Ogłoszenia – Niedziela 15.01.2022r.

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

Siostra Ehrlich robiła wyrzuty Jackowi Woźniakowskiemu z powodu jego szczerości w rozmowie z Janem Pawłem II: „Bo pan zawsze takie rzeczy mówi, które Ojca Świętego martwią, zamiast go rozweselać, jak to potrafi ksiądz Tischner”.

Jezus jest zawsze blisko ludzi, nie zachowuje najmniejszego dystansu, jest zainteresowany ich życiem i problemami. Wraz z matką i uczniami idzie na wesele i ucztuje z innymi. Zajmuje się nawet tak przyziemną sprawą, jak brak wina.

Ksiądz Henry Noumen twierdzi, że boimy się ludzi władzy, gdyż nie zachęcają do bliskości. Tymczasem Bóg nie chce, byśmy ze względu na Jego władzę żyli w lęku. Przyszedł więc na świat jako małe dziecko, bo kto się ulęknie niemowlaka.

W dniach od 18 – 24 stycznia, w całym Kościele przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

• W poniedziałek, 17 stycznia – wspomnienie Świętego Antoniego, opata. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII w poniedziałek 17 stycznia o 18.00 w kościele.
  • W środę, 19 stycznia – wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek, 21 stycznia – wspomnienie Świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. W tym dniu po Mszy świętej wieczornej w naszym Sanktuarium odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Godzinę Uwielbienia poprowadzi Grupa Muzyczna z Milówki oraz przedstawiciele grup naszej parafii. Prosimy, aby wszystkie grupy działające na terenie naszej parafii włączyły się w ten Wieczór Uwielbienia. Oczywiście zapraszamy wszystkich.

Program Czuwania:

– Msza św. z kazaniem o godz. 18.00

– Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami, śpiewem i czasem na medytację

– Koronka do Bożego Miłosierdzia z rozważaniami prowadzona przez bierzmowanych i Służbę Liturgiczną

– część bolesna Różańca świętego z rozważaniami prowadzona przez Oazę młodzieżową i Żywy Różaniec

– Apel Jasnogórski

– zasłonięcie Obrazu Matko Bożej Kazimierzowskiej.

Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie kandydatów do bierzmowania z klasa VII i VIII (obecność obowiązkowa) oraz członków wszystkich grup parafialnych

• W pierwszym tygodniu ferii jest planowana pielgrzymka do Torunia. Ze względu na fakt, ze do 24 stycznia trzeba potwierdzić noclegi, decyzję o wyjeździe trzeba podjąć do przyszłej niedzieli 23 stycznia.                  Prosimy o zapisywanie się w tym tygodniu!
  • W przyszłą Niedzielę, 23 stycznia, będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego.
  • Dziękujemy wszystkim składającym ofiary na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium. W ostatnim czasie na remont organów zebraliśmy kwotę 12 350 zł. Niech Matka Boża Kazimierzowska Patronka Naszego Sanktuarium wyprasza wszystkim ofiarodawcom i ich rodzinom zdrowie i potrzebne łaski u Boga w codziennym życiu.
  • W przyszłą niedzielę (23.01) odbędzie się sprzedaż ciast na zbiórkę środków finansowych dla Olafa Hałasa. Prosimy chętne osoby o przyniesienie ciast w sobotę do salki parafialnej w godzinach 09:00 do 16:00. Zachęcamy do niesienia pomocy!

Ogłoszenie dodatkowe:

• Lekarz weterynarii informuje, że szczepienie psów przeciw wściekliźnie w Rajczy rozpocznie się w poniedziałek 17.01. 2022 roku. Proszę zapoznać się ze szczegółami na plakatach.

17.01.22 – 23.01.22r.

17.01 – Poniedziałek – Św. Antoniego opata

630 – † Jan Dziasek;

700 – o zdrowie i opiekę MB Kazimierzowskiej dla Róży Kobiet – od Hulboji i ich rodzin;

1800 – † Henryk Roseger;

Rycerka Dolna:

1700 – † Stanisław Gogler w 3 rocznicę śmierci.

18.01 – Wtorek – Dzień powszedni

630 – † Rudolf Łabas z żoną, córką Barbarą, synem Mieczysławem, rodzicami i braćmi;

700 – † Jan Dziasek;

1800 – † Dominik Wolny z żoną Rozalią i zmarli z rodziny;

Rajcza Dolna:

1700 † Bernardyna Hutyra.

19.01 – Środa – Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

630 – † Józef Czaniecki;

700 – † Wiktoria Hulbój;

1800 – † Andrzej Rybarski.

20.01 – Czwartek – Dzień powszedni

630 – † Wiktoria Hulbój;

700 – † Józef Czaniecki;

1800 – † Anna, Franciszek i Andrzej Lach.

21.01 – Piątek – Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

630 – † Józef i Anna Paciorek z dziećmi;

700 – 1) † Antoni Gogler w rocznicę śmierci;

2) † Wiktoria i Stanisław Bułka z synami, córkami, zięciami i synową;

1800 – † Roman Bednarz z synem Józefem.

22.01 – Sobota – Dzień powszedni

630 – † Józef Hutyra;

700 – 1) † Zdzisław Kania z rodzicami i rodzeństwem;

2) † Marek Mitros;

1800 – † Zofia Więcek – 6 rocznica śmierci.

23.01 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

700 – † Andrzej Połowczuk 1 rocznica śmierci;

900 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MB Kazimierzowskiej dla Lucyny i Bogdana w 30 rocznicę ślubu;

1030 – 1) † Stanisław Gogler w 23 rocznicę śmierci z żoną Heleną;

2) W intencji Henryka – dziękczynna w 85 rocznicę urodzin z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej;

1145 – w intencji dziecka Kalinki w 1 rocznicę urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Kazimierzowskiej dla niej i całej rodziny;

1800 – za Parafian o zdrowie, błogosławieństwo i potrzebne łaski, a dla zmarłych o życie wieczne;

Rajcza Dolna:

800 † Wiktoria i Stanisław Płoskonka z synem Januszem i rodzicami; † Anna Stańco;

Rycerka Dolna:

930 – † Jadwiga Antończyk z mężem;

Nickulina:

1100 – † Michał i Anna Brandys, zmarli z rodziny.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.