodzieży, zwłaszcza polecam rodzicom. Jest też historia Łukasza, który trafił do ośrodka uzależnień – opisuje swoje życie.
  2. W „Niedzieli” przeczytamy jak dziś cenzuruje się katolików oraz o Piśmie Świętym – „Znajomość Pisma Świętego jest Znajomością Chrystusa”.
  3. W „Małym Gościu” jest o TOPR i o Igrzyskach Olimpijskich.
  4. W Naszej Gazecie Parafialnej jest dalszy ciąg postaw liturgicznych i ich znaczenie. Opisana też jest postać Świętego Franciszka Salezego i Świętego Tomasza.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu Urodziny lub Imieniny składamy serdeczne życzenia i zapewniamy ich o naszej modlitwie.

24.01.22 – 30.01.22r.

24.01 – Poniedziałek – Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

630 – † Marek Mitros;

700 – † Józef Hutyra;

1800 – † Ignacy i Aniela Hulbój z synową Stanisławą i wnukiem

Rycerka Dolna:

1700 – † Józefa Ciurla.

25.01 – Wtorek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła, święto

630 – † Józef Hutyra;

700 – † Melchior i Wiktoria z rodziną;

1800 – † Michał Juraszek w 9 rocznicę śmierci;

Rajcza Dolna:

1700 † Maria Grygny.

26.01 – Środa – Św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów

630 – † Marek Mitros;

700 – † Maria Hołota z synem Krzysztofem;

1800 – † Józef Juraszek 20 rocznica śmierci.

27.01 – Czwartek – dzień powszedni

630 – † Czesława i Jan Lipart;

700 – † Wiktoria Pomietło z mężem Bronisławem, synami Janem i Franciszkiem;

1800 – † Stefania i Franciszek Gruszka.

28.01 – Piątek Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

630 – † Waleria Liszka w 31 rocznicę śmierci z mężem Janem, synami Mieczysławem i Henrykiem z rodziną i teściami;

700 – 1) † Maria i Józef Lach w 1 rocznicę śmierci;

2) w intencji Ks. Proboszcza Andrzeja o błogosławieństwo i opiekę MB Kazimierzowskiej;

1800 – † Irena i Tadeusz Wydra.

29.01 – Sobota – dzień powszedni

630 – † za zmarłych rodziców;

700 – 1) za pielgrzymów do Częstochowy o potrzebne łaski;

2) † Michał Romański;

1800 – † Franciszka i Bolesław Szumlas.

30.01 – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

700 – † Franciszek Płoskonka, rodzice: Ludwik i Jadwiga, siostry: Wiktoria, Helena, Krystyna i szwagrowie;

900 – Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę MB Kazimierzowskiej dla Tadeusza Kurowskiego w 70 rocznicę urodzin;

1030 – w intencji Józefa Wolnego z okazji 80 rocznicy urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski oraz wstawiennictwo MB Kazimierzowskiej;

1145 – w intencji dziecka Emilii Kuśnierskiej z okazji 1 rocznicy chrztu świętego z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski, opiekę MB Kazimierzowskiej oraz w intencji całej rodziny;

1800 – † Zygmunt Sury, Stanisław Rybarski, Anna i Piotr;

Rajcza Dolna:

800 † Rozalia i Ludwik Pawlus z dziećmi i wnukami;

Rycerka Dolna:

930 – † Michał Płoskonka w 4 rocznicę śmierci;

Nickulina:

1100 – † Józef Liszka z żoną Marią, synowa Dorota.