Ogłoszenia – Niedziela 12.09.2021r.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

Ryszard Kapuściński opisuje relacje na dworze cesarza Etiopii: „Wszyscy ludzie otaczający cesarza są właśnie tacy – na kolanach i z nożem. Na szczytach nigdy nie jest ciepło. Wieją lodowate wichry, każdy stoi skulony i musi pilnować się, żeby sąsiad nie strącił go w przepaść” .

 

Uczniowie posprzeczali się, kto z nich jest najważniejszy. Nie zdawali sobie sprawy, z jakimi niedogodnościami wiąże się pierwszeństwo, jak złudna jest sława i kariera. Czy zrozumieli słowa Jezusa: „Jeśli kto chce być pierwszym, niech  będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”?

 

Na jednej ulicy pracowało czterech krawców. Pierwszy powiesił nad swoim zakładem napis: „Najlepszy krawiec w Warszawie”. Drugi: „Najlepszy krawiec w Polsce”. Trzeci: „Najlepszy krawiec w Europie”. Czwarty uśmiechnął się skromnie i napisał: „Najlepszy krawiec na tej ulicy”.

XXIV niedziela zwykła - Homilie Rok B 2017/18 - www.slowo.redemptor.pl

Kalendarz Liturgiczny:

 • W poniedziałek 13 września – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 • We wtorek 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 • W środę 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 • W czwartek 16 września – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 • W sobotę 18 września – Święto Świętego Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski (w niedzielę o 16.00 w Dolnej Rajczy Odpust).

OGŁOSZENIA:

 

 • Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.45 – Dożynki – będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory i prosić by nikomu nie zabrakło chleba  
 • Modlimy się za wszystkich ofiarodawców składających ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i tych, którzy składają datki na ogrzewanie naszego kościoła.
 •  Dziś po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom z Afganistanu.
 •  Dziś rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania „W blasku ojcostwa” – 12 – 18 września 2021 r. Modlimy się za dzieci, młodzież, studentów, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów – zwłaszcza z naszej parafii.
 • W środę zapraszamy o godz. 18.00 na Nowennę ku Czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
 • W piątek przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.30 – Droga Krzyżowa, jest to trzeci piątek miesiąca.
 • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 • W przyszłą Niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu – modlimy się za dziennikarzy, redaktorów, filmowców a po Mszach Świętych do puszek będziemy zbierać ofiary na Nasze Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”.
 • W przyszłą Niedzielę w Dolnej Rajczy Odpust ku czci Świętego Stanisława Kostki – Msza Święta Odpustowa odbędzie się o godz. 16.00. Zapraszamy, aby skorzystać z wielkiego daru Odpustu, który można zyskać zwłaszcza w dniu 18 września we wspomnienie Św. Stanisława Kostki.
 • Również w przyszłą niedzielę Wójt Gminy Rajcza, Sołtys i Rada Sołecka Rajczy , Nasza Parafia,  Nieformalna Grupa ”Ocalić od Zapomnienia” zapraszamy do udziału w uroczystościach upamiętniających 81 rocznicę “Akcji Żywiec” (wysiedlenia mieszkańców Gminy Rajcza przez okupanta niemieckiego).
 • Uroczystość rozpocznie się 19 września 2021 o godzinie 17.00 przy tablicy na budynku dworca PKP Rajcza gdzie nastąpi złożenie kwiatów oraz odbędzie się Okolicznościowy Apel.
 • O godzinie 18.00 w Sanktuarium w Rajczy odprawiona zostanie Msza Święta w intencji wysiedlonych mieszkańców z terenu Gminy Rajcza przez okupanta niemieckiego, modlić się będziemy za żyjących o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla nich – jako świadków tamtych wydarzeń a dla zmarłych o życie wieczne.
 • Zbiórka dla ministrantów i lektorów będzie w poniedziałek 13.09 po Mszy wieczornej w salce. Zapraszamy także tych, którzy chcieliby należeć do Liturgicznej Służby Ołtarza, szczególnie chłopców z klas IV – VI szkoły podstawowej.
 • Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek 14 września po Mszy wieczornej w salce.
 • Spotkanie Oazy Młodzieżowej będzie w piątek 17 września po Mszy po Mszy wieczornej w salce. Zapraszamy także tych, którzy chcieliby należeć do Oazy.
 • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych będzie w sobotę 18 października o 10.00 w salce. Zapraszamy także nowych uczestników.
 • Planujemy zorganizować wyjazd do kina Helios do Bielska pociągiem w niedzielę 10 października popołudniu na film pt. „Wyszyński” z okazji beatyfikacji wielkiego Prymasa. Zapisy w zakrystii do środy 6 października w zakrystii. Koszt 45 złotych bez zniżek, a 30 zł ze zniżką. Szczegóły w gazetce parafialnej w przyszłą niedzielę.
 • Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru gazetki parafialnej ,w której znajdziemy artykuły historyczno -religijne z naszej parafii oraz intencje na bieżący tydzień oraz nabycia prasy katolickiej w tym Gościa Niedzielnego i Niedzieli gdzie zobaczymy dobre wiadomości z Regionu, Świata i Polski, o których często nie usłyszmy w mediach.
 • W Kaplicach Msze Święte:

