Ogłoszenia – Niedziela 10.10.2021r.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

U podnóża klasztoru na Monte Cassino, założonego przez św. Benedykta, znajduje się cmentarz polskich żołnierzy. Ich brawurowy atak na to wzgórze zadecydował o zwycięstwie aliantów. Na jednym z obelisków widnieje napis: „Oddali Bogu – duszę, Italii – ciało, Polsce – serce” .

Trochę razi nuta interesowności w stwierdzeniu Piotra: „Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą”. Jednak człowiek ma prawo kalkulować także w życiu religijnym i wiedzieć, dlaczego podejmuje wyrzeczenia; czy cel, do którego dąży, wart jest poświęceń.

Anna Dymna, zaangażowana w pracę z niepełnosprawnymi, zapytana przez dziennikarza, czy to jest jej sposób na życie, odpowiedziała: „Pomagać ludziom nauczyłam się od innych – a przede wszystkim od matki, która mi ciągle powtarzała, że żyje się dla innych, a nie dla siebie”.

Kalendarz Liturgiczny:

W Środę, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

W piątek, 15 października – wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła. W tym dniu nasza Parafia obchodzi Rocznicę Poświęcenia Kościoła, miało to miejsce dokładnie 15 października 1889 r.

W sobotę, 16 października – wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej, to równocześnie rocznica wyboru na Stolicę Piotrową w Watykanie Polaka Kardynała Karola Wojtyły – Jana Pawła II (16 X 1978 r.)

Ogłoszenia:

  • Dziękujemy wszystkim składającym ofiary na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej. W ostatnią niedzielę zebraliśmy na ogrzewanie kościoła 5743,50 zł. Do tej pory wraz z ofiarami składanymi w Kancelarii Parafialnej (1230zł) zebraliśmy kwotę 6973,50 zł, zakup węgla wyniósł: 32672,48 zł.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, codziennie o godzinie 17.30 w naszym Sanktuarium.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Grupy Charytatywnej i wszystkich chętnych, którzy pragną pomagać innym.
  • Całkowity koszt wykonania nagłośnienia wyniósł 7439,73 zł.
  • W przyszłą Niedzielę nasza Parafia będzie obchodzić Uroczystość Poświęcenia kościoła, zapraszamy na Mszę Świętą na godzinę 10.30 w intencji wszystkich budowniczych i fundatorów naszego kościoła.
  • Wypominki za zmarłych składamy w Kancelarii Parafialnej. Bardzo prosimy, aby CZYTELNIE (najlepiej na komputerze) zapisywać jaki rodzaj wypominek chcemy (roczne, półroczne czy jednorazowe), dokładnie imiona i nazwiska oraz przeznaczoną ofiarę. Tak jak w poprzednich latach prosimy, aby ofiara na wypominki roczne i półroczne wynosiła ok. 50-60 zł od duszy a na jednorazowe dowolna ofiara. Gdyby ktoś miał kłopoty finansowe i nie stać go było na taką ofiarę prosimy o dowolną ofiarę. Część z tych ofiar zostanie przeznaczona na sprawy inwestycyjne parafii.
  • Dziękuję wszystkim za pomoc w zorganizowaniu Uroczystości Zakończenia Nabożeństw Fatimskich. Dziękuję Ks. Szymonowi Traczowi za przewodniczenie Mszy Świętej, ks. Mateuszowi Dutkiewiczowi za cały cykl kazań w tym roku, ks. Adamowi Ciapce – Kapelanowi Związku Podhalan Oddziału Górali Żywieckich, Służbie Liturgicznej, Pani Jadzi Banaś, naszej Gminie i CKiS w Rajczy, Zespołom „Ziemia Rajczańska” z Rajczy z kierownikiem Bartoszem Ryłko, „Rajcusie” z Rajczy z kierownikiem Danutą Butor, „Kapeli spod Rachowca” – przybyłym do nas ze Zwardonia z kierownikiem Natalią Łajczak, wszystkim opiekunom, V-ce Prezesowi Związku Podhalan w Polsce panu Stanisławowi Lizakowi, Prezesowi i innym przedstawicielom Związku Podhalan z Żywiecczyzny, w szczególny sposób dziękuję Pocztom Sztandarowym: Oddziału Górali Żywieckich ZP, Szkoły Podstawowej z Rajczy, Szkoły Podstawowej z Rycerki Dolnej,  Koła Łowieckiego „Głuszec” z Rajczy, Parafia Rycerka Górna – ze Sztandarem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Naszemu Chórowi Parafialnemu „Laurentius” z kierownikiem i organistą panem Stanisławem Korzeniowskim, Myśliwym z Koła Łowieckiego „Głuszec” z Rajczy z Prezesem panem Janem Ficoniem, Dzieciom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Rycerce Dolnej z Dyrektorem Markiem Brałkowskim, Dzieciom  i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Rajczy z Dyrektorem Brunonem Bieleckim, Kołom Gospodyń Wiejskich z Rajczy, Rajczy Dolnej, Rycerki Dolnej, Rycerki Górnej i Ujsół, Parafianom naszym, Pielgrzymom z całej Żywiecczyzny, góralom i wszystkim, którzy uświetnili Uroczystość Zakończenia Nabożeństw Fatimskich w tym Roku.
  • W szczególny sposób pragnę podziękować wykonawcy podstawy i feretronu do noszenia Figury Matki Bożej Fatimskiej panu Jakubowi Hulbójowi oraz oświetlenia – panu Marcinowi Zającowi.
  • Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru gazetki parafialnej ,w której znajdziemy artykuły historyczno -religijne z naszej parafii i intencje na bieżący tydzień oraz nabycia prasy katolickiej w tym Gościa Niedzielnego i Niedzieli gdzie zobaczymy dobre wiadomości z Regionu, Świata i Polski, o których często nie usłyszmy w mediach.

Intencje:

 

11.10 – Poniedziałek – Św. Jana XXXIII

 

630 – † Tadeusz Biela (od kolegi);

700 – † Jan Kocoń;

1800 – † Czesław Mateńka, żona Gertruda;

Rycerka Dolna:

1700 – w intencji Członkiń Róży Różańcowej zelatorki Heleny Byrskiej z prośbą o dary i owoce Ducha Świętego i opiekę MB Kazimierzowskiej.

 

12.10 Wtorek – Św. Jana Beyzyma, prezbitera

 

630 – † Józef Nowak – 3 rocznica śmierci od syna Marka;

700 – za kapłanów z naszej parafii i za tych którzy pracowali;

1800 – † Rozalia i Stanisław Wolny, córka Anna z rodzicami: Ludwikiem i Karoliną;

Rajcza Dolna:

1700 † Zbigniew Wierzbicki, rodzice: Franciszek i Franciszka.

 

13.10 – Środa – Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

 

  630 – † Stanisław Pszczółka;

700 – o zdrowie, błogosławieństwo, opiekę MB Kazimierzowskiej dla Edwarda z okazji imienin i 80 rocznicy urodzin;

1800 – w i intencji rodziców i rodziny zmarłego Wojtusia Olesia.

 

14.10 – Czwartek – Św. Marii Małgorzaty Alacoque

 

630 – † Halina Stańco;

700 – † Józefa i Marian Kuśmierscy z synami;

1800 – † Jadwiga Lach, mąż Józef, rodzice, zięć Bronisław.

 

 

15.10 – Piątek – Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

 

630 – † Halina Stańco;

700 – 1) za członkinie Róży Kobiet zelatorki Aleksandry;

2)† Anna i Franciszek Liszka, wnuk Jarosław Obtułowicz, † Emil i Jadwiga Szczotka;

1800 – † Stanisław Oleksy.

 

16.10 – Sobota -Św. Jadwigi Śląskiej

 

630 – † Tadeusz Kocoń 2 rocznica śmierci i Maria;

700 – 1) † Dariusz Kuś z dziadkami;

2) Stanisław i Elżbieta Kucharz dziękczynna z okazji 55 rocznicy ślubu o Boże błogosławieństwo i zdrowie za wstawiennictwem MB Kazimierzowskiej;

1800 – w 40 rocznicę ślubu Stefana i Małgorzaty o błogosławieństwo i opiekę MB Kazimierzowskiej.

 

17.10 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA W RAJCZY

 

  700 – † Irena, Stanisław, Agnieszka Dziergas;

900 – 1) † Genowefa Wolny z rodzicami;

2) w intencji Małgorzaty i Jerzego Jasek z okazji 50 rocznicy ślubu z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz wstawiennictwo MB Kazimierzowskiej a także w intencji całej rodziny;

1030 – † W intencji wszystkich Fundatorów, Budowniczych naszego kościoła zmarłych i dla żywych o opiekę MB Kazimierzowskiej (za Kościelnego);

1145 – Msza dziękczynna z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo i opiekę MB Kazimierzowskiej w 50 rocznicę ślubu dla Franciszka i Bronisławy;

1800 – † Jan Piątek w 12 rocznicę śmierci, żona Maria, rodzice, † Karolina Sporek.

 

Rajcza Dolna:

  800 † Matylda Ciapała;

Rycerka Dolna:

  930 – † w intencji zmarłych Członkiń Róży zelatorki Heleny Byrskiej;

Nickulina:

1100 – † Edyta Pytel z mężem.

 

Niech Nasza Pani Kazimierzowska wszystkim błogosławi.

Wszystkim składam serdeczne Bóg Zapłać i Szczęść Boże.