OGŁOSZENIA- 8 STYCZNIA 2023 R. – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Nigdy nie pisz bez planu, nawet wówczas, gdybyś miał go później porzucić. Plan nakłada cugle wyobraźni, która lubi ponosić i stawać dęba. Gdy zaczniesz pisać, musisz wiedzieć, jak skończysz” – radzi Roman Brandstaetter.

Jan Chrzciciel jest zaskoczony prośbą Jezusa. Słusznie uważa, że to on powinien prosić o chrzest. Nie wie jednak, że ten akt jest dobrze przemyślany. Podobnie jak wszystkie czyny i słowa Jezusa. To część planu zbawienia.

Albert Einstein wyznał, że w przeszłości nie zdawał sobie sprawy, że każda jego uwaga zostanie wychwycona i zapisana; że będzie mieć tak wielkie znaczenie. Gdyby to przewidział, to bardziej liczyłby się z tym, co robi i mówi.

• Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.00 – Koncert „Zespołu Regionalnego Spod Rachowca” ze Zwardonia.
  • Dziękujemy wszystkim składającym dziś ofiary na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium, otaczamy Was wszystkich modlitwą i prosimy Matkę Bożą Kazimierzowską, aby wypraszała Wam i Waszym rodzinom Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski u Boga. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy Świętych w ramach kazania, będę robił podsumowanie Roku 2022.
  • Dziękuję szczególnie wszystkim, którzy byli obecni na Nabożeństwie Różańcowym w poniedziałek, podczas którego modliliśmy się o pokój na świecie a szczególnie na Ukrainie. Nabożeństwo było nagrywane przez TVP3 z Katowic, a transmisja była wczoraj o godzinie 19.45. Właśnie w taki sposób powinniśmy promować nasze Sanktuarium i szerzyć kult Matki Bożej Kazimierzowskiej, Pani Rajczańskiej i Królowej Beskidów.
  • Uprzejmie informujemy , iż w niedzielę 15 stycznia odbędzie się pierwsza w tym roku
    zbiórka krwi połączona z rejestracją dawców szpiku kostnego . Ambulans do poboru
    krwi zaparkuje przed kościołem w Rajczy w godzinach od 9 tej do 13 tej .
    Aby oddać krew należy :
    – być zdrowym i ważyć co najmniej 50 kg ;
    – posiadać przy sobie dowód tożsamości ;
    – zjeść lekkostrawny posiłek i wypić 1,5 litra płynów ;
    Prosimy aby osoby chcące oddać krew nie miały żadnych objawów infekcji a także
    posiadały ujemny wywiad epidemiologiczny .

Wizyta Duszpasterska po Niedzieli 8 stycznia:

1. Poniedziałek, 9 stycznia Ks. Proboszcz od godz. 8.30 – Rycerka Dolna od rodziny Ciurla / Rogaliński 147B do rodziny Podgórzec 93.

2. Poniedziałek, 9 stycznia Ks. Łukasz od godz. 13.30 – Rajcza Martyny od rodziny Maślanka 131B do rodziny Pawlus 137A.

3. Wtorek, 10 stycznia Ks. Proboszcz od godz. 8.30 – Rycerka Dolna od Soli, Ceglina od rodziny Kubica 1A do rodziny Najzer 70C.

4. Środa, 11 stycznia Ks. Proboszcz od godz. 8.30 – Rycerka Dolna od rodziny Kąkol 45 do rodziny Oleś 16A.

5. Środa, 11 stycznia Ks. Łukasz od godz. 8.30 – Rajcza Domy za Torami od rodziny Romański 138A do rodziny Wolny 206.

6. Piątek, 13 stycznia Ks. Proboszcz od godz. 8.30 – Rycerka Dolna od rodziny Tetłak 66 do rodziny Kąkol 19.

7. Sobota, 14 stycznia Ks. Grzegorz od godz. 8.30 – Rycerka Dolna Kamieńce od rodziny Piela 85 do rodziny Łoboziak 30.

8. Sobota, 14 stycznia Ks. Łukasz od godz. 8.30 – Rajcza ul. Górska, Parkowa, Ludowa i Do Soły.

Jeśli ktoś z parafian lub gości nie mógł przyjąć Kapłana z Wizytą Duszpasterską z różnych przyczyn a pragnie to uczynić i spotkać się z kapłanem przy wspólnej modlitwie połączonej z Błogosławieństwem Rodziny i Domu, to proszę zgłosić się w Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej, lub pod tel: 606247861.

W najbliższy piątek w naszym Sanktuarium odbędzie się Wieczór Uwielbienia – o godz. 18.00 – Msza Święta a potem Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21.00, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

09.01 -15.01.2023

09.01 PONIEDZIAŁEK
6.30-za zm. Marię i Józefa Kolarczyk z synem.
7.00 – za zm. Augustyna Wolny w r. śm., Stanisława, Rozalię Dziergasz
synem Janem.
18.00 – za zm. Karola Waligórę z żoną Rozalią oraz zmarłymi z rodziny.
10.01 WTOREK
6.30 – za zm. Helenę Lach.
7.00 – za zm. Zofię Hulbój w 2 r. śm. z mężem Augustynem i synem
Aleksandrem.
18.00 – za zm. Henryka Celuch z żoną Jadwigą i córką Weroniką.
11.01 ŚRODA
6.30 – za zm. Helenę i Franciszka Pryszcz.
7.00 – za zm. Michała Juraszek w 10 r. śm.
18.00 – Dziękczynna w 20 r. ślubu Renaty i Adama z prośbą o zdrowie i Bł.
Boże oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.
12.01 CZWARTEK
6.30 – za zm. Józefa Kukuczkę.
7.00 – za zm. Teresę Łoboziak.
18.00 – za zm. Czesławę Bysko w r. śm.
RAJCZA DOLNA
17.00 – za zm. Krzysztofa Wiszniewskiego.
RYCERKA DOLNA
17.00 – za zm. Wiktorię Ćmiel z rodzicami.

13.01 PIĄTEK – WIECZÓR UWIELBIENIA
7.00-za zm. Rudolfa Łabas z żoną, córką Barbarą, synem Mieczysławem,
rodzicami i braćmi.
18.00-za zm. Danielę i Jana Domoń.
14.01 SOBOTA
6.30-za zm. Józefa Kukuczkę.
7.00-Za zm. Ks. Witolda Włocha.
– za zm.Henryka Roseger w 17 r. śm.
18.00-O Bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Aleksandry z ok. 18 r. urodzin.
15.01 II NIEDZIELA ZWYKŁA
7.00-za zm. Ks. Witolda Włocha.
9.00-W int. Właścicieli i pracowników „Tartaku u Hutyrów” z prośbą o Bł.
Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.
11.00-O Boże Bł., opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i potrzebne łaski dla
Karolka w 3 r. urodzin.
18.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże Bł. I opiekę Matki
Bożej Kazimierzowskiej dla Elizy w 2 r. urodzin i całej rodziny.
RAJCZA DOLNA
8.00-za zm. Zbigniewa Wierzbickiego z rocicami.
RYCERKA DOLNA
9.30-za zm. Jana Czanieckiego w 3 r. śm.
NICKULINA
11.00 – za zm. Marię i Józefa Zając z synami Tadeuszem i Janem i synowymi