 • W poniedziałek w Rycerce Dolnej o godz. 17.00
 • We wtorek w Dolnej Rajczy o godz. 17.00
 • W Niedzielę 19 września o godz. 16.00 Msza Odpustowa w Dolnej Rajczy z racji Święta Świętego        Stanisława Kostki.

  INTENCJE MSZALNE

  20.09.21 – 26.09.21r.

   

  20.09 – Poniedziałek – Św. Andrzeja Tim Taegon, prezbitera i Towarzyszy, męczenników

   

  630 – † Wojciech Sołtysik;

  700 – † Zofia i Józef Wolny, brat Jerzy i bratowa, Franciszek i Jan, † Danuta i zmarli z rodziny;

  1800 – † Władysław i Franciszka Pomietło w rocznicę śmierci;

  Rycerka Dolna:

  1700 – † Wojciech i Maria Bogdał, syn Wiesław.

   

  21.09 Wtorek – Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

   

  630 – † Tadeusz Biela;

  700 – 1) w intencji Mieczysława o szybki powrót do zdrowia przez wstawiennictwo MB Kazimierzowskiej;

  2) † Wojciech Sołtysik;

  1800 – † Maria Tyrlik, Maria Gałuszka z mężem Franciszkiem i zmarłymi z rodziny;

  Rajcza Dolna:

  1700 † Karolina Krzepina z rodzicami.

   

  22.09 – Środa – Dzień powszedni

   

  630 – † Wojciech Sołtysik;

  700 – 1) † Tadeusz Biela;

  2) † Józef Lach w 5 rocznicę śmierci.

  1800 – o błogosławieństwo dla Jasia i Marysi przez wstawiennictwo MB Kazimierzowskiej.
   

  23.09 – Czwartek – Św. Pio z Petralciny, prezbitera

   

  630 – † Tadeusz Biela;

  700 – † Hermina Kąkol z Graberek;

  1800 – 1)† Kazimierz Lach 2 rocznica śmierci;

  2)† Zygmunt Kasperkiewicz w rocznicę śmierci z żoną Janiną.

   

  24.09 – Piątek – Dzień powszedni

   

  630 – † Aleksandra i Bronisław Sury z rodzicami i teściami;

  700 – 1)† Jan Zoń i Ewa Ślezińska;

  2)† Teresa i Józef Sołtysik, † Anna i Stanisław Wiercigroch

  1800 – Dziękczynna z okazji 10 rocznicy ślubu z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Kazimierzowskiej dla Piotra i Weroniki oraz całej rodziny.

   

  25.09 – Sobota -Dzień powszedni

   

  630 – † Zofia Ślebioda z córką Renatą;

  700 – 1) † Ludwik Wiercigroch, rodzice i teściowie;

  2) † Karolina Ryłko, † Franciszek Pryszcz z żoną Heleną;

  1800 -† Franciszek Lach.

   

  26.09 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

   

    700 – 1)† Wiktoria i Ludwik Sury, syn Tadeusz;

  2) † Karol Bury;

  900 – † Michał Hutyra, żona Stanisława;

  1030 – † Renata Ślebioda;

  1145 – † Józef Jaszczurowski rocznica śmierci, żona Stanisława, syn Edward, córka Krystyna;

  1800 – † Helena Wawrzos z mężem i córkami.

   

  Rajcza Dolna:

  800 † Wiktoria, Józef, Kazimierz i Monika Hulbój;

  Rycerka Dolna:

  930 – † Aleksander i Rozalia Ratowscy z rodzicami i teściami;

  Nickulina:

  1100 – o zdrowie i opiekę MB Kazimierzowskiej dla członkiń Róży Kobiet z Nickuliny zelatorki Anny;

  DZIĘKUJEMY ZA WSZELKIE OKAZANE DOBRO I POMOC.

  WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY ABY TEN TYDZIEŃ JESZCZE BARDZIEJ PRZYBLIŻAŁ WAS DO BOGA, ZWŁASZCZA PRZEZ WSTAWIENNICTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI KTÓRY W TYM TYGODNIU SZCZEGÓLNIE ORĘDUJE ZA WAMI DO BOGA, A MATKA BOŻA KAZMINIERZOWSKA MIAŁA WAS W SWOJEJ MATCZYNEJ OPIECE .

  SZCZĘŚĆ BOŻE.