Ogłoszenia – Niedziela 05.09.2021r

Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli kładzie akcent na wiarę człowieka. Wiara czyni cuda. Człowiek, który nie zwątpi w moc i działanie Boże, może doświadczyć wiele łask od Stwórcy.

„Przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą” jeśli nie zwątpimy w nadprzyrodzone działanie.

Otwórz, Panie nasze serca, abyśmy z wiarą przyjęli słowo, które do nas kierujesz.

Kalendarz liturgiczny

 • We wtorek, 7 września – Wspomnienie Świętego Melchiora Grodzkiego prezbitera i męczennika.
 • W środę 8 września – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Ogłoszenia

 • Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w dniu dzisiejszym składają ofiary na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium. Bóg zapłać również i tym ,którzy to czynią drogą elektroniczną przez przelew bankowy na konto parafii, w sierpniu zebraliśmy kwotę 6340zł. Niech Matka Boża wyprasza wszystkim ofiarodawcą potrzebne łaski u Boga.
 • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej, na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
 • W czwartek adoracja Pana Jezusa od godziny 17.30 potem Msza Święta o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu obchodziliśmy wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła. To patron naszego wikariusza ks. Grzegorza Pydycha, życzymy mu przy tej okazji, aby Św. Grzegorz wypraszał mu u Boga Boże Błogosławieństwo i łaski a nasza Pani – Matka Boża Kazimierzowska miała Go w swojej opiece.
 • W sobotę na Mszy Świętej wieczornej i przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.45 będziemy udzielać Chrztu Świętego dzieciom – prosimy aby rodzice wcześniej zgłosili swoje dziecko w kancelarii parafialnej. Pouczenie przed Chrztem odbędzie się w czwartek po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy rodziców oraz chrzestnych jeżeli nie mają specjalnej przeszkody.
 • W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna  do kopert na cele naszego Sanktuarium. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcą, polecamy Was w modlitwie Matce Bożej Kazimierzowskiej.
 • Pragnę z tego miejsca podziękować p. Marii Oleksy za pomoc finansową w pozłoceniu korony Matki Bożej Fatimskiej oraz Krzyża procesyjnego. Niech Maryja wyprasza jej u Boga zdrowie i potrzebne łaski.
 • Wracamy do zwykłego porządku Mszy Świętych

   W tygodniu w Rajczy : godz. 6,30;7,00 i 18,00
   W Niedzielę w Rajczy : godz. 7,00; 9,00; 10,30; 11,45; i 18,00
   W Niedzielę w Kaplicach :
   Rajcza Dolna godz. 8,00
   Rycerka Dolna godz. 9,30
   Nickulina godz. 11,00
   W tygodniu Msze Święte w Kaplicach :
   Poniedziałek Rycerka Dolna godz. 17,00
   Wtorek Rajcza Dolna godz. 17.00.
 • Pragnę już teraz podziękować wszystkim, którzy pomogli w jakikolwiek sposób w organizacji dzisiejszej Uroczystości :

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Fundusz Patriotyczny, Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego J. Paderewskiego, Minister Stanisław Szwed – Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Minister Rolnictwa Grzegorz Puda, Poseł na sejm RP Przemysła Drabek, Starosta Powiatu Żywieckiego Andrzej Kalata, Wójt Gminy Rajcza Zbigniew Paciorek,   Zastępca Wójta Gminy Rajcza Jerzy Motyka, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Kopeć, Radni Powiatu Żywieckiego i naszej Gminy, Oraz Wszyscy Goście, nasi drodzy Parafianie, Organizatorzy i współorganizatorzy dzisiejszej Uroczystości, Dworzanie, Aktorzy i Rycerze.

 • Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru gazetki parafialnej ,w której znajdziemy artykuły historyczno -religijne z naszej parafii oraz intencje na bieżący tydzień oraz nabycia prasy katolickiej w tym Gościa Niedzielnego i Niedzieli gdzie zobaczymy dobre wiadomości z Regionu, Świata i Polski, o których często nie usłyszmy w mediach.

DZIĘKUJEMY ZA WSZELKIE OKAZANE DOBRO I POMOC.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY ABY TEN TYDZIEŃ JESZCZE BARDZIEJ PRZYBLIŻAŁ WAS DO BOGA, A MATKA BOŻA KAZMINIERZOWSKA MIAŁA WAS W SWOJEJ MATCZYNEJ OPIECE.

SZCZĘŚĆ BOŻE.