Ogłoszenia – Niedziela 24.10.2021r.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA 

Krystyna Janda jest przekonana, że bez naszego udziału nic się nie wydarzy: „Nie rozumiem ludzi, którzy się poddają i pozwalają bezwolnie nieść losowi. Nawet w najbardziej dramatycznej sytuacji można działać. Mam po prostu wrażenie, że życie jest prostsze, niż je widzimy” .

Kiedy niewidomy żebrak Bartymeusz prosił o uzdrowienie, ludzie uciszali go, bo zapewne nie wierzyli, że w jego sprawie można jeszcze cokolwiek zrobić. Im bardziej go uciszali, tym głośniej prosił o uzdrowienie. Jezus podkreśla jego zaangażowanie: „Twoja wiara Cię uzdrowiła”.

Rafał Suliński, szofer gwiazd i gości linii lotniczych Virgin Atlantic, wspomina, jak Richard Branson po zamknięciu drzwi samochodu rzucił krótko: „Jedź za tym helikopterem”. Rafał pędził przez angielską prowincję aż do momentu, gdy biznesmen mógł się przesiąść do helikoptera.

Kalendarz Liturgiczny:

  • W czwartek, 28 października – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  • Wszystkim Szymonom i Tadeuszom oraz obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia:

  1. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom na cele inwestycyjne naszej Parafii – w październiku zebraliśmy kwotę 11820 zł. W najbliższym czasie podam kwotę za wykonanie podstawy i feretronu pod figurę Matki Bożej Fatimskiej oraz cenę wykonania oświetlenia.
  2. Dziękujemy również za ofiary na opał. W ostatnim czasie zebrana została kwota w wysokości 2480 zł, w sumie zebrane mamy na ten cel 9453.50 zł.
  3. Pragnę poinformować że staramy się o dofinansowanie remontu organów. W ostatnim czasie specjaliści dokonali oględzin i ekspertyzy organów na podstawie których mają dokonać kosztorysu i wykonają plan prac konserwatorskich i naprawczych organów (spędzili przy organach około 4 godzin).
  4. Zapraszamy wszystkich na Różaniec – codziennie na godzinę 17.30 w Sanktuarium, to ostatni tydzień października i nabożeństw różańcowych, tym bardziej zapraszamy zwłaszcza tych wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli w tym roku pojawić się na różańcu – szczególnie przypominamy młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.
  5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  6. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.45 będziemy modlić się szczególnie w intencji dzieci przeżywających Rocznicę Chrztu Świętego. Zapraszamy na Mszę Świętą Rodziców i Chrzestnych, prosimy przynieść świecę od Chrztu aby ją zapalić od Paschału. Dzieci prosimy zgłosić przed Mszą Świętą w Zakrystii.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – już teraz starajmy się zadbać o groby naszych bliskich zmarłych.
  8. Wypominki za zmarłych składamy w Kancelarii Parafialnej lub jeśli jest ktoś z zewnątrz może tego dokonać bezpośrednio po Mszy Świętej w Zakrystii. Bardzo prosimy, aby CZYTELNIE (najlepiej na komputerze) zapisywać jaki rodzaj wypominek chcemy (roczne, półroczne czy jednorazowe), dokładnie imiona i nazwiska oraz przeznaczoną ofiarę. Tak jak w poprzednich latach prosimy, aby ofiara na wypominki roczne i półroczne wynosiła ok. 50-60 zł od duszy a na jednorazowe dowolna ofiara. Gdyby ktoś miał kłopoty finansowe i nie stać go było na taką ofiarę prosimy o dowolną ofiarę. Część z tych ofiar zostanie przeznaczona na sprawy inwestycyjne parafii.

  INTENCJE MSZALNE

25.10.21 – 31.10.21r.

 

25.10 – Poniedziałek – Dzień powszedni

 

630 – † Michał Molin;

700 – † Ks. Jan Wolny;

1800 – † Stefan Łajczak w 29 rocznicę śmierci;

Rycerka Dolna:

1700 – † Adam i Genowefa Wolny w rocznicę śmierci.

 

26.10 Wtorek – Dzień powszedni

 

630 – † Stanisław Miszczyk;

700 – † Stanisława i Stanisław Pustelnikowie z córką Stanisławą i wnuczka Ilona;

1800 – † Zygmunt Rybarski 3 rocznica śmierci;

Rajcza Dolna:

1700 † Wiktoria i Karol Zając, córka Maria, syn Kazimierz.

 

27.10 – Środa – Dzień powszedni

 

  630 – † Janina i Michał Kocoń;

700 – † Marianna Juraszek z mężem i synami;

1800 – † Tadeusz Szczepanek i zmarłych Chórzystów;

 

28.10 – Czwartek – Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, święto

 

630 – † Stefania Ryłko w 20 rocznicę śmierci z mężem Franciszkiem;

700 – † Tadeusz i Józefa Małysz, rodzeństwo i rodzice;

1800 – † Jan Zawada.

 

29.10 – Piątek – Dzień powszedni

 

630 – † Emil Paciorek z żoną Stanisławą i synem Stanisławem w 15 rocznicę śmierci;

700 – 1) † Henryk Zaręba;

2) †† za dusze zmarłych ze wspólnoty „Biały Potok”;

1800 – † Wiesław Sałamun.

 

 

30.10 – Sobota -Dzień powszedni

 

630 – †† Julia i Ignacy Krzepina z zięciami Edwardem i Władysławem i wnukiem Mariuszem;

700 – 1) † Helena i Tadeusz Paciorek z synami i wnukami;

2) † Zofia i Jan Dziasek z rodzicami: Wojciechem i Amalią;

1800 – w intencji AA o błogosławieństwo Boże oraz opiekę MB Kazimierzowskiej.

 

31.10 – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  700 – † Tadeusz Krzepina, żona Maria w rocznicę śmierci;

900 – † za zmarłe członkinie z Róży Kobiet od Hulboi;

1030 – 1) † Danuta Szatanik w 1 rocznicę śmierci;

2) † Andrzej Stachulak;

1145 – 1) † Stanisław Kąkol, † Anna i Eugeniusz Gogler i zmarłych z rodziny;

2) w intencji Oliwii Wolny z okazji 18 rocznicy urodzin o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej;

1800 – † Franciszka i Władysław Pomietło w rocznicę śmierci;

 

Rajcza Dolna:

  800 † Stanisław Płoskonka z synem Czesławem;

Rycerka Dolna:

  930 – † Józef Figura 2 rocznica śmierci z rodzicami Heleną i Władysławem;

Nickulina:

1100 – † Władysław Pawlus z braćmi , siostrami i rodzicami.

Błogosławiony Księże Jerzy Popiełuszko wstawiaj się za nami.

 

Niech Nasza Pani Kazimierzowska wszystkim błogosławi.

Wszystkim składam serdeczne Bóg Zapłać i Szczęść Boże.