Ogłoszenia – Niedziela 09.01.2022r.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Grzegorz Markowski stara się nie ulegać zgubnym skutkom sławy. One człowieka ośmieszają: „Kiedy wychodzisz na scenę i na twój widok wyje dwadzieścia tysięcy osób, pokusa samozadowolenia jest ogromna”.

Jan Chrzciciel miał realną władzę nad ludźmi. Działał wystarczająco długo, by ją pokochać, przyzwyczaić się do niej. Wskazując na Jezusa, zdecydowanie wyprowadził z błędu tych, którzy uważali go za Mesjasza.

Zdaniem Aleksandra Sołżenicyna władza bez uznania nad sobą Siły Wyższej jest dla człowieka trucizną: „Z uznania własnej zależności od Boga wynika odpowiedzialność za tych, nad którymi sprawujemy władzę”.

• W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek, 14 stycznia, obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  • W przyszłą Niedzielę 16 stycznia składka przeznaczona jest na cele charytatywne – dla ludzi biednych, ubogich i potrzebujących pomocy.
  • W najbliższą niedzielę 16 stycznia odbędzie się pierwsza w tym roku zbiórka krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego w naszej gminie. Ambulans do poboru krwi będzie parkował na parkingu  przy kościele parafialnym w Rajczy w godzinach od 9-tej do 13 tej .

Aby oddać krew należy :

– zjeść lekkostrawny posiłek i wypić 1,5 litra płynów

– mieć przy sobie dokument tożsamości

Prosimy aby osoby chcące oddać krew nie miały żadnych objawów infekcji w ciągu ostatnich 10 dni  a także posiadały ujemny wywiad epidemiologiczny

1. W „Gościu Niedzielnym” zachęcam do przeczytania artykułu o Osobie Jezusa Chrystusa – o miejscu Chrztu Pana Jezusa.
  2. W „Niedzieli” przeczytamy po co chrzci się dzieci? Drugi ciekawy artykuł jest o Przykazaniu miłości bliźniego – jak kochać bliźnich?
  3. W naszej Gazecie Parafialnej zapraszam do przeczytania o tym, co to jest chrzest? I o propozycji Pielgrzymki autokarowej do Torunia.

10.01.22 – 16.01.22r.

10.01 – Poniedziałek – Dzień powszedni

630 – † Antoni Wełniak;

700 – † Władysław i Wanda Kręcichwost;

1800 – † Michał Wiercigroch w rocznicę śmierci;

Rycerka Dolna:

1700 – † Jan Tyszczuk z żoną Stanisławą w rocznicę śmierci.

11.01 – Wtorek – Dzień powszedni

630 – Beata i Łukasz o błogosławieństwo Boże i zdrowie przez wstawiennictwo MB Kazimierzowskiej;

700 – † Antoni Wełniak;

1800 – † Tomasz Kąkol z żoną Marią, z synami i zięciem;

Rajcza Dolna:

1700 † Bernardyna Hutyra.

12.01 – Środa – Dzień powszedni

630 – w intencji Kapłanów o Boże błogosławieństwo za wstawiennictwem MB Kazimierzowskiej;

700 – † Adam Motyka 11 rocznica śmierci;

1800 – † Zbigniew Soberko w rocznicę śmierci.

13.01 – Czwartek – Dzień powszedni

630 – † Elżbieta Olesiewicz;

700 – za zmarłe członkinie Róży Kobiet zelatorki Aleksandry

1800 – † Maria Wolny.

14.01 – Piątek – Dzień powszedni

630 – † Adolfina Kuś w 4 rocznicę śmierci z mężem Józefem, synem Adamem i rodzicami;

700 – 1) † Aniela i Stanisław Biber z rodziną;

2) † Helena Byrska (od Członkiń Róży Różańcowej z Rycerki Dolnej)

1800 – † Zofia Hulbój w 1 rocznicę śmierci z mężem Augustynem i synem Aleksandrem.

15.01 – Sobota – Dzień powszedni

630 – † Wiktoria Hulbój;

700 – 1) † Jan Dziasek;

2) † Józef Czaniecki;

1800 – † Zdzisław Wiącek w 10 rocznicę śmierci i za zmarłych z rodziny.

16.01 – II NIEDZIELA ZWYKŁA

700 – † Wiktoria i Józef Nowak z córką Marią i zięciami Zbigniewem i Tadeuszem;

900 – † Krystyna Sowińska z mężem Karolem;

1030 – o błogosławieństwo Boże, opiekę MB Kazimierzowskiej w 20 rocznicę ślubu dla Moniki i Macieja;

1145 – w intencji Artura o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie;

1800 – † Maria i Eugeniusz Łabaj,† Maria i Michał Waligóra;

Rajcza Dolna:

800 – za Parafian;

Rycerka Dolna:

930 – † Jan Czaniecki w 2 rocznicę śmierci;

Nickulina:

1100 – † Maria i Jakub Hula.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.