Ogłoszenia – Niedziela 03.10.2021r.

27 Niedziela Zwykła

Ewangeliczne refleksje

Demagog – człowiek, zwłaszcza polityk czy działacz, głoszący hasła obliczone na łatwy efekt i poklask, starający się pozyskać zwolenników podstępem. Chcący w ten sposób wpływać na opinię publiczną i nią manipulować [1].

Starotestamentowe prawo rzeczywiście przewidywało możliwość rozwodu. Faryzeusze sprytnym pytaniem chcieli podejść Jezusa. Nie oczekiwali odpowiedzi, liczyli, że tym razem uda się Go ośmieszyć.

Święty Jakub przestrzega, że język jest ogniem, sferą nieprawości i złem, pełnym jadu. Przy jego pomocy wielbimy Boga, ale nim także przeklinamy ludzi. Z tych samych ust wychodzi błogosławieństwo i przekleństwo.

Kalendarz Liturgiczny:

 • W poniedziałek, 4 października – wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu.
 • We wtorek, 5 października – wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
 • W czwartek, 7 października I czwartek miesiąca – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Ogłoszenia:

 • Dziś po Mszy Świętej Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 •  Składamy Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny lub urodziny najserdeczniejsze życzenia. Niech Wasi Patronowie wypraszają Wam u Boga zdroje łask.
 • Serdecznie dziękujemy za składane dziś ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy w naszych modlitwach Matce Bożej Kazimierzowskiej niech wyprasza Wam u Boga zdrowie i potrzebne łaski.
 • W przyszłą niedzielę składka do kopert na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium Matki Bożej kazimierzowskiej.
 • Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w Naszym Sanktuarium na godz. 17.30.
 • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18.00 i w Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.45 będziemy udzielać Chrztu dzieciom. Prosimy, aby dzieci zgłosić w Kancelarii Parafialnej a w czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy Chrzestnych i rodziców na pouczenie i naukę przed chrztem dzieci.
 • Składkę do puszek z okazji Dnia Papieskiego na fundusz stypendialny dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży przenosimy na Niedzielę 17 października.
 • Wypominki za zmarłych składamy w Kancelarii Parafialnej. Bardzo prosimy, aby CZYTELNIE (najlepiej na komputerze) zapisywać jaki rodzaj wypominek chcemy (roczne, półroczne czy jednorazowe), dokładnie imiona i nazwiska oraz przeznaczoną ofiarę. Tak jak w poprzednich latach prosimy, aby ofiara na wypominki roczne i półroczne wynosiła ok. 50-60 zł od duszy a na jednorazowe dowolna ofiara. Gdyby ktoś miał kłopoty finansowe i nie stać go było na taką ofiarę prosimy o dowolną ofiarę. Część z tych ofiar zostanie przeznaczona na sprawy inwestycyjne parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary i prosimy o modlitwę za naszych bliskich zmarłych.
 • W środę ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Tradycyjna pielgrzymka Górali Żywieckich do Matki Bożej Kazimierzowskiej. Przyjdźmy, aby pokłonić się Naszej Pani i podziękować Jej za wszelkie dobro, które wyprasza nam u Swego Syna. Zaproście całe swoje rodziny, niech przyjdą dzieci i młodzież. Dajmy w ten sposób świadectwo naszej wiary i wyraz miłości do Matki Bożej.
 • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca, zapraszam na Mszę Świętą w intencji wszystkich Kapłanów, Sióstr Zakonnych pochodzących z naszej Parafii, kapłanów pracujących w niej a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii. Zapraszam zwłaszcza rodziny Księży i Sióstr pochodzących z naszej Parafii. Pamiętajcie o swoich krewnych, którzy potrzebują dużo modlitwy w tych niełatwych czasach dla Kościoła.
 • W ostatnim czasie wykonaliśmy nagłośnienie zewnętrzne kościoła. Pragnę podziękować z tego miejsca panu Kościelnemu Władysławowi Wróblowi za pomoc a panu Piotrowi Góreckiemu za wykonanie nagłośnienia. Wreszcie będzie nas słychać jak pójdziemy z procesją wokół kościoła na zewnątrz. O kosztach powiem następnym razem.
 • W Środę byłem we Wrocławiu u Notariusza. Pragnę poinformować że nasza parafia została obdarowana działką wielkości 0,1266 ha, którą zapisała w testamencie Pani Teresa Zofia Sołtysik. Nie zapomnijmy o niej w swoich modlitwach.
 • Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru gazetki parafialnej ,w której znajdziemy artykuły historyczno -religijne z naszej parafii i intencje na bieżący tydzień oraz nabycia prasy katolickiej w tym Gościa Niedzielnego i Niedzieli gdzie zobaczymy dobre wiadomości z Regionu, Świata i Polski, o których często nie usłyszmy w mediach.

  INTENCJE MSZALNE

4.10.21 – 10.10.21r.

 

4.10 – Poniedziałek – Św. Franciszka z Asyżu

 

  630 – Dziękczynna z podziękowaniem za zdrowie otrzymane łaski z okazji 90 rocznicy urodzin i dalszą opiekę MB Kazimierzowskiej;

  700 – † Józef Boczek;

1800 – o błogosławieństwo Boże i opiekę MB Kazimierzowskiej w dniu imienin dla pewnej osoby;

Rycerka Dolna:

1700 – † Krzysztof Bogdał.

5.10 – Wtorek -Św. Faustyny Kowalskiej

  630 – † Józef Boczek;

  700 – † Franciszka i Bronisław Barcik;

1800 – † Jan i Maria Krzepina, † Antonina i Michał Kurowscy z bratem Antonim;

Rajcza Dolna:

1700 † Genowefa i Jan Sporek, † Tadeusz Mrowiec.

6.10 – Środa – Dzień powszedni

 

  630 – † Józef Boczek;

  700 – † Karolina Ryłko, † Franciszek Pryszcz z żoną Heleną;

Fatima:

1930 – 1) o zdrowie i opiekę MB Kazimierzowskiej dla rodziny Banaś, Łajczak i Szukalskich, † Adam Banaś;

            2) † Sławomir Ryłko z dziadkami;

            3) † Franciszka i Władysław Gołek z synami;

            4) † Sławomir Ryłko w rocznicę śmierci i zmarli z rodziny;

            5) † Barbara Wiercigroch 13 rocznica śmierci, mąż Michał 3 i 7 rocznica śmierci, rodzice, teściowie, zmarli z rodziny.

7.10 – Czwartek – Najświętszej Marii Panny Różańcowej

 

  630 – † Ryszard Petrykowski;

  700 – 1) † Michalina Żyrek z mężem Janem i córką Janiną;

           2) w intencji Róży Kobiet od zelatorki Aleksandry;

1800 – 1) za Kapłanów i o nowe powołania Kapłańskie;

           2) w intencji wszystkich członkiń i członków Róż Różańcowych mojej Parafii przez wstawiennictwo MB Kazimierzowskiej.

8.10 – Piątek – Dzień powszedni

 

  630 – Dziękczynna za powrót do zdrowia, błogosławieństwo Boże oraz opiekę MB Kazimierzowskiej dla rodziny Zając;

  700 – 1) † Bolesław Tanistra w rocznicę śmierci;

           2) † Antonina i Władysław Wiercigroch, † Aniela i Stanisław Stańco;

1800 – † Mieczysław Dudziec.

9.10 – Sobota -Dzień powszedni

 

  630 – † Józef Nowak 3 rocznica śmierci z rodzicami i teściami;

  700 – 1) w intencji Michałka z rodziną z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże;

           2) † Stanisława Płoskonka z mężem Kazimierzem i córką Urszulą;

  1800 -† Józef Paciorek 1 rocznica śmierci.

10.10 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  700 – 1)† Jarosław Kotela 2 rocznica śmierci;

  900 – † Genowefa Wolny z rodzicami;

1030 – 1) o błogosławieństwo Boże, zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę MB Kazimierzowskiej dla Filipa w 18 rocznicę urodzin i całej jego rodziny;

           2) † Zofia Ślebioda w rocznicę śmierci;

1145 – 1) o błogosławieństwo Boże, zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę MB Kazimierzowskiej dla Aleksandry z okazji 18 rocznicy urodzin i całej jej rodziny;

           2) o błogosławieństwo Boże, opiekę MB Kazimierzowskiej dla Ignacego Ludwika w 1 rocznicę urodzin i jego rodziny;

1800 – † Maria Wawrzos z rodzicami i siostrą Heleną;

Rajcza Dolna:

  800 † Maria i Franciszek Wiercigroch;

Rycerka Dolna:

  930 – † Emilia i Franciszek Salachna z synami i rodzicami;

Nickulina:

1100 – † Maria Latasiewicz w 2 rocznicę śmierci.

DZIĘKUJEMY ZA WSZELKIE OKAZANE DOBRO I POMOC.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY ABY TEN TYDZIEŃ JESZCZE BARDZIEJ PRZYBLIŻAŁ WAS DO BOGA, ZWŁASZCZA PRZEZ WSTAWIENNICTO ŚW. FANCISZKA Z ASYŻU, KTÓRY W TYM TYGODNIU SZCZEGÓLNIE ORĘDUJE ZA WAMI DO BOGA, A MATKA BOŻA KAZMINIERZOWSKA MIAŁA WAS W SWOJEJ MATCZYNEJ OPIECE .

SZCZĘŚĆ BOŻE.