Ogłoszenia – Niedziela 19.09.2021r.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

W okolicy rozpowszechniała się wieść, że pewna siostra zakonna dokonuje przeogromnych cudów. Wśród ludu krążyły również plotki o jej świętości. Wszystko doszło do uszu samego papieża i ten postanowił zbadać całą sprawę. Zadanie zlecił św. Filipowi Nereuszowi. Św. Filip wybrał się zatem w długą podróż i po wielu dniach dotarł do odległego klasztoru. Po przybyciu poprosił o możliwość widzenia się z ową siostrą. Gdy tylko ona przyszła, Filip zdjął z nóg swoje umazane błotem buty, rzucił je na stół i poprosił siostrę o to, aby mu je wyczyściła. Zakonnica wyniośle fuknęła na świętego. Następnie obróciła się na pięcie i wyszła z pokoju. I jeszcze przez kilka minut było słychać na korytarzu jej głośne oburzanie się na bezczelność nieznanego jej przybysza. Św. Filip spokojnie założył buty i wrócił do domu, aby zdać sprawę papieżowi. Podczas spotkania z papieżem powiedział: „Niech Wasza Świątobliwość nie wierzy tym pogłoskom, gdyż są lipne. Tam, gdzie nie ma głębokiej pokory nie może być mowy ani o prawdziwych cudach, ani tym bardziej o świętości”.

Powyższa opowieść może być – jak myślę – doskonałą ilustracją do niedzielnej Ewangelii, w której słyszymy, jak Jezus upomina Apostołów, kłócących się nieco wcześniej o to, który z nich jest największy. Jezusowe wskazanie jest klarowne: „Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. Pan uczy nas tym samym, że brama do Królestwa Niebieskiego jest niska i nie przejdą przez nią „dumne pawie”, gdyż za bardzo zadzierają nosa.

 

Kalendarz Liturgiczny:

 1. W poniedziałek 20 września – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
 2. We wtorek 21 września – Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 3. W czwartek,23 września – wspomnienie Świętego Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 4. W piątek 24 września – Święto Rocznicy Poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku – Białej. Modlimy się w tym dniu za naszych Biskupów.

Ogłoszenia:

 • Zapraszamy w dniu dzisiejszym na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji wszystkich wysiedlonych mieszkańców Gminy Rajcza przez okupanta niemieckiego. Wcześniej o godz. 17.00 przy tablicy upamiętniającej to dramatyczne wydarzenie widniejącej na budynku Dworca PKP Rajcza nastąpi złożenie kwiatów oraz odbędzie się Okolicznościowy Apel.
 • W dniu dzisiejszym do puszek składamy ofiary na nasze diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”. Wszystkim ofiarodawcom składającym ofiary serdecznie dziękujemy. Polecamy Was opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej Patronce naszego Sanktuarium.
 • Od jutra można już zamawiać wszystkie rodzaje Mszy Świętych na rok następny 2022.
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej Obrazie Kazimierzowskim, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek od 17.30 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, potem o 18.00 Msza Święta.
 • W przyszłą Niedzielę składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z zakupem węgla na zimę.
 • Planujemy zorganizować wyjazd do kina Helios do Bielska pociągiem w niedzielę 10 października popołudniu na film pt. „Wyszyński” z okazji beatyfikacji wielkiego Prymasa. Zapisy w zakrystii do środy 6 października w zakrystii. Koszt 45 złotych bez zniżek, a 30 zł ze zniżką. Szczegóły w gazetce parafialnej.
 • Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru gazetki parafialnej ,w której znajdziemy artykuły historyczno -religijne z naszej parafii oraz intencje na bieżący tydzień oraz nabycia prasy katolickiej w tym Gościa Niedzielnego i Niedzieli gdzie zobaczymy dobre wiadomości z Regionu, Świata i Polski, o których często nie usłyszmy w mediach.

Msze Święte Sanktuarium :

 • Niedziela 7.00, 9.00, 10.30, 11.45, 18.00.
 • W tygodniu 6.30, 7.00, 18,00.

Msze Święte Kaplice:

 • Rajcza Dolna w niedzielę o godz. 8.00, wtorek o godz. 17.00,
 • Rycerka Dolna w niedzielę o godz. 9.30, poniedziałek o godz. 17.00,
 • Nickulina w niedzielę o godz. 11.00.

DZIĘKUJEMY ZA WSZELKIE OKAZANE DOBRO I POMOC.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY ABY TEN TYDZIEŃ JESZCZE BARDZIEJ PRZYBLIŻAŁ WAS DO BOGA, ZWŁASZCZA PRZEZ WSTAWIENNICTO ŚW. MATEUSZA APOSTOŁA KTÓRY W TYM TYGODNIU SZCZEGÓLNIE ORĘDUJE ZA WAMI DO BOGA, A MATKA BOŻA KAZMINIERZOWSKA MIAŁA WAS W SWOJEJ MATCZYNEJ OPIECE .

SZCZĘŚĆ BOŻE